Jump to content

Garage Sale ...


zika

Preporučeni Komentari

naveo sam sta je sa muzikom ako se sve procita. Degradacije u zvuku nema. Dodje mi da bacim moj harman 725 sa crnim alpsom koji kada stavim u sistem toliko pokvari zvuk u odnosu na ovaj EC iako je odlican preamp sa takodje single ended pristupom. Meni licno je bitna prirodost instrumenata i da nema gubitka u informaciji. Ako si zeleo loudnes masinu zaboravi na EC jer to neces dobiti ni u najmanjoj meri. ako ocekujes da potvrdim ako je SE pristup muzikalan, moram reci da je mnogo neutralniji i manje zatvoren nego sto se dobije iz Babela i ostalih single ended varijantiDa li je ukupnoj neutralnosti doprinela kombinacija npn i pnp stepena u kaskodiranoj SE varijanti ne mogu da kazem. Trebalo bi pojedinacno stepene staviti na protobord i poslusati a zatim ukombinovati i ponovo poslusati da bi se izveo zakljucak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 58
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Vlasnik je više nego zadodovoljan. Podmladilo me je, ni manje ni više nego 30 godina... Kupljen je kod BillWee-a, davne 1980. Lično... Eto, ni nakon 30 godina, ne smatram da sam pogrešio... Hvala impuls-u! O zvučnim utiscima, skoro da nemam nit' šta da dodam nit' šta da oduzmem... Detaljnije u sledećem javljanju Vašeg dopisnika iz vremeplova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate ,gde ga bacaš :cheers: ? Molim odgovor na pp.Hvala :cheers:

Kad samo pomislim, koliko je puta ovom EC-u, al' zaista, pretila ta sudbina. Ponajviše nakon što je bio kod DVV-a na proceni i razgovorima o podmlađivanju i pravljenju napajanja... Vraćen je, uz gađenje, kao "dečko koji ne da ne obećava nego..." Dobro, možda je gađenje bilo spram gazde a ne preamp-a, ko zna... No, ja sam bio uporan a EC strpljiv... Uvek sam imao sećanje da je, nekada, zvučao, pa... ovako kao sada... Zvuk je, zaista, pravi za slušanje. Tehnics definitivno ide na prodaju, a ostaju EC, TVC i videćemo šta će impuls reći o cevnom (ECC82 EZ80) preamp-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako se preamp uklopio u njegov sistem i sa čim najbolje lezi prepusticu Žiki.

Trenutna postavka je EC>F5>Peerless(mislim da su DT100 i CSX176)by Savo Velikinac. Toplina iz EC se, izvrsno, uklopila, sa, pomalo suvim, Peerless... Detalja je u izobilju, dole ništa nije mumlavo, lepo, čvrsto. Naravno, u igri je i moja sobica (pećinica), te... Ka2P by Dayens je bio malo pretopao za ovu kombinaciju. Zato mu je i prijao TVC1. Muzika se sluša po ceo dan, ide kao voda... Još jednom, hvala! Resurrected... Eto, takav je život, a bio je viđen za prodaju. Pile je tu, odigrao, takođe, važnu ulogu, prvi ga je pogledao, poslušao i preporučio resurrector-a...Hvala i njemu!

Dakle, prvi na listi za prodaju su:

Technics SU-A4 (200)

Linn Nexus (250)

Hiraga by Edvard (250)

Razlog je, jedan i samo jedan, prostor koji zauzimaju, i osvežavanje cash buffer-a za nove poduhvate, od kojih su neki, već, u toku... Polako se formira konačan obris system-a...

Za ostalo, videćemo... Kako je krenulo, može se desiti i da TVC1 bude za prodaju, al' teško da ću se na to, lako, odlučiti... Iz više razloga... No, nikad ne kažem nikad... Videćemo kako će cevno pretpojačalo proći kod resurrector-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TVC ni u ludilu nemoj da prodajes razlog - u bilo kom preampu ovog sveta zameni vrljavi pot/attenuator sa njim i videces/cuces zasto TVC moze da se poredi sa preampima samo u adekvatnim uslovima , ali adekvatni za TVC nisu adekvatni za preamp sa gainom .sto ce reci - TVC sa dobrim bufferom - pod uslovom da ti gaina ne treba - moze da stane na crtu bilo cemu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpisujem. Povlačim reč. Reč je o Šolajinom TVC1...Pot-a što se tiče, pročitati šta je impuls napisao o onom koji je u EC. I ja sam zbunjen, 30 godina je 30 godina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze Impuls da napise sta hoce - pot je pot ;ali zato postoje bolje i losije prilagodjeni stepeni pre i posle pota , pa samim tim i manji ili veci uticaj istoga na zvuk ;glede HK725 i poredjenja - ja napisah davno da je djubre od preampa , a da se moze napraviti jako dobar ..... uz mao prepravke :) , tako da nema poredjenja sa njim ni u kom slucaju .no - bitno da se ti zabavljas :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

