Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Već je opste poznato da se mnogi CD Playeri prodaju pod različitim imenima. Notorna je činjenica da su Marantz i PHILIPS slicni kao jaje jajetu. Nekada je to identični model a nekada su prednje maske različite ( i display) a unutra je elektronika i mehanika ista. Takodje se isti modeli provlače godiama kroz razne serije uz minimalne kozmetičke izmene. Npr Philips 630 820 su identični (skoro) a tu su i Marantz 40 (50 , 60) Primetio sam da i drugi proizvodjači koriste PHILIPS transport i elektroniku i prave svoje modele. Prilazem primer jednog McIntosha koji koristi u potpunosti PHILIPS CD 304 prepakovan u svoje kućiste. To samo po sebi nije nista lose ako ne dodjete u situaciju da platite 2do 3KEvra za nesto sto u drugom pakovanju kosta par stotinapost-39-1243582799_thumb.jpgpost-39-1243582810_thumb.jpgpost-39-1243582819_thumb.jpgpost-39-1243582826_thumb.jpgSlike 304vorke ne objavljujem jer je svima dobro poznataPrimera je mnogoto be continued

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

manje strasti , kolezi , manje strasti ...... <_<

Nemam ja strasti prema inkriminisanoj reči. To sad ovi sto nas uvode u Evropu, promovisu stvar izbora i slično, mozda vole. inače moj sledeći Cd izgledaće ovakopost-39-1243585568_thumb.jpg dajte predlog sta da skutijam ( koji CD) u drveno kutiče.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, kako si tako siguran da je nema? <_<

Nisam, ali i da jesam, ne bih o tome javno... ko zna ko sve čita napisano... Posle će da bude "i serveri na internetu cvrkuću o tome"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ej, imam dobar predlog za tebe, da ti olakšam...Ako baš hoćeš da te žena sa sve stvarima izbaci iz kuće, što ne nađeš švalerku?

E mora da te poslušam. Posle mogu da se vadim, ja nebi al mi Stein reko da moram.

Em što ćeš isto da se trošiš (finansijski), em što je mnogo uzbudljivije (pretpostavljam da jeste: "a šta ako neko naiđe dok...."), em će imati manje šta da se porazlupa dok ti stvari lete kroz prozor na ulicu, em je brate u ovoj zemlji mnogo normalnije da imaš švalerku nego da praviš drvene CD plejere... Za švalerku će ti društvo da čestita, za drveni CD će da te vode u onu "instituciju" gde mlate dok se ne odvikneš od zavisnosti... <_<

Ma švaleracija je jedan extremni sport. Skup i opasan. Inače šta fali drvenom Cdu? Samo drveni šporet ne može da se napravi, sve ostalo može

:moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Philips i Macintosh isto smeće <_<

Mozda, ali za neke pare (a eto, meni se zalomilo da sam prilično invalid kada je o novcu reč) nisam uspeo naći bolji polovan CD od Filipsa.... Wadia, Unison Research i Meridian su mozda i bolji, ali po meni je i moj najđubraviji Philips piskio Meridianu po glavi a onaj trazio 500 evra za polovnjaka... Jedini CD koji imam a veći bljak od Meridiana je Marantz CD4000 u izvornom stanju, ali taj nije ni kupljen zato sto je nesto posebno muzikalan nego zarad prepravke koja mu daje neke sanse da ne zavrsi u kanti... U apsolutnim razmerama, Philips nikada i nije imao neki model koji bi bio high-end, ali za malo para većina modela daje mnogo... Iz DIY aspekta, veliki izbor dobrih osnova za unapređenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada bih u playeru isao na obilazenje analognog filtera i opampova, uvijek bih to napravio sa transformatorima (Tango, Tamura), nikada sa cijevima..Osim sto transformatori ne bojaju zvuk, nema ni degradacije uzrokovane dodavanjem napajanja za cijevi.Također, jeftiniji playeri, a naročito jednobitni, moraju imati filtrirani clock, čije je napajanje obavezno odvojeno od transformatora s kojeg se napajaju motori i display.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...