Jump to content

Završen preamp


gidjga

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 94
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Лепо,уредно,за похвалу.Међутим за око ми је запала дужина сигналних каблова од улазних чинчева до селектора,од селектора до потенциометра.Мислим да овај преамп треба да оде у класу изнад и да је недопустива толика дужина каблова.Предпостављам да је под поклопцем и нека пригушница,јер по мени без ње не би напајање било комплетно.Видим и потенциометре у колу катоде,али мислим да би било паметно да им се може прићи и без отварања кутије,тј.требало би имати и изведена гнезда за контролу струје,или још боље уграђене цајгере, и изведене потенциометре за евентуално подешавање.Својевремено сам имао и некакве феритне пригушнице које би легле као пијаноме шамар за филтрацију грејања.Нажалост више их немам,а могу их само описати као цилиндричне затворене ферите унутар који се налази одрећен број навоја жице дебљине 2мм.Мислим да су UNIS ISKRA стари лабораторијски исправљачи били крцати њима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se spremio Postavljena slika ... jedva čekam da čujem prve utiske Postavljena slika ... sad si mi takoreći u komšiliku, pa možda bude šanse da se čuje i uživo Postavljena slika

Чика Бели,

када ће се нешто твоје чути?

Чуо сам да и ти нешто спремаш.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Својевремено сам имао и некакве феритне пригушнице које би легле као пијаноме шамар за филтрацију грејања.Нажалост више их немам,а могу их само описати као цилиндричне затворене ферите унутар који се налази одрећен број навоја жице дебљине 2мм.Мислим да су UNIS ISKRA стари лабораторијски исправљачи били крцати њима.

unis TOS a ne iskra, al nema veze.tih ferita ima i dalje :Viannen_loungelizard: samo najavis i dodjes.mada...tesko da ce taj ferit imati efekta na 100hz ili dc..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо,уредно,за похвалу.Међутим за око ми је запала дужина сигналних каблова од улазних чинчева до селектора,од селектора до потенциометра.Мислим да овај преамп треба да оде у класу изнад и да је недопустива толика дужина каблова.Предпостављам да је под поклопцем и нека пригушница,јер по мени без ње не би напајање било комплетно.Видим и потенциометре у колу катоде,али мислим да би било паметно да им се може прићи и без отварања кутије,тј.требало би имати и изведена гнезда за контролу струје,или још боље уграђене цајгере, и изведене потенциометре за евентуално подешавање.Својевремено сам имао и некакве феритне пригушнице које би легле као пијаноме шамар за филтрацију грејања.Нажалост више их немам,а могу их само описати као цилиндричне затворене ферите унутар који се налази одрећен број навоја жице дебљине 2мм.Мислим да су UNIS ISKRA стари лабораторијски исправљачи били крцати њима.

Klaso,kablovi su kvalitetni kao i simensov preklopnik ,nije mi se dalo da se zezam sa releima.Pod poklopcem su dve prigušnice od po 2H na simensovom M jezgru.Brumer je bremer i za sada ostaje ispod haube.Tih feritnih prigušnica imam ali ih ne stavih jer svaka cevka ima odvojene ispravljače sa po 40000uF i motoroline LM350 ,tako da sam odustao od prigušnica u kolu grejanja. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је било само моје виђење,не мора да значи да треба тако урадити.Нисам мислио да се зезаш са релејима -једноставно продужи осовину селектора и пота колико дозвољава конструкција и на тај начин скрати каблове.Ферите бих опет убацио превентиве ради да ти не утрчи нешто од исправљача до самог подножја.Мада ја бих тако,ти уради по твом нахођењу. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...