Jump to content
revox

Lenco L78 (NOS) - šta dalje sa njim

Preporučeni Komentari

jbt

onomad u onoj Grauovoj  temi rekoh da je lako za ptp , kad se ima original Lenco sasija

malo ukljucis mozak , A3 list papira  i to ti je

ja to sve imam ali standardno ne znam gde udaram ....... lud sam i bez ptp-a

dobro si se šetio da ima tema na forumu :sclerosis:

razvlačimo se tri dana zaludu i umalo da se poljutimo

mada ni u ovoj http://www.diyaudio.rs/topic/6102-lenco-ptp-grupovina/  temi nije bas da nije bilo ljutnje

ako već moram skudam sve sa njega da bi crtao ondak ću ovo napravit

post-38-0-96942200-1429654584_thumb.jpg

lakše, ljepše na kraju i ima sve

samo se stavi dugmić za on/off

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

jbt

onomad u onoj Grauovoj  temi rekoh da je lako za ptp , kad se ima original Lenco sasija

malo ukljucis mozak , A3 list papira  i to ti je

ja to sve imam ali standardno ne znam gde udaram ....... lud sam i bez ptp-a

Na sve to onaj CAD crtež drvenarije nosi precizno položaje rupa za montažu PTP5, pamti podešene ofsete za paralelne linije, poluprečnike krivina za spajanje linija... fale položaji jedno 5 rupa i iscrta se orginalni PTP5 sa tačnošću +-1mm.

Evo vako igrarija od 10 min u AutoCAD dok sam teo praviti. Ono što je zeleno treba premeriti al me mrzi :)

2430ti1.jpg

Kako god, PTP5 ima par mana pa sam odustao za sada od istog.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ima par mana ;

contemplate please , znam da ce biti inzenjerski pristup

ajd , ja izmerim zeleno , pa mozemo da se igramo i damo PSM PtP

il' ga pravi i prodavaj za ckupe novce :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pa u stock formi (uz malo dodatnog truda) ili ima jednu brzinu i odvajanje idlera (ja bi voleo 33/45) ili ako ima dve brzine nema odvajanja idlera (to baš ne bih voleo).

Niko da me pozove u goste kad rasturi Lenco 78 da ja lepo spustim celu očišćenu šasiju na artiju i provozam tanak flomaster :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mea culpa ovaj post... ...još sam sanjiv.

Izmenjeno od ManicP

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

javi mi , oli majal oli pp , sta da ti izmerim sa sasije

moj plan je otprilike ona slika iz #41 , sa dodatnom plocom zavrnutom dole , po mogucnosti bakar 3-5mm

vrlo verovatno sa odgovarajucim  rezom , da se dobije glavna odlika PtP - fizicka odvojenost motora od lezaja

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako nešto i ja kontempliram, s tim što bih morebit zadržao celu šasiju (uz nalivanje epoksijem kao u onoj Stradijevoj temi) i punu funkcionalnost gramofona + neki stubić da pridrži odozdo.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

aha

posle 15min razgovora znamo sta cemo  :whistle2: 

imas linak za tu temu - nesto me search ne slusa ?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pitanje izbora - ja rekoh da mi se ne svidja sto je izbacen selektor brzina i sto je idler stalno naslonjen

nazovi to manom , vrlinom ili kako hoces :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

meni čak i ova varijanta pije vodu u smislu dizajna naročito za 78 jer je crne boje

zadržavaju se sve osnovne komande a dobija se to što treba sa se dobije

post-38-0-10611000-1429875366_thumb.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo levo (belo) mi je jedna od omiljenih interpretacija klasičnog 5x18mm plinta:

6953431471_32e5c76a21.jpg

Zakošena prednja strana doprinosi da krupni L75 izgleda skladnije, a uklanjanje gornje ploče, prsten oko tanjira i izbor boje daju mu moderan izgled.

Jedina zamerka je na nožice - ne volim tu vrstu finiša i način na koji se ističu. U ranoj fazi, kutija je bila oslonjena o konusne nogice okrenute vrhom na dole. Takođe, nestajale su sa vidika zato što su bile u istoj boji kao i ostatak.

