Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

On 2/20/2024 at 11:28 AM, Srecko said:

Drugari, koji koristite SnakeOil za slušanje glazbe i streaming Tidala, što ćemo raditi kada u ožujku prestane raditi Logitech MySqueezeBox servere?

Baš bi mi bilo teško izgubiti ovu sjajnu udobnost korištenja i kvalitetne reprodukcije

Dakle, vjerujem da su svi sapatnici, u posljednje vrijeme se nadgledali (umjesto slika albuma) QR koda sa linkom ka Logitch-ovoj stranici na kojoj Logitech objašnjava razloge zašto "zaustavlja" servere i ...... kada se koriste apps: Squeezer , iPeng .....

Javljam se s pitanjem da li će možda aplikacije poput: MConnect i BubbleUPNP ipak moći reproducirati Tidal to jest da li player upmpdcli , kada ga oni koriste, ne ide na poslužitelj Logitech već na neki način pristupa Tidalu "izravno"? Slušajući  Tidal preko njihove aplikacije ne vidim taj poznati QR kod već slike albuma  (baš kako i treba).

Ohrabrio me da pomislim da će, samo korisnici koji Tidal slušaju preko Logitech LMS+SqueezeLite kombinacija, ostati bez Tidala.

Razlog zašto sam to pomislio je jer MConnect ima čak i liniju podržanih proizvoda koji imaju direktan pristup Tidalu (sajt Tidal-a to potvrđuje i navodi uređaje sa MConnect podrškom) baš kao i : Roon, Naim, Lin .....

PS: Izvinjavam se što mi je post telefon preveo na Hrvatski jer sam ga naravno pisao na srpskom (ne predstavljam se lažno:D). Razlog za ovo je što sam neki dan, upravo SAMO zbog problema sa Logitech i slušanja muzike (daily driver je i dalje iPhone ali IOS ima "skromniji" izbor UPNP aplikacija za HiFi), kupio ponovo Android "SG 24 Ultra" pa ga još uvek podešavam. Ispraviću ovo, nadam se, za neki dan kada dođe na red (na prvu kad stavim srpski piše mi ćirilicu a to po pravilima foruma zbog osnovne korektnosti prema kolegama iz regiona nije dozvoljeno).

Ponovo radi bioskop (Tidal) bez mysqueezebox-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 22. 2. 2024. at 19:19, LightMatic reče

Mikorist, valja li DELL OptiPlex 7050 micro ove generacije?

Da i ja pitam valja li HP Pro 3300 i7 ?

Dodjoh do par komada pa da znam šta mi je činit. Ako je OK da tušnem jedan Motadžiji. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasmejalo me je, sâmo tâko...

WWW.COMPUTERAUDIODESIGN.COM

The CAD Ethernet Control is designed to reduce unwanted high frequency noise on the Ethernet Network connection in audio and video equipment and will work with both streaming services (Spotify, TIDAL, Qobuz, etc.) and locally stored music files.

Ne znam koliko je poštarina, da li mi se isplati...

Možda, ipak, nešto ovak(o)vo:

HIFIPLUS.COM

Audiophile-grade Ethernet is not new. Network Acoustics ENO is the way you can make almost any switch sound better

;)))))

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Koja said:

Ma kretenizam, dok je ovaca biće i šišanja...

Bâš mi je ta rečenica bila na pâmêti...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...