TVC daALI samo sa jezgrom starog tipa permaloy ili po potrebi neko slično.novi tipovi jezgra loše zvučesirovo, harshness, zrno, debalans ka visokima...+traze nisku EQ impedansu generatorato jest onoga sto ide ispred njih+isto tako i buffer posle njih ka ampuje veoma poželjan :cheers: bez obzira na cenu i proizvodjača.mislim da je nagora stvar trafo sa kablovima pre i posle.to je zamena za stari sistem koji je imao galvanski odvojene i ulaze i izlazenaravno u sredini je ureljaj :doh: mada ruku na srce bolje radi od većine izvikanih brand preampa?cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I dalje:Technics SU-A4 (170)Dayens Ka2p (sa mrežicama) (275)Hiraga by Edvard (250)(Nexus have left the building... zamenjeni za Cabasse Sloop M4)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:clap::hi:

Čestitam na zameni :clap: Da li ćeš sada biti spokojniji što se tiše zvučnika za neko duže vreme ili sledi novo traganje i nova iskustva? Voleo bih da pročitam tvoja zapažanja nakon nekoliko vrućih izmena na izlaznom kraju tvoga sistema. Pretpostavljam da Cabasse unosi potpuno novu dimenziju u celu priču.Pitam ovo sa razlogom. Prvo, jer sam slušao Nexus-e, kao i nekoliko drugih kutija iz Linn produkcije, ali, što je daleko zanimljivije, i više modela Cabasse, uključujući ovaj tvoj - samo dosta odavno, zatim onaj veliki (mislim, baš ovaj par: http://www.kupujemprodajem.com/CABASSE-BRIGANTIN-IV-33923-oglas.htm ) i nekoliko modela s početka ovog veka, kada ih je promovisao Vlada Rep sa B. Brda sa Accuphase amplifikacijom i cd-player-ima. Drugo, i mene očekuje potraga za sličnim kutijama u neko dogledno vreme, možda ove, možda sledeće godine ... videćemo! Inače, sam pristalica osetljivijih zvučnika i manje snažnih pojačala, a prostor za slušanje će se, izgleda, povećavati, dok budžet za hifu ostaje skroman kao i pre.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čestitam na zameni :clap:

Hvala! I ćorava koka zrno nađe...

Da li ćeš sada biti spokojniji što se tiše zvučnika za neko duže vreme ili sledi novo traganje i nova iskustva? Voleo bih da pročitam tvoja zapažanja nakon nekoliko vrućih izmena na izlaznom kraju tvoga sistema. Pretpostavljam da Cabasse unosi potpuno novu dimenziju u celu priču.

Teško pitanje za Hi-Fi ovisnika... Verujem da se mojoj potrazi bliži kraj. Biće, još jedna, već, skoro, završena, izmena na mestu pojačala, i dolazi leto... Posle nekoliko lutanja na "izlaznom kraju moga sistema", mislim da je puno stavki na spisku dobilo štriklu...

Pitam ovo sa razlogom. Prvo, jer sam slušao Nexus-e, kao i nekoliko drugih kutija iz Linn produkcije, ali, što je daleko zanimljivije, i više modela Cabasse, uključujući ovaj tvoj - samo dosta odavno, zatim onaj veliki (mislim, baš ovaj par: http://www.kupujemprodajem.com/CABASSE-BRIGANTIN-IV-33923-oglas.htm ) i nekoliko modela s početka ovog veka, kada ih je promovisao Vlada Rep sa B. Brda sa Accuphase amplifikacijom i cd-player-ima. Drugo, i mene očekuje potraga za sličnim kutijama u neko dogledno vreme, možda ove, možda sledeće godine ... videćemo!