Do projekta se dolazi preko galerije na  Lenco Heaven forumu.

Postoji još jedna interpretacija koj me je oduševila izgledom, a na nju sam naišao na Pink Fish Media forumima, no trenutno ne nalazim bukmark....  

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sve mane PTP 5 resio je stariji brat PTP 4 samo dodati proizvoljno odvajanje idlera. PTP 5 je nastao zbog dizajnerskih potreba a ne zbog zvucno tehnicke superiornosti. Cak u PTP 4 Ima vise materijala i vece tezine a to kod Lenka skoro uvek dobro dodje. (uvek za one koji se opredele za varijante teskih baza)

Za PTP 5 mora kontroler koji dobor dodje i kod PTP 4 

Nije sve sto je novije uvek i bolje (mada mi volimo da mislimo tako )  ovde je isto ali bas isto, samo je verzija 4 funkcionalnija jer ima spoljnu promenu brzine tj rucno ne treba kontroler ali da se ne smetne sa uma da kontroler znaci za zvuk dosta.

Ja sam imao i jedan i drugi a ostvaio 4 jer mi je cak i lepsi (mada se o ukusima ne ....) , vise mi lici na gramofon kod PTP5 vise povrsina materijala dolazi do izarazaja ali ponavljam tehnicki i zvucno potpuni isto sto se vidi iz crteza oba .

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

meni čak i ova varijanta pije vodu 

attachicon.gif131645986581001352.jpg

Pa ako iseces oko motora da taj deo gde se kaci motor se ne dodiruje sa ostatkom dobices takodje PTP jer sustina Piterovog dizajna je da se odvoji motor od ostatka zbog vibracija tako da ces takodje imati ono sto je bitno za dobru svirku a izgled kakav ti se svidja a zvucno ces imati sve prednosti PTP varijante a to je sustina ako se ne varam.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Varijanta PTP 4 ali da lici na PTP 5 mada je ovo u stvari prava preteca PTP 5

LK3_a_zpsu97krqo5.jpg

A evo jedna od lepsih varijanti sa fabrickim plintom secenim , mada ga prodaj za astronomsku cifru nije odvojen deo sa motorom radi benefita u zvuku koji ti mozes da iskoristis, oni jednostavno nisu hteli sto sam saznao iz prepiske sa njima (mislim da je namerno da se se pobegne od PTP varijante markentiski jer prodaju verziju sa PTP om za jos astronomskije pare, ovaj na slici se prodaje za 12000 usa dol.)

IMG_3364_zpszx99pflo.jpg

Mada ja i dalje posle toliko godina proba i slusanja stojm na stanovistu da je skeletal varijanta uradjena kako treba zvucno nesto dominantnija jer nema tako mekan i izrazeno bas podrucje a visoki i srednji imaju nesto vise vazduha, prozracnosti.

Da ne zaboravim izbor materijla je presudan za kvalitet zvuka koji ce se dobiti (po meni bezi od viselsojne iverice i medijapana glavom bez obzira jer je zvuk mnogo mekan a za iste pare moze i bolje ali to ostavljam tebi na igranje kao isvakom ko krene u ove vode. jer o ukusima se ne ..........)

Poz

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je gram koji mi se dopada sa PFM, ali je ipak G401...

8064395143_e59f64ea79_b.jpg

Svejedno, ideja se može iskoristiti i u L75 slučaju.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 4/19/2015 at 8:44 PM, neskor said:

ovo ti je dovoljno za izradu plintha

L75_planv5_A1.pdf

fino ja spakova lenca za bolje dane kad budem imao vremena da ga radim

no me opet pomamiste sa pričom pa mi uđe crv u glavu da krenem u izradu

@neskor

jel su ovi nacrti odgovarajući za jedan od ova dva plinta

više mi odgovar ovaj prvi što je tanji

58a068a421b3a_plint1.jpg.02cd2e59cdf9e60977ade92f9a69af0c.jpg58a068a59ca6e_plinth2.thumb.jpg.697015abda9aea2d6231f810f001f266.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...