Jump to content

Ideacentre Stick 300


Woland

Preporučeni Komentari

Interesantan PC:

 

IdeaCentre Stick 300, Intel QuadCore Z3735 1.83GHz/2MB, 2GB RAM, 32GB, Intel HD Graphics, WiFiBGN, BT4.0, HDMI, mUSB, USB, Win8.1 with Bing+Office365/3M-trial

 

lenovo-stick300.jpg

 

nači, za cca 150€ (kod nas) zajedno sa legalnim win 8.1 (upgradeable), po ceni Android stikova pravi PC, sa kojim može da se uradi svašta. Probao - radi. Iskustva uvoznika - odlična. Numem da zamislim šta će da radi naredni model..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sve je to interesantno, ali u slučaju Lenova je akcenat na ceni sa originalnim win i na ms online servisima (office 365 + cloud), koji nadomeštaju potrebu za lokalnim diskovima itd..

Do skoro je WDTV koštao toliko, Lenovo mu je sjajna alternativa..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, primetio ga ja nedavno, odma stavio link ovde http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao-izvor-zvuka-tema-mk-ii/?p=222081ali niko ne prokomentarisa.

Fali mu još jedan USB pa da i definitivno bude music PC, jedan USB kao izlaz za DAC a drugi kao priključak za external storage.

Mada ako se stavi neka namunjena micro SD kartica od npr. 128GB, onda može da prođe i ovako, USB DAC na njega, ili XMOS i teraj brale :)

 

Mada, slažem se, za kancelarijski posao - kraj. Samo windows je oko 100$, a gde je office, a ovde dobijaš oba + mogućnost da ga staviš u džep...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi oni imaju legalan Win, Office na godinu.... WDTV i ovo se ne mogu porediti. Ovo je PC.

Razlika, osim veličine, je u konektorima. Skoro svi dongl imaju jedan HDMI koji ubodeš u TV i jedan mikro USB koji služi za napajanje. Ovaj s videa ima i obične USB poirtove, mesto za hard disk i još po nešto. Upotrebljiviji.

Da me ne shvatiš pogrešno nije ni ono loše. Daleko od toga. Npr za prezentacije, ko putuje lakše od tableta a kamo li od lap topa...

Kao opametivač TVa ili pustanje muzike (fifi forum) pa nije baš. 

Za nove ne brini. Eno Branko ima NUC sa i7 koji je veličine kao ovaj na videu.

 

Dodatak

Izvinjavam se nisam pogledo ovaj model. Ima 2 usba. Može da se igra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe, primetio ga ja nedavno, odma stavio link ovde http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao-izvor-zvuka-tema-mk-ii/?p=222081ali niko ne prokomentarisa.

Fali mu još jedan USB pa da i definitivno bude music PC, jedan USB kao izlaz za DAC a drugi kao priključak za external storage.

Mada ako se stavi neka namunjena micro SD kartica od npr. 128GB, onda može da prođe i ovako, USB DAC na njega, ili XMOS i teraj brale :)

 

Mada, slažem se, za kancelarijski posao - kraj. Samo windows je oko 100$, a gde je office, a ovde dobijaš oba + mogućnost da ga staviš u džep...

 

vid stvarno, nesam vido.. turiš mu USB hub sa 4 porta i vozi..

 

Svi oni imaju legalan Win, Office na godinu.... WDTV i ovo se ne mogu porediti. Ovo je PC.

Razlika, osim veličine, je u konektorima. Skoro svi dongl imaju jedan HDMI koji ubodeš u TV i jedan mikro USB koji služi za napajanje. Ovaj s videa ima i obične USB poirtove, mesto za hard disk i još po nešto. Upotrebljiviji.

Da me ne shvatiš pogrešno nije ni ono loše. Daleko od toga. Npr za prezentacije, ko putuje lakše od tableta a kamo li od lap topa...

Kao opametivač TVa ili pustanje muzike (fifi forum) pa nije baš. 

Za nove ne brini. Eno Branko ima NUC sa i7 koji je veličine kao ovaj na videu.

 

Dodatak

Izvinjavam se nisam pogledo ovaj model. Ima 2 usba. Može da se igra.

 

treba sačekati pola godine, izaći će i drugi proizvođači sa PC stikovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I drugi postoje odavno. Npr, neki Intel ih pravi, eno ih na KP po tradicionalno neweggovskim cenama. Ovaj Lenovo je bio u WW na nekoj vikend (jesenas?) akciji za recimo 13 hiljadarki, ili sl.

 

Navodno je ovaj Lenovo bolji od tog nekog Intela, kao - dokazao se na tržištu.. i ja sam čuo za tu cenu.. ima i garanciju, 2 godine :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa instaliras preko bootcampa WIN, a mozedodati na ta 2, OSX i WIN i LYN + i onda imas 3 operativna sistema pa biras koji ces... :) I to jos sve na retina ekranu... :)

Tako da je to vec PC.  I to multi PC.

...

Ovaj jako mali stick comp sto je Wooland poslao link je jao bobar. Isigurno je bolji od no-name drugih kockica.

Originalni WIN i dosta drugog originalnog softwera je prednost koju ljudi ne vide odmah.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Originalni WIN i dosta drugog originalnog softwera je prednost koju ljudi ne vide odmah.

 

Uz 30GB koliko sada daju prostora na OneDrive-u.. Ne vidim bolje a jeftinije rešenje trenutno za kancelarijski PC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz 30GB koliko sada daju prostora na OneDrive-u.. Ne vidim bolje a jeftinije rešenje trenutno za kancelarijski PC.

 

RAM od 2Gb nedovoljan je za iole pristojan rad u MS Office aplikacijama i Win 8 okruženju.

Ne teoretišem, već svakodnevno gledam u onaj kružić.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jednostavno pitam koliko HDa zauzme win?

 

Verovatno 16-17 Gb. Dakle (više od) pola od 32Gb prostora koji je dostupan lokalno na računaru.

Zbog toga je Alex i spominjao dodatni prostor za čuvanje dokumenata.

To naravno može biti i eskterni HD za veće količine podataka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno 16-17 Gb. Dakle (više od) pola od 32Gb prostora koji je dostupan lokalno na računaru.

Zbog toga je Alex i spominjao dodatni prostor za čuvanje dokumenata.

To naravno može biti i eskterni HD za veće količine podataka.

Auu... to su pretpostavljam novije verzije Wina?

Osx recimo zahteva po specifikacijama 7Gb, ali ja mislim da je to vise prostora konkretno na racunaru?

A koliko je potrebno za Lynux?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...