Jump to content

Recommended Posts

4 hours ago, Srecko said:

JBL 4311, moj pik. Vraćaju me u mladost!

12 minutes ago, Doktor said:

Naravno, za koga, ako ne za tandem Crimson. :thumbsup:

Deder, priupiši me negde za taj kombo, . . . mada, . . .  čisto sumnjam. :D

JBL i Crimson su za sada konstante. :D

2 minutes ago, Kuršum said:

. . .

JBL i Crimson su za sada konstante. :D

Moja sumnja se ispostavila opravdanom. ;)

JBL & Crimson kombo - slušao kratko kod @Gox co.-a. Greota bila što nije bilo mogućnosti da se okrene neka ploča, ali i CD kao izvor zvuka je pokazao ono što je trebalo.

Voleo bih Crimson-e čuti sa nekim Quad ESL-om. Npr. Quad ESL-63. Čista logika. England na treći stepen. :)

Ako te nekad ne mrzi, okači neki snimak 4311.. msm, ima tih snimaka po netu pregršt, al ono,

:)

JBL & Crimson kombo - slušao kratko kod [mention=238]Gox co.[/mention]-a.

I ja sam slusao ali pre oko 2 meseca takođe kod. [mention=238]Gox co.[/mention]-a. Nad CD (tek ga je iskopao-nabavio od nekud, ne sećam se koji model), JBL 4311, naravno Crimson snagas i pretpojacavac koji je on za sebe napravio.

To neverovatno sviri.

Posto sam imao u nekoliko navrata JBL 4311 i to kod mene i nije tako sviralo , došao sam do zaključka da to svira dobro jedino kod “majstora-careva”, a kod šegrta šegrtski.

Šala na stranu taj njegov preamp je čudo, sve je to nekako leglo jedno sa drugim.

Zaključak: Ako kuća pretenduje da bude okarakterisana kao bolja mora imati par JBL 4311 .

11 minutes ago, Srecko said:

. . .

Zaključak: Ako kuća pretenduje da bude okarakterisana kao bolja mora imati par JBL 4311 emoji3.png.

4311 klot, 4311A , 4311B ili je to sve jedno, te isto ? :)

Moram ponoviti - bilo bi veoma poucno cuti Crimson pre/amp kombo sa Quad ESL 63. A da, izvor zvuka - gramofonski setup. B)

bez barem 2 para Tanoja kuća je nekako prazna

Znate da sam za Tannoy Arden rekao da je najbolji zvucnik koji sam imao, tako da ne da ste u pravu nego je to must have.

Za Tannoy-e bi se nekako snašao ali mi je kuća problem . Nikako da se snađem za kuću gde bih to sve ...... stavio .

8 minutes ago, Doktor said:

4311 klot, 4311A , 4311B ili je to sve jedno, te isto ? :)

Moram ponoviti - bilo bi veoma poucno cuti Crimson pre/amp kombo sa Quad ESL 63. A da, izvor zvuka - gramofonski setup. B)

Moj je klot 4311, bez A i B.

Kao što Srećko reče, nije problem organizovati to slušanje.

8 minutes ago, Woland said:

@Srecko "Ako kuća pretenduje da bude okarakterisana kao bolja mora imati par JBL 4311 emoji3.png."

bez barem 2 para Tanoja kuća je nekako prazna :D

Bolja je kad ima 4311, a kad ima i Tannoy je već nobl. :)

Jeste off topic no znam da se Kuršum neće ljutiti, jer je ovo sve i započelo sa njegovim Akai tjunerom.

Danas sam kupio tjuner Kenwood KT-990D, samo da bih proverio koliko lažu oni sa www.fmtunerinfo.com i da li ja mogu da čujem bilo kakvu razliku koju oni navode.

Imam tjuner Pioneer F-99X koji su oni postavili na 27 mesto u toj nekoj njihovoj listi; a sa kojim sam jako zadovoljan.

Ovaj Kenwood su pozicionirali na 11 mesto i verovali ili ne sve sto oni napisase ja čuh . Naravno ne tvrdim da nije u pitanju auto sugestija ali ja Kenwood čuh upravo kako ga opisaše.

2 hours ago, Aleks said:

Ako te nekad ne mrzi, okači neki snimak 4311.. msm, ima tih snimaka po netu pregršt, al ono,

:)

Ne mrzi me nikako, jedino je problem što ga trenutno nemam. Ima nsam bar 20 snimaka, a onda glupošću to uspeo da izbrišem iz telefona.

Takođe sam imao i kako Saba risiver svira na Śucinim Dynaudio zvučnicima, slušali i CD plejer i gramofon. Šuca je tad izjavio "Ovo ubija snove o HiFi-ju". :D

Pokušaću da vidim da li sam to negde backup-ovao. Ili da li je možda neko od kolega kojoma sam slao to sačuvao. Ako ne, napravićemo ponovo snimke. Trenutno sam podno Kosmaja, plandujem, pa kad se vratim doma.

Ono što sad imam u telefonu je Cosmos/3a kombinacija. Još samo da mi kažete kako se postavlja, pretpostavljam da ne može direkt upload ovde?