Jump to content

Ortofon 2m agonija


chakija

Preporučeni Komentari

Napomena svim vlasnicima ortofon 2m glava!

Ako imate malo tesnije papučice na headshell-u i ako budete skidali/stavljali 2m kertridž, strogo obratiti pažnju prilikom povlačenja jer može doći do čupanja pin-a! 

Proverio sam na par drugih foruma i ljudi imaju ovaj problem i na skupljim kertridžima 2m bronze/black. 

 

Ukoliko primetite da se pin izvlači, postoji šansa da se kertridž spase tako što se pin gurne nazad u kućište i onda pažljivo pridržava tankim srafcigerom prilikom povlačenja papučice.

Na žalost, nema spasa ako se desi kao i meni, da nisam skonto da se pin povlači i čitav ga iščupam napolje - kertridž je onda za kantu.

Koliko sam video, karakteristično je da je crveni pin izvučen kod većine koji su imali ovaj problem.

 

IMG_20200512_201211.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Starije zice imaju uze papucice ( ili kako se vec zove ovaj konektor ) - novije sire.

Taj gram verovatno ima zice sa uzim drzacima pinova.

Imam obe sorte , imao i 2m blue sa ort shellom, te zice imaju papucice koje taman stanu i lepo se skinu ( ort shell su zeznuli previse tezak ).

Nove zice sa starom glavom, AT zicke sa Shure V15/3 - samo sto ne spadnu papucice, drzi ih elasticnost zice.

Stare zice sa uzim papucicama se nekad vrlo tesko skidaju i mora da se pazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...