Jump to content

Big (ali veri big) Wolandov Tannoy MLTL Gold


Woland

Preporučeni Komentari

Fