Jump to content
shonne

ES9038PRO ES9028PRO Sabre DAC

Recommended Posts

Sa jednim prijateljem preko mail se skoro dopisivao i malo je falilo da narucim Buffalo II/III DAC dok me on nije zaustavio sa misljenjem da sacekam jer su se pojavili novi chipovi, ESS9038PRO i ES9028PRO.

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/audiophile-dacs/

Twistedperaudio radi na novoj plocici, pa dok se to ne pojavi...

http://www.twistedpearaudio.com/forum/posts/t3913-Buffalo-lV-with-ES9038

Na net sam nailazio na neke DAC-e sa novim chipovima, pa me interesuje imao li je neko slucajno priliku da ih cuje i neka razmisljanja u odnosu na stari chip ES9018...

Ja sam kupio (da probam) DSD DAC “SMSL M8A” sa čipom ES9038Q2M.
Nažalost nisam Vam ni po kom osnovu reper da bih mogao da ga “ocenim” (za mene i moje drugare radi neočekivano dobro za tako “jeftin” DAC).

Što se tiče ovih kombinacija sa Aliekspresa i Ebay to treba da se nazove pravim imenom za ono što je. A to je samo još jedna kineska jeftina DAC varijanta u extra pakovanju.

Pre negde koliko se sećam imali smo neku obimnu PP prepisku oko toga da forum napravi svoj Sabre HIGH-END DAC.

Ono pločice , grupna nabavka delova i šema bez kompromisa u kvalitetu. (sa displejom naravno)

Mislim da je taj projekat stigao bio do 90% . Ne sećam se što je stao....

Cena slična ovoj možda malo veća. Mislim da opušteno možemo ponovo tako nešto da pokrenemo... @Zen Mod

1 hour ago, Mikorist said:

Što se tiče ovih kombinacija sa Aliekspresa i Ebay to treba da se nazove pravim imenom za ono što je. A to je samo još jedna kineska jeftina DAC varijanta u extra pakovanju.

Pre negde koliko se sećam imali smo neku obimnu PP prepisku oko toga da forum napravi svoj Sabre HIGH-END DAC.

Ono pločice , grupna nabavka delova i šema bez kompromisa u kvalitetu. (sa displejom naravno)

Mislim da je taj projekat stigao bio do 90% . Ne sećam se što je stao....

Cena slična ovoj možda malo veća. Mislim da opušteno možemo ponovo tako nešto da pokrenemo... @Zen Mod

Hmmm za to nisam znao.... mozda da se dovrshi tih 10% ???

A shta se zna o ovima koje sam postavio ??? Ili neko zna za bolje komplete od ovoga ???

2 hours ago, Srecko said:

Ja sam kupio (da probam) DSD DAC “SMSL M8A” sa čipom ES9038Q2M.
Nažalost nisam Vam ni po kom osnovu reper da bih mogao da ga “ocenim” (za mene i moje drugare radi neočekivano dobro za tako “jeftin” DAC).

M8A koristi ES9028Q2M Nema veze shto nisi reper, kako te sluzi/zvuchi, tebi lichno, i da li si uporedjivao sa nekim drugim ???

Nije sve u čipu....

Recimo Zenov i Slobin regulator napajanja DAC ima potiskivanje smetnji -200 dB ....

6diFZ4w.png

Nigde kondezatora na putu signala u ostatku uređaja :smesna:

Evo slika tog napajanja iz moje arhive

kybBSYC.png

Zapravo sve je u PSU i u izlazu iza čipa :hihihihi:

Mada pazi i kinezi koriste sličnu šemu u PSU ... Sa LM317....

5jcxBc4.png

ali samo 2 za oba kanala :smesna:

Kineski SMSL M8A sam kupio da probam prvenstveno chip a i zato sto “ne verujem u skupe DAC-ove”.

Nisam ga slušao paralelno-poredio a kao sto rekoh za moj ukus i ukus mojih drugara svira odlično, pogotovo sa dobrim-linearnim napajanjem (SMSL ga pravi za njega bas).

Kupio sam njega a ne neki drugi kineski DAC zbog: https://www.musicservertips.com/product-reviews/dac-buyers-guide/ .

Kao sto možete videti autor je poredio SMSL M8 sa drugim DAC-ovima čak i veoma skupim, koristeći slušalice mislim STAX (po meni ispravnija opcija).

Ja sam rezonovao da SMSL M8A sa novim SABRE 9038 chip-om može biti samo bolji i za moj ukus i kvalitet uha i sistema sam upravo došao do zaključka da za DAC ne treba davati ogroman novac, pogotovo sto kako Mikorist reče DAC nije samo chip, govoreći o Zen-ovom i Slobinom napajanju, a napajanje u diy izvedbi može biti i mnogo bolje od kupljenog.

Moja preporuka za ovaj “novi” SABRE chip (veoma sam zadovoljan i celim DAC-om i napajanjem, mada verujem da u diy izvedbi sa pločicama koje ste postovali to može biti i mnogo bolje i zadovoljiti i zahtevnije audiofile i sa boljim sistemima nego sto sam to ja i moj sistem).

9 mjeseci slušam gustard x22. Ess sabre 9038 čip. Zvuči izuzetno u svakom pogledu.

Prije njega slušao gustard x12 sa ess 9028.

Es 9038 zvuči sočnije, punije, analognije, jednom riječju raskošnije i prirodnije. (Dobro, dvije riječi :))

Da bi zazvučao najbolje što može obavezan je apgrejd u smislu zamjene napajačkih elektrolita i sređivanja ožičenja od iec utičnice do pločice.

Nisam mijenjao elektrolite u napajanju jer mi i ovako zvuči perfektno.

55 minutes ago, Aleks said:

Dajte taj gb da pokrenemo.

Zena da hvatamo za gušu. On ima celu dokumentaciju. Ako ima vremena. 

Jedino što nije bio daljinac. Ali i to može da se naglavi. :smesna:

17 minutes ago, Mikorist said:

Zena da hvatamo za gušu. On ima celu dokumentaciju. Ako ima vremena. 

Jedino što nije bio daljinac. Ali i to može da se naglavi. :smesna:

nisam nestio pratio , ali sa slike vidim da je u pitanju nista drugo do stacked LM317/337 bipolarno napajanje

nemam dok. za to - nisma ja crtao taj pcb

no , ako vam nesto takvo treba , lako nacrtati sve , pa se zabavljajte

3 minutes ago, Zen Mod said:

no , ako vam nesto takvo treba , lako nacrtati sve , pa se zabavljajte

Remember that I’m not formally educated in electronics , so I’m pretty much free to invent new postulates whenever I want :smesna: