Jump to content

Thorens turntable


revox

Preporučeni Komentari

od 50 do 150€ u zavisnosti od stepena skromnosti :)

 

Ovaj je od punog drveta - stolarske bukve debele 5 cm, koja je furnirana prirodnim furnirom i izlakirana poliuretanskim mat lakom sa zatvaranjem pora.

 

Bukvu sam izabrao zbog specifične težine i povoljne cene u odnosu na druge vrste drveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

na komšijskom  forumu neđe davno bio jedan post u kome vlasnik thorensa prebaco motor sa gornje ploče na nosač koji je kačio na plint ... kolko me drži pamćenje nosač motora  rađen od špera ... pretražujem po komšiskom forumu al nema šanse da mogu naći taj post i fotke od uradka ... ako se ko sjeća iili ima popamćen link bio bih zahvalan na info

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Covek je obrisao slike ali to je jednostavan zahvat sa motorim da se ne kaci na gornji plint nego na l profil od drveta tako da bude tik ispod original plinta da bi osovinica i tockic i dalje mogli da dohvate lastis

evo original posta ali slika nema nazalost

Re: most extreme turntables

  •  
  •  

Postod RIVIERA » 12 Avg 2011, 17:41

ja sam pre par godina uradio na thorensu ovako nesto,
bez ikakvog kontakta sa mestom na gornjoj ploci na kojoj je bio.
relativno jednostavan zahvat.
Prikačeni fajlovi
jpg.gif 012.jpg
(36.26 KiB) 787 puta
jpg.gif 010.jpg
(27.13 KiB) 787 puta
jpg.gif 004.jpg
(31.19 KiB) 787 puta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сада сам погледао и фотографиеје су јако мале. Вероватно због претумбацијa сајта?

Потражићу на рацунару, па ако нађем, послаћу фотографије нормалне величине.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ZZZ said:

Pronasao sam samo ove fajlove.

010.jpg

005.jpg

004.jpg

 

to je to

samo mi je nejasno kakosi postigao visinu puley-a ... da kaiš ide kuda treba ... jer je osovina maotra knap.... ovaj nosač drveni može maksmum da bude 2mm od gornje ploče ... i ovde nisi stavio oprugu na motoru za podršavanje ugla osovine, to si radio sa kačenjem na pint ?

moram ovo da radim na 160S jer se motor čuje mada mi se vrti kroz glavu da umjesto špera ralim na L komadu alumnijuma a njega da kačim na plint sa 3 šarafa i da od plnta odvojim sa gumicama od slavine ... kontam tu ne bi moglo mnogo vibracija da prođe ...

ovi trafoi su 220 na 220  ili nešto drugo ... ne znam kolkoih je dobro gurat u gram????

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

davno bejase ali mislim da sam malo oturpijao , 2-3 mm, ona tri odstojnika oko motora. I produzio rupe za montazu na drvenom nosacu na delu koji se srafi na plint. Tako da moze da se pomera gore-dole.

trafoi su svaki 220:12V pa spojeni sekundarima tko da je otprilike 220:220

nisam imao mali 220:220. tu nije potrebna velika snaga trafoa. Ali se tesko nalazi tako mali trafo 220:220. Pa se mora poruciti...

Nije problematicno da posoji trafo unutra posto je udaljen. Ali se moze isvesti i dalje od grmofona. A ko se porucuje moze biti i 240:220V Blgi step down.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, paja959 said:

jel to Decca zvucnica u toj SME III?..jel silikonska kadica uz nju aktivirana,ako je, sa lopaticom koje velicine (od postojecih 3) ?

Nije Decca London. Mislim da je tu bio neki Denon? 160? Nije losa (MC high output) zvucnica.

(mrzelo me da montiram decca glavu oni mali pinovi su bili drugacijeg promera. A trebalo je napraviti 2-na-1 mase kanala,

posto decca ima 3 pina. Zajednicka masa za oba kanala... Bezveze. Tako da tu glavu prakticno nisam ni slusao sem jedanput na EMTu i to samo jedam kanal i na standardnom primacu u emt phono sekciji koji je neodgovarajuci za Decca glavu. Ipak, secam se jednog detalja, udarac i snare je bio fantastican :).

Jeste bilo je neko ulje u kadici koliko se secam. i neka mala lopatica sto klizi kroz ulje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zbotic said:

Kada je motor ovako postavljen onda remen lakše pada, a to je ionako jedna od Thorensovih većih mana. Eto sreća u nevolji da ima kupiti novi remen.....

Nije mi nijedanput pao remen. Tamo iza nosaca motora, ne vidi se, prosirene su rupe pa se motor moze podesiti na odgovarajucu visinu. Dosta dobro je bilo kretanje gumenog remena bez oscilacija gore dole. Cak je dobro i prebacivao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ZZZ said:

Nije Decca London. Mislim da je tu bio neki Denon? 160? Nije losa (MC high output) zvucnica.

(mrzelo me da montiram decca glavu oni mali pinovi su bili drugacijeg promera. A trebalo je napraviti 2-na-1 mase kanala,

posto decca ima 3 pina. Zajednicka masa za oba kanala... Bezveze. Tako da tu glavu prakticno nisam ni slusao sem jedanput na EMTu i to samo jedam kanal i na standardnom primacu u emt phono sekciji koji je neodgovarajuci za Decca glavu. Ipak, secam se jednog detalja, udarac i snare je bio fantastican :).

Jeste bilo je neko ulje u kadici koliko se secam. i neka mala lopatica sto klizi kroz ulje.

OK thanks,licilo mi na to na brzaka pa sam priupitao jer mi se jedan vlasnik Decca zvucnice bas zalio da mu to nije sviralo nikako  na SME ruckama (II ni sa 3009,ni sa 3012 i III)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka koriguje prvo primac u phono preampu. Ona je specificna velika impedansa veliki izlazni napon, manju induktivnost kalema... itd

Pogledaj u podacima sve pise :)

                                Lcoil [mH]     Rdc-coil [ohm]        output [mV]

Decca London export    130            4400                7.5

Stanton 500 E MK II        400            535                3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da zaboravio sam da kazem da mora da postoji oko 1mm prostora oko metalne ploce i kutije. Da ne dodoiruje kutiju po obodu.

A i potrebno je skinuti sa stare kutije crne podupirace od drveta. lako je samo se udare cekicem i spadnu sa iverice mozda ce neki biti potrebno osmirglati... Kada se namesti sasija zalepiti na priblizno ista mesta unutar kutije i da poduoiru i dodiruju sasiju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ZZZ said:

neka koriguje prvo primac u phono preampu. Ona je specificna velika impedansa veliki izlazni napon, manju induktivnost kalema... itd

Pogledaj u podacima sve pise :)

                                Lcoil [mH]     Rdc-coil [ohm]        output [mV]

Decca London export    130            4400                7.5

Stanton 500 E MK II        400            535                3

 

 

jel to moze da se uradi tako sto ce da se napravi neki prilagodni filter koji ce da se ubode u postojeci 47k phono ulaz? malo je glupo da imas 2 phono sekcije ako imas 2 glave-rucke... npr 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ZZZ said:

neka koriguje prvo primac u phono preampu. Ona je specificna velika impedansa veliki izlazni napon, manju induktivnost kalema... itd

Pogledaj u podacima sve pise :)

                                Lcoil [mH]     Rdc-coil [ohm]        output [mV]

Decca London export    130            4400                7.5

Stanton 500 E MK II        400            535                3

promenio je rucku na Hadcock 228 ili 242....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...