Jump to content

.iso to DSD


Woland

Preporučeni Komentari

On 7/23/2019 at 7:00 PM, mrcelavi said:

Za bolji zvuk izvolite platite par stotina evra godišnje jer svi prelaze na godišnju pretplatu.

na rutrackeru skini jriver 24 ili 25....puno je bolji zvuk u odnosu na foobar ili bilo koji drugi memory plajer, iako je foobar već bolji od bilo kog freeware-a....treba malo vremena dok se navikne čovek na interface, ali eto posle samo to i ništa drugo :)

Čak štaviše su ugradili streamer u 25-icu, i strimuje flac fajlove....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/24/2019 at 8:21 PM, goggolar said:

na rutrackeru skini jriver 24 ili 25....puno je bolji zvuk u odnosu na foobar ili bilo koji drugi memory plajer, iako je foobar već bolji od bilo kog freeware-a....treba malo vremena dok se navikne čovek na interface, ali eto posle samo to i ništa drugo :)

Čak štaviše su ugradili streamer u 25-icu, i strimuje flac fajlove....

Poslušao sam predlog, namako Jriver 25 i maločas ga instalirao, na brzinu podesio šta sam video da je bitno i sledi slušanje.

Na prvu loptu, ne nije bolji od Foobara. Prvo mi se nije dopalo jer je to multi program koji može da radi i slike i video i svašta nešto. Dakle nije specijalizovani muzički plejer.    Ali na stranu to mada nije da nije bitno koliko servisa on pokreće in real time. Već prvi zvuci i prvo zapažanje, radi potpuno drugačije od foobara.

Možda je on ok za neke male kutije sa malim basićima pa može malo da ih uveća, ali na 12 inča je malo previše toga.

Prva numera Karunesh Call od the mistic nema one magije u srednjim tonovima, bongo se jedva naziru a bass je previše naglašen, tutnji.  Sve u svemu foobar je bolji u onome što radi. Narvno ovo je samo moje mišljenje bazirano na  mom sistemu. 

Foobar ima samo jednu ogromnu manu. Ne postoji verzija za  MacBook.

Nisam još proučio opsciju striminga u Jriver-u, zvuči zanimljivo. Da li se misli na striming muzičkih servisa i internet radia ili može da strimuje sa drugog HDD preko kućne mreže, proučiću kasnije kad navatam vreme.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije originalno pisan program specijalno za mak već Win verzija kompajlirana da radi na macu. Zato mnoge funkcije ne rade i vazdan neke stvari iz Component foldera nemogu da se aktiviraju. Sve u svemu nabudžen ja da kako tako radi na Macu. 

Ali sve to nije razlog da se ne isproba kakav je zvučno. Kao i u slučaju Jrivera daćemo mu šansu pa ili ostaje ili u korpu.

Mislim meni  foobar na mac treba samo za godišnji odmor da ne pravim skalameriju u dnevnoj sobi sa monitorom, pc-em i šumom kablova pa sve to stoji opet godinu dana van upotrebe. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



nema one magije u srednjim tonovima, bongo se jedva naziru a bass je previše naglašen, tutnji.  


probajte da namestite wasapi output u opcijama na vaš dac, i uključite opciju memory play...i dajte mu drugu loptu!

Kod mene je razlika izmedju foobara i jrivera kao izmedju winampa i foobara...

kakav sistem imate? koje kutije, pojačalo, dac, itd...



Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, goggolar said:


 

 


probajte da namestite wasapi output u opcijama na vaš dac, i uključite opciju memory play...i dajte mu drugu loptu!

Kod mene je razlika izmedju foobara i jrivera kao izmedju winampa i foobara...

kakav sistem imate? koje kutije, pojačalo, dac, itd...



Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

 

Za oba dac-a koristim originalne usb drivere na outputu a na DsD Dac i foo-asio koji je babaroga za DsD filove. 

Sistem je konstanta koja pokazuje sve promene i npr. promenom dacova ima promene u zvuku ali male ne drastične, više se tu radi o nijansama i da, sistem je dovoljno "rezolutan" :buehehe:  ( cevno pojačalo Prima Luna One Classic + Atoll Dac One ili S.M.S.L. dsd dac, zvučnici nožni rad by myself, kablovi ma šuma neka vazdan uglavnom Supra.) dovoljno je to da se osete suptilne razlike pod sulovom da ih moje uši mogu da čuju. Foobar mi je podešen da ceo album svira iz Ram memorije (16 giga) i uopštenno govoreći, on ima toliko različitih mogućnosti za fina podešavanja kao malo koji plejer. Meni najbitnija opcija je Folder Tree :connie_nutzo: prikaz fajlova kako su složeni u hard drajvu, za brzo i efikasno pronalaženje bez onog mambo džambo "album, artist, žanr" i td.

Mislim da je matična ploča važnija karika u tom lancu sprege softverskog plejera i sistema. Moja Gigabyte je plod višegodišnjeg menjanja i traženja ali zgazile je godine pa jednu Asus testiram i za sada je ok. 

Pregledaću detaljnije sve opcije podešavnja na JRiver možda tu može još da se uradi, mada stoji ona primedba da nije dedicated player već multifunkcionalan softver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Mikorist said:

Wine je isto program za kompajliranje, moguće da dobro radi ali i da silne servise mora da pokreće i oduzima procesorsko vreme. Što manje servisa, što manje win ili mac upliva u obradu signala jednom rečju čist puritanizam ili ti teranje maka na konac, jebada i preterivanje za 1% promene u zvuku :msn-rofl: zato i volem Foobar jer sa njim staviš tačku na sve digitalne zahebancije Rokaj Snimaj Tačka.

Zaboravih da spomenem  win win solution, koja rešava moj "problem".  Boot Camp !!!!! promenim SSD disk za veći, trenutno je Samsung 128 Gig a negde zvrji jedan fleš ssd od 256 Gig. podelim na dve particije uradim transver na Mac particju a na drugu instaliram Win 7 ili 10 i Voila. To mu dođe kao Summer Holidays particija :notthinking:

Da setih se da si baš ti šerovao link za neke Windows 7 lite, to je baš zanimljivo za probati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, mrcelavi said:

cevno pojačalo Prima Luna One Classic

vašem pojačalu neće odgovarati jriver šta god namestili ako ovi ljudi znaju o čemu pričaju:

https://www.stereophile.com/integratedamps/205prima/index.html

"the Prologue One had a very underdamped bottom two octaves. The bass drum in the Prelude of Ives' Symphony 4, performed by José Serebrier and the London Philharmonic (CD, BMG Classics 63316-2), was boomy, with an unrealistically long decay. Likewise the electric bass and the lowest-tuned floor tom on the Band's "Smoke Signal," from Cahoots (CD, Capitol 25391-2), which also sounded slow and rhythmically unstirring as a result. Roxy Music's "More Than This," from Avalon (CD, Virgin 5 83871 2), never really took off."

"The Prologue One's tonal balance seemed correct in a general sense—if anything, it was tilted somewhat toward the bottom end—and it reproduced instrumental and vocal timbres in a manner that was essentially neutral, but with a hint of pleasant warmth and thickness, especially throughout the midrange: It was, without question, a sweet-sounding amp, but not one I considered unpleasantly colored. "
 

Ono što kod mene zvuči klinički i oštro, to će vaše pojačalo da nadoknadi! (ako je pola od ovog istina šta gore piše)

3 hours ago, mrcelavi said:

mada stoji ona primedba da nije dedicated player već multifunkcionalan softver.

to je stvar psihičkog postavljanja, program ili radi dobro audio ili ne radi dobro audio, to trebaju uši da odluče.....dal radi pored štošta to je sve1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Većina gore navedenog je tačna sem da nije poznato na kojim kutijama je slušano. Ali opis P.L.  je zapravo opis nekih 90% PP lampaških pojačala koje ili viliš ili ne voliš.  Mada text dobija malo negativnu konotaciju spram Prima Luna subjektivan je to stav pogotovo nekog ko je navikao na solid state pojačala.

Priključim ja A clasu pojačalo i momentalno se čuje razlika u kontroli bass-a. To kako odrađuje A klasa neće ni jedan lampaš. Nebo zemlja ali zato su  srednji i visoki na strani svetlećeg pojačala.

Što se Foobara i JRivera tiče i ti i ja smo  robovi navike, ili samo ja :D ali u principu se držim onog " što dobro radi ne diraj i ne čačkaj"

15 godina druženja sa njim nije mala stvar :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...