Muči me, danas, krvni pritisak, spor sam u razmišljanju, al' da, sažeto, kažem: ovaj zvuk me je, nekako, podsetio na vreme kada sam slušao radove Viktora Bradača... Lepršavo, al' u isto vreme odmereno i autoritativno. Može da se sluša na duge staze. Čak i sa, ovom, današnjom, glavoboljom ne stišavam i ne osećam napor... Naprotiv... Ne smeta mi što su mi muzičari došli u sobicu i ne prezaju od svirke. Nexus-i su lepo urađen par, al' nisu u ovoj klasi... Slično mogu reći i za Ka2p... Iako su mi se, oni, veoma dopali... Nekako, je, sasvim slučajno, neplanirano, sve leglo na svoje. Ovo su zvučnici koji vole pojačala koja ja volim. Toliko od Vašeg dopisnika iz pećinice na vrhu Exodus hair... Jedino, nije lepo što ste mi ukazali na ovaj par grdosija... Kada bih smeo, otišao bih da čujem, pre njih, one Bradačeve iz Toša's well... No, to ne može ni da prođe kroz vrata moje sobe, da ne pominjem da stane u nju... Umetnost je napraviti tro-sistemce koji ovako zvuče, u malom prostoru, sa ovolikim bass.om. Uvaženi član ovog Forum-a mi je, u prepisci, napisao staru maximu: there is no replacement for displacement... I, naravno, bio je u pravu, k'o i u većini slučajeva... Onaj prozračni poklopac na niskotoncima je čudo... zatvorena kutija koja diše... Ako sam ja, sve to, dobro shvatio. Ja sam, samo, neuki slušalac...

Inače, sam pristalica osetljivijih zvučnika i manje snažnih pojačala

Um caruje, snaga klade valja...

a prostor za slušanje će se, izgleda, povećavati, dok budžet za hifu ostaje skroman kao i pre.

Želim Vam da rast budžeta prati, sa kvadratom, rast prostora za slušanje... :clap: Pozdrav...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! I ćorava koka zrno nađe...Teško pitanje za Hi-Fi ovisnika... Verujem da se mojoj potrazi bliži kraj. Biće, još jedna, već, skoro, završena, izmena na mestu pojačala, i dolazi leto... Posle nekoliko lutanja na "izlaznom kraju moga sistema", mislim da je puno stavki na spisku dobilo štriklu...Muči me, danas, krvni pritisak, spor sam u razmišljanju, al' da, sažeto, kažem: ovaj zvuk me je, nekako, podsetio na vreme kada sam slušao radove Viktora Bradača... Lepršavo, al' u isto vreme odmereno i autoritativno. Može da se sluša na duge staze. Čak i sa, ovom, današnjom, glavoboljom ne stišavam i ne osećam napor... Naprotiv... Ne smeta mi što su mi muzičari došli u sobicu i ne prezaju od svirke. Nexus-i su lepo urađen par, al' nisu u ovoj klasi... Slično mogu reći i za Ka2p... Iako su mi se, oni, veoma dopali... Nekako, je, sasvim slučajno, neplanirano, sve leglo na svoje. Ovo su zvučnici koji vole pojačala koja ja volim. Toliko od Vašeg dopisnika iz pećinice na vrhu Exodus hair... Jedino, nije lepo što ste mi ukazali na ovaj par grdosija... Kada bih smeo, otišao bih da čujem, pre njih, one Bradačeve iz Toša's well... No, to ne može ni da prođe kroz vrata moje sobe, da ne pominjem da stane u nju... Umetnost je napraviti tro-sistemce koji ovako zvuče, u malom prostoru, sa ovolikim bass.om. Uvaženi član ovog Forum-a mi je, u prepisci, napisao staru maximu: there is no replacement for displacement... I, naravno, bio je u pravu, k'o i u većini slučajeva... Onaj prozračni poklopac na niskotoncima je čudo... zatvorena kutija koja diše... Ako sam ja, sve to, dobro shvatio. Ja sam, samo, neuki slušalac...Um caruje, snaga klade valja...Želim Vam da rast budžeta prati, sa kvadratom, rast prostora za slušanje... :clap: Pozdrav...

Hvala Vam, Živorade, na iscrpnom objašnjenju. Linn pravi dobre kutije, ali moj glas bih pre dao Cabasse-u. Inače, Sloop sam slušao sa starim, dobrim Mission Cyrus Two, dok sam Brigantin slušao sa lampaškim monoblokovima Unison Research 845 od 20 i kusur vati u set konfiguraciji. Naravno, da je potonji bolje radio, ali je u oba slučaja bio prisutan isti zvučni potpis firme i, da ne dužim više, čini mi se da sam čuo isto što i Vi sada, na Vašem sistemu. Želim Vam puno dobre muzike!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...