Jump to content

Za ljubitelje Apogee ribona


damic

Preporučeni Komentari

  • 2 years later...

Sinoć sam bio u poseti kod gospodina Damica, na “kraćem” kursu iz aktive i subova (“room correction”).
e7cafe93cc698cd2362d4e52608c791f.jpg
Uživao sam!
Pre 40-tak godina sam imao prvi put prilike da čujem Apogee. Nisam smeo ni da pomenem drugarima da mi se taj zvuk, tada, nije dopao imajući u vidu cenu tih zvučnika. Mislio sam da je problem do mene iako sam pretpostavljao (u sebi[emoji3]) da to sto sam čuo “nije Apogee” u pravom svetlu i da zapravo postoji neki problem u ne sinergiji sa amplifikacijom; ali niko od nas nije ni znao a niti naslućivao u čemu je problem.
Malo je reci da to sto sam čuo kod gospodina Damica je kao nebo i zemlja u odnosu na moje prvo iskustvo sa Apogee.
Čisto, jasno, glasno sa iznad svega perfektnim udarcem basa. Nisam talentovan kao neke od kolega sa foruma da opišem emocije slušajući pojedine poznate numere kao izabrane da Apogee pokaže svu raskoš prezentacije za koju je sposoban.
Naravno da su riboni priča za sebe i da zvuče drugačije od bilo čega drugog sto sam slusao (bar meni).
Razumljivo da se taj zvuk, to bogatstvo reprodukcije snimljenog materijala, nekome ne mora dopasti (za razliku od mene) kao sto verujem da ima pojedinaca koji bi za manekenku Alessandra-u Ambrosio rekli da je pre mršava (preferiraju npr. Kim Kardashian[emoji3]) ali nikome sigurno ne pada na pamet da dovede u pitanje opšte prihvaćeno mišljenje da je ona jedna od najlepših i najboljih manekenki bas kao sto su i Apogee to isto u kategoriji zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...