Jump to content

onlajn Foto skladište


stein

Preporučeni Komentari

Tražim preporuku (ako ko ima) za jednostavan onlajn magacin za fotografije. Pošto do sada nisam to koristio, niti nešto istraživao, sluđen sam opcijama. Ono što meni treba je neki online servis gde mogu da postavim slike (da li sve na gomilu ili poređano na neki način manje bitno) ali tako da slike koje tamo postavim mogu da se povezuju ka forumima, tj da kada izaberem neku sliku, ista ima svoj link sa propisnom ekstenzijom (npr "slika_br001.jpg")

 

Google je koliko vidim najavio ukidanje Picasa servisa (15 mart 2016) i zamenio ga sa Google Photos (ovo već šljaka) međutim, slike koje se na taj način postave (negde) ne samo da nemaju normalan link sa ekstenzijom nego ispadne neka trakalica koja ne može nigde da se linkuje. Može da se "deli" na FB, Google+ i Twitter, ali ne i na neki forum.

 

Ovakav servis (ne kao Googleov) bi mi trebao zato što ponegde postoji limit za broj atachmenta koji je u najmanju ruku smešno mali, i/ili slika postavljena na jedan forum ne može da se poveznicom postavi na neki drugi forum i tako...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

 

Za to moram imati @yahoo email adresu. Nisam siguran da pored gmail i (nasiljenog MS naloga - widozfon neće drugačije da me zaprimi), da mi je svejedno koliko miliona imejl naloga imam, davno bih se već tamo nakačio. Doduše, možda ću uvući rogove ako ništa bolje ne nađem.

Pitanje koje imam je upravo isprovocirano ovakvim momentima. Ne znam zašto ne mogu da naprosto budem "neko@negde" i da to budem svugde nego k'o u Stepfather-u...

 

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I was  told  da na WIN 10 ima neki oblak.  Jel   to  moze da posluzi?

 

Da i ne. One Drive je manje ili više isto što i Google Drive (koji npr koristim za sinhronizaciju fajlova na kojima radim i u firmi i kod kuće) i koristim ga baš za fotke koje napravim kamerom na telefonu. Zgodno je jer nema više razmišljanja kako ću sa mobilnog da prebacim na komp pa onda sa kompa negde dalje. Ali samo toliko, ni manje ni više. Jako razmišljam u poslednje vreme o dual-boot opciji jer me malo iritira novi sistem koji je MS nametnuo, evo ćeri zbog poslednjeg update-a naprosto otkazao onaj mali "ex-Start" dugmić u levom donjem ćošku. Šta je kog vraga instalirala (mislim se ja i p...izdim) kad ono ništa, samo novi win update. Ajd reko' da probamo sistem restore, gledam, nema ni jedne aplikacije koja bi bila time dotaknuta, odradim, i vidi čuda, dugmić opet reaguje, i na tastaturi, i na klik na desktopu (inače, nije reagovao ni taster na tastaturi). 'bo vas apdejt. A ne može da se potpuno isključi...

Iako nije tema, ozbiljno se mislim da lepo uzmem i jedan Linux pa sa tim na net a win koliko mi baš treba za rad. Dokle ću moći pišat' uz vetar, ne znam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ovih dana igram sa onim WYSE thin clientom. Glumi  mi MPD  za DSD DAC. Radi pod Daphileom.

A moze tu i neki DSLinux ili Puppy pa neki home server,...Bem  li ga sta sve moze,  Trosi skoro pa  nista ( 8W) kosta skoro pa nista,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Godinama koristim photobucket i napunio sam ga svakojakim slikama i kad pogledam pre neki dan - iskoriscenost prostora 8%.

 

rhxuTjU.png

 

Dakle moze se povecati do 10GB...

p.s. imam 525 slika, doduse mnoge su manje rezolucije prilagodjene forumima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam 525 slika, doduse mnoge su manje rezolucije prilagodjene forumima...

 

I meni za to treba, problem mi je što na onom mestu gde mislim da trpam najviše slika (Pentax forum) postoji limit za upload koji se može povećati ako se donira novac. Veličina slika za upload je ograničena na 1280 ili čak na 1000pix po najvećoj dimenziji (nisam siguran) a linkovanje sa neke web lokacije radi samo ako je link do slike takav da završava nazivom slike i propisanom ekstenzijom (jpg, png, gif itd)

 

Procunjaću malo pa ću videti gde ću najbolje da se snađem. Toliko se opcija nudi a meni treba samo jedna ili dve pa sam poprilično pogubljen... (štono kaže, "teško zbunjenog zbuniti..." :rofl: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Google Drive + Google Photos je savršen kombo za sve zamislive potrebe, ali na ovom forumu ne rade linkovi na fotke. Šteta :(

 

Ne samo na ovom, nego ni na jednom gde slika mora u linku da ima na kraju propisnu ekstenziju. Do sada je uvek bilo takvo pravilo ali naravno, Google kreira svoja novoizmišljena pravila i očekuje da se posle svi ostali prilagode. Nabijem ih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne samo na ovom, nego ni na jednom gde slika mora u linku da ima na kraju propisnu ekstenziju. Do sada je uvek bilo takvo pravilo ali naravno, Google kreira svoja novoizmišljena pravila i očekuje da se posle svi ostali prilagode. Nabijem ih.

 

Niste bas u pravu da ne moze da se dobije direktan link do slike.

Probaj sa share, get link, otvori link u incognito prozoru, desni klik na sliku pa copy link address ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad forumski editor ne dozvoljava da se doda slika ako url nema ekstenzju...

 

Za ovaj url 

 

https://lh3.googleusercontent.com/UFHjoay7s7yowYBhQj59G17kb9yiSdR5AEMMVUOt3CTN5o1uXft_fS0PxkJE9Q0V6MNcTHtXx9eZ=w1024-h533-no

 

dobijam 

 

Nije vam dozvoljeno da koristite tu ekstenziju za slike na ovom forumu. Ispravan format je : http://www.domain.com/picture.gif, neispravan format je : http://www.domain.com/picture.one.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste malo komplikovana procedura, ali ovo poslednje nije problem do google photos, vec do forum editor-a, ako bi se sklonila ta validacija radilo bi.

 

Ne mogu ja sad da idem od foruma do foruma i od svih da tražim da se prilagode Google-u... Mogu li? Mogao bih, ali neću jer ako recimo 3 hiljade članova ne gunđa zbog toga, što bih ja... (nije reč o ovom forumu)

 

Elem, ako se dozvoli da se zakači slika koja ne može da potvrdi da to jeste (ekstenzijom) onda na forum može da uđe bilo kakav maliciozni kod. Nisam siguran da bi to bilo koga od članova bilo kojeg foruma obradovalo: klik, uspešno ste fasovali sifilis!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...