Jump to content

Garage Sale ...


zika

Preporučeni Komentari

Polako ali sigurno se nagomilalo uređaja koji bi nekog usrećili. Znam da sam ja uživao u svakom... Dakle, ovo je samo ponuda, ako nekoga nešto od dole navedenog zanima, možemo se dogovoriti.- predpojačalo (Edvard Šuster) 2xECC82, EZ80, slika i opis je na HiFiles, isto sam zika, crno. Uz njega ide mnoštvo novih cevi, uparenih...- predpojačalo Technics SU-A4, vratanca ne ostaju uvek u gornjem položaju, ispravno, vizuelno veoma očuvano.- "Electrocompaniet" predpojačalo, kod impuls-a na ponovnom rođenju. (znaci navoda su tu jer nisam siguran da je (baš) original iz pomenute manufakture, kupljeno je, zajedno sa pojačalom, 1980. godine. Odvojeno napajanje, nekada se napajalo iz pojačala)-* pojačalo Dayens Menuetto, bez pot-a i selector-a, modified by Dayens (trafo i kondenzatori), vizuelno sasvim netaknuto.-* pojačalo Aleph Mini (pile).-** zvučnici Savo velikinac Differo, potpuno očuvani, tamno braon.* stiže mi jedan F5, barem jedno od ova dva pojačala će biti za prodaju. Ostaće, najverovatnije, Hiraga (Edvard) i F5...** oni su, skoro, rezervisani...Cene, naravno, nabavne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 58
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Samo malo objasnjenje. Radi se o predpojacalu Electrocompaniet The 2 Channel Audio Preamplifier iz 1975-6 godine. Tada se jos proizvodio u Norse Ecosse Electic, Scotland. Radjen je kao dva spregnuta SE stepena sa dinamickim otporima i izlazom u SE varijanti. Poseduje MM i MC gramofonski stepen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo malo objasnjenje. Radi se o predpojacalu Electrocompaniet The 2 Channel Audio Preamplifier iz 1975-6 godine. Tada se jos proizvodio u Norse Ecosse Electic, Scotland. Radjen je kao dva spregnuta SE stepena sa dinamickim otporima i izlazom u SE varijanti. Poseduje MM i MC gramofonski stepen.

daj sliku - kad si vec tua mozes i semu na PP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Posto sam trenutno toliko zatrpan da moram da se krecem brzinom svetlosti da bih sve postigao, zbog dilatacije vermena, kod mene dva dana jos nisu prosla.

Polako. Ne daj da te izprovociraju... Stojim, dobar, da nema nikakve žurbe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam trenutno toliko zatrpan da moram da se krecem brzinom svetlosti da bih sve postigao, zbog dilatacije vermena, kod mene dva dana jos nisu prosla.

Što se tiče moje pločice za F3, ta tvoja dilatacija je činimi se mnogo veća :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Dakle, prvi za prodaju su (zbog osvežavanja cash-buffer-a za neke druge project-e):- Linn Nexus zvučnici, sasvim očuvani, cena 250- Tehnics SU-A4 preamp, sasvim očuvan, vratanca ne ostaju uvek u gornjem položaju,sasvim ispravan, cena 200Za ostalo me valja ubeđivati... No, ako ste ozbiljan kupac, lako je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe, ovo su favourites za prodaju, ostalo je, kao što piše, predmet ubeđivaja. Polako. Ionako nema velikog interest-a...Dakle, prvi za prodaju su (zbog osvežavanja cash-buffer-a za neke druge project-e):- Linn Nexus zvučnici, sasvim očuvani, cena 250- Tehnics SU-A4 preamp, sasvim očuvan, vratanca ne ostaju uvek u gornjem položaju, sasvim ispravan, radi u A class-i, cena 200Za ostalo me valja ubeđivati... No, ako ste ozbiljan kupac, lako je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Posto sam trenutno toliko zatrpan da moram da se krecem brzinom svetlosti da bih sve postigao, zbog dilatacije vermena, kod mene dva dana jos nisu prosla.

Electocompaniet preamp je napokon kod vlasnika. Posto je moj vasionski brod izasao iz vorp-a, ostatak od dva dana su brzo prosla.O zvuku EC-a cu reci ukratko. Preamp je za vreme kada je napravljem bio ispred svog vremena. I linijski deo i phono preamp su uradjeni u visestepenoj SE varijanti sa kaskodnim delom. Potencioetar ni malo ne degradira zvuk iako nije neki preskupi brand name. Najjednostavniji opis zvuka je: zamislite zvuk bez preampa samo sa izuzetno malom dozom SE prizvuka ili kako bih ja to nazvao mala zatvorenost. Toliko mala je nijansa u pitanju da se mora slusati na paralelnom testu. da li se radi o jacewm basu ili malo tisim visokim i srednjim trebalo bi detaljnije slusati. Skoro da bih se mogao navici na taj zvuk iako sam klasicar.Da nije sve tako belo imaju i dve mane. Jedan je sto preampu treba bar 20 minuta da bi poceo da svira kako treba a kako cujem to je vlasnik resio tako sto ga ne gasi. i druga mana je sto je u oitanju SE zvuk i radi na jednostrukom napajanju. U prevodu to znaci da pri ukljucenju preampa imate pucanj na zvucnicima u trenutku otpustanja releja sa mase. Rele nije na putu signala da ne bi bio jos jedan uzrok losijeg zvuka vec radi kao mute rele i spaja izlaz na masu. i ovaj problem je vlasnik resio tim da ga ne gasi.Slusne utiske od strane vlasnika cete morati cuti od njega. Kako se preamp uklopio u njegoc sistem i sa cim najbolje lezi prepusticu Ziki.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

basovi srednji visoki ...... eno ti Mika otvorio subforum FiFi ...... sta je sa muzikom - to je ono sto treba da nas interesuje ..... :cheers:znam ja sta si ti mislio , samo si brate stalno preozbiljan ..... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...