Jump to content

Jedan mali bolesni interkonekt zasnovan na NEI-3001


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Pauzirao kabal (odlucih se za jeftiniju Neotech i Lindenberg? zicu pa cu djuture i zvucnicke)

Odlucih da se ipak pocastim kondovima Silver u (b)ulju , Mundorf za izlazne.

Ovo dole je preamp pre nego sto je oziveo...primeticemo(zamjeticemo) 4 ecc88-ojke i kandidate za menjanje 2x0.68uF plavi i 2.2uF crveni. Vec sam ih zamenio pre sa Obbligato Gold ali to nije sviralo nikako (mozda zbog Ei lampi sumnjivog porekla ne znam) . Ovi 0.68uF su decoupling a ovi 2.2 su izlazni jel tako? I ako je tako gde da stavim skuplji kond (mundorf) a gde nesto malo jeftiniji (jupiter ili nesto,nisam odlucio) . Kako je 0.68 vrednost, kako kazu, mala za bypass stavicu 0.1uF na ovaj 2.2uF zajedno na nozice. Znam da preamp nije neki al potrosih se na amp pa mi je to za sad jedino mesto za upgrade sa povratnim rezultatom. Onaj ononizator lampizator se kune u pricu NOS PIO i 0.1 Vcap od 100 jura kao vrj kombinaciju. Ja htedo slicno...neki meksi ,muzikalniji za coupling i rezolutniji mundorf s rezolutnim bajpasom za izlazne... i Jel 0.1uf majka vrednosti za takav bajpas ili moze nesto manje a da ne izgubim bas dinamiku posto, majku mu, dobri 0.1 kondovi kostaju majku maru...tnx za input

tubepreamp.jpg

nadjo ovi za bypass umesto vcap za dosta manje kinte http://www.partsconnexion.com/capacitor_film_reliablecap_pcu.html

, 0.1 kosta vise no duplo manje nego vcap dok su im 2uf kondovi za istu cifru...go figure :)zbun ... nazalost teflon varijanta istih , navodno do jajona ima samo u 400v aromi dok su ovi 600v. ne secam se sta su u originalu bili ovi sa slike ,ne mogu da saznam trenutno jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cini mi se da si krenuo naopako ili nisam dobro razumeo. Radi sa lampama sumnjivog kvaliteta a ti menjas kondenzatore. Meni je logicnije da probas prvo da zamenis lampe, Jos nemas ni semu, a to jos vise otezava stvari. To je prosto, na osnovu stampe mozes da iscrtas semu ocas posla, to je prost sklop. Najlakse je dati pare za fensi kondenzatore ali ipak odluka je na tebi. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lampe sam uzeo Borko.

nisam u zemlji, uzo sam amp na slepo i doturio ga u BG ,al bar znam da ce bolje fercera od F5, isto tako porycujem dok sam ovde komponente kako be ne bi odrali na carini 80 posto vrednosti robe. Primera radi ovde nema haraca na granici do 2000 dolara a preko toga je smesnih 15% i moze na rate, u persunu...kako oces.

Shema bi trebalo biti neki pojednostavljeni AR i napravljeno je par komada za moje drugare koji su happy, meni je ostao ko visak jer sam gurao direkt sa varijabilnog cd-a. kako vise nisam u a klasi no u ab ocu da ga uposlim jer sam se istrosio da bi uzo nesto novo. to je jedina slika koju imam...verujem da je nesto ko srpp ,ne znam ali kod drugara koji su ga cackali svi su bili happy promenom lampi ali duplo vise promenom kondova pa s time cela prica. svakako da je sve naopako jer sve radim na daljinu :) ali s skolovanim pretpostavkama.

 

Posto je ovaj Obbligato Gold svude fino ocenjen a kod mene je bio njanja skoro sam siguran da su lampe bile il neuparene ili Ei njesra...tanko i bez fokusa tj 3d-a...pa kapiram da ostavim njega za coupling a zamenim samo vece izlazne i ustedim, zato pitam kolko uticaja na zvuk ima coupling u odnosu na izlazni cap.

 

sry na noob-izmu, nisam se duze vreme igrao s ovim sportom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tnx Neskor, bas citam sad...kolko jbn opcija...a sto se onanisanja tice...jbg ko sto borko kaze da imam bar shemu pa bi mozda bocnuo neki upgrade drugde u preampu ali ovako na slepo... rekoh komsiji da shibne neku fotku sa vise detalja pa cu da okacim kad dodje, a ti ako osh ako prolazis kroz moj kraj mozes da ga pokupis i poslusas kod tebe gajbi kako sljaka s novim lampama .

Svidja mi se ovaj AmpOhm , dodje mu ko jeftinija zamena za Jupiter al ga nema na PcX.... Btw kako radi tvoj Dzjupiter ?

Bemga , ko nema kintu za Vcap (niko) najbolja pristupacna opcija je neki Teflon tipa RELcap a posle toga ako je verovati internetu MundorfSupreme Silver/Oil za one koji vole malo topliji "brutally detailed but forgiving" zvuk, kao ja. Jupiter beesWax je uzasno interesantan takodje ali isto skup. Cela prica sa mesanjem tipa/marke kondisha sad me podseca na pocetak price sa ovim interkonektom...mozda ipak pocnem terapiju sa bensedinima samo se plasim da je 5mg malo :P

 

Evo sta je Vcap stavio na svoj sajt citirajuci Onanizatora :  http://www.v-cap.com/lampizator.php

" So, in fact the bypass did SO MUCH to the Soviet caps that I got 95% of the fun."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tnx Neskor, bas citam sad...kolko jbn opcija...a sto se onanisanja tice...jbg ko sto borko kaze da imam bar shemu pa bi mozda bocnuo neki upgrade drugde u preampu ali ovako na slepo... rekoh komsiji da shibne neku fotku sa vise detalja pa cu da okacim kad dodje, a ti ako osh ako prolazis kroz moj kraj mozes da ga pokupis i poslusas kod tebe gajbi kako sljaka s novim lampama .

Svidja mi se ovaj AmpOhm , dodje mu ko jeftinija zamena za Jupiter al ga nema na PcX.... Btw kako radi tvoj Dzjupiter ?

Bemga , ko nema kintu za Vcap (niko) najbolja pristupacna opcija je neki Teflon tipa RELcap a posle toga ako je verovati internetu MundorfSupreme Silver/Oil za one koji vole malo topliji "brutally detailed but forgiving" zvuk, kao ja. Jupiter beesWax je uzasno interesantan takodje ali isto skup. Cela prica sa mesanjem tipa/marke kondisha sad me podseca na pocetak price sa ovim interkonektom...mozda ipak pocnem terapiju sa bensedinima samo se plasim da je 5mg malo :P

 

Evo sta je Vcap stavio na svoj sajt citirajuci Onanizatora :  http://www.v-cap.com/lampizator.php

" So, in fact the bypass did SO MUCH to the Soviet caps that I got 95% of the fun."

nazalost, na pogresnom mestu postavljas temu o svakoj zici skupljoj od 10 - 20 din po metru...Isto tako i o skupljim i boljim kondenzatorima, nisam se nameravao javiti zbog nekorektnih komentara u vezi tvog pitanja, ali posto sam imao neka iskustva u vezi toga sta pitas, prenecu ti moje iskustvo - taj v-cap tftf 0.01uF, imam na putu signala u preampu 5 god,sve sto pise o kvalitetu je tacno, o ceni ne bih diskutovao. Za bajpas je po meni najpovoljniji ruski teflon Ft 1, ili Ft 3, jos bolji, malo sirovijeg zvuka ali neverovatno dobar a kosta 2 - 5$ komad, naravno i njih koristim kao bajpas. I taj ampohm poliester koristim, ali na kutijama i pre na pretpojacalu bajpasovan sa silver mica ssg2 ( ruski ) i to je savrsena kombinacija jer prvi nije jako detaljan a zvuci jako prirodno, a silver mica detaljno, i naravno i ona je 3 - 5$. Inace po preporuci mnogih, i amatera i profesionalaca sam se i sam rukovodio i za bajpas uzimao vrednosti do 1 : 100, ali naravno da to nije zakucano, vec korigovano sa onim sto mi je bilo tad pristupacno...Za IC ti ne mogu pomoci, ali na slican nacin sam pravio zvucnicke, bez ikakvog srebra,uvrnuti neotech solid core razlicitog preseka sa occ bakrom, i mogu ti samo reci da to svira... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala, ... http://www.partsconnexion.com/capacitor_film_russian_ft3.htmlnebi skodilo da probam .. probao bih teflon jer ga svi hvale ...i skupljeg ranga ali ne ko vcap, videcu sta mogu da nadjem.

I Milovane... na kom kondu ti je taj vcap bypass i jel to previse mala vrednost posto vidim da spominju 0.1uf ? i Jel moze nesto izmedju?

 

btw znam ovde ljudine s kablovima od soma jura samo se stideee da priznaju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@mali off

startovan sam da se dzoram za neku moju spravicu za preamp s ovakvom plocicom,takodje ecc88 , od MirAudio-a sa atenuatorom vs alps koji je na mom pa cela trampa nece da me boli ako dodje do iste pa reko vidim jel moze da se vidi jel ova druga mashina znacajnije bolja od one moje gore jednostavne...desnu sliku s mog preampa ne gledati, to je napajanje (malecno :) ).. na ovom vidim i trandze gore i dole...vlasnik takodje iskusan kao i ja pa slabo zna sta je vnutri.

tnx

P_20160224_113652.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja najvise izbegavam te sto "ne znaju", ali znaju da bi se dzorali ili prodali. Dobro bi bilo da se organizuje slusanje, pa ako ti se svidi, bar imas razlog za trampu.

 

To sto je stampa nakicena, ne mora nista da znaci o kvalitetu koncepcije.

 

Stavljanjem hype kondova na signalnu granu teoretski ne bi trebalo da cujes nikakvu razliku, pitanje je samo kolicine placebo efekta i razbuktale maste.

 

Ili da postavis kond na signal prema masi, umlatis zdrav signal i dokazes da se cuje razlika :)

 

Neke razlike se mogu cuti samo na kriticnim mestima, ekstremno malog i osetljivog signala, interkoekt glave i gramofonskog preampa, ako je parcijalno usaglasen sistem, pa drugacija kapacitivnost i induktivnost kabla uticu na rad glave..neobavezno na bolje..moze i na gore..

 

Ikod ekstremno velikog signala, ako ga udavis...

Ako stavis poprilicno neadekvatan i pretanak i predugacak kabal prema snaznim zvucnicima, bice ruzne razlike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

amen... ide mu u prilog sto je MirAudio manufaktura vs "moj drugar ga sklepao" , no ni to ne mora da znaci nista , ehhh, muke moje... zavrsih pricu s kutijama i ampom i reko smiricu se, dovoljno sam se igrao a kad ono ne da djavo mira oko izvora...a tamo 2 putica :)


 


Ako stavis poprilicno neadekvatan i pretanak i predugacak kabal prema snaznim zvucnicima, bice ruzne razlike. ssssssshhhh, nemo te cuje Zen :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

necu, ja sam fin, sa mislis sta je bolja mashina ?

 

za ono tvoje gore (post #28) nemam pojma sta je , niti sam upratio kako izgleda sastavljen uredjaj

 

za uredjaje Mir Audija bar znam da covek zna sta radi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

.......

 

Ako stavis poprilicno neadekvatan i pretanak i predugacak kabal prema snaznim zvucnicima, bice ruzne razlike. ssssssshhhh, nemo te cuje Zen :D

 

 

 

pa slazem se sa quotovanim

 

sa druge strane - iizgleda vazi legenda da Zen ne veruje u kablove , sto je dijametralno suprotno od onoga sto je moj stav - ja ne verujem u upotrebu kablova kao zakrpe - prvo treba sve ljudski da je napravljeno , onda stavis najneutralniji kabel i zavrsio si sa tim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...