Jump to content

Solaja Audio TVC - pasivno pretpojacalo


grau.

Preporučeni Komentari

uz duzno postovanje prema konstruktorima, ja majke mi ne razumem koja je to opsesija srpskih majstora visokom ulaznom osetljivoscu pojacala

nisam jos sreo izlazni amp koji je neko zasvajsovao ovde koji je projektovan tako da moze da radi u sistemu tako da mu preamp u prvih nekoliko koraka ne zasicuje signal. po meni kompletno nerazumevanje i nerazlikovanje pojmova pojacanje (gain), glasnoca (volume) i snaga (power). kako da harmonizujes strukturu pojacanja unutar sistema kada ti i zero gain preamp zasicuje na prvih par koraka.

potpuno tacno. Ali to je posledica copy-paste sistema, :)

a i nikoga to ne intereuje...

slkoro sve je "overlordovano"

:)

Bilo je o tome  reci i na forumu... Ali nista...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije to samo kod domacih konstruktora

pogledaj malo i starija pojacala Leak, Quad....

skoro nisam sreo neko pojacalo koje ima ulaznu osetljivost 2V

Leak (TL12+) super zvuci, ali grozno velika osetlivost, reda stotinak mV uzas

Quad mislim da ima dosta vecu osetljivost? oko 2V. Ali avaj njihov preamp iz kompleta jako prepojacava...

U sustini niko sem mozda quada ranije se nije pridrzavao tog standarda od 2V za cevne ampove.

Ili ne daj boze vise :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja celi zivot teram preampe bez pojacanja, zero gain

i do ovog thomasa mayera svaki izlazni amp je bio zasicen posle par milimetara ili par stepova

tek je ovaj pismeni covek uradio posao kako treba, mogu slobodno da odvrnem pot do pola i na 112db osetljivim zvucnicima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni nije jasno gde nadje da je Hiraga spora? Svojevremeno(89-90-a, kada nije bilo kineskih komponenti) sam je terao do 500KHz, kada su prokuvali pobudni tranzistori, neki bedejci na probnoj plocici.

Sa promenom na Mje200(210) je propustilo lepu cetvrtku do 800KHz.

Nema ni jednog jedinog kondica na liniji signala, o kakvoj je sporosti rec? Zanima me.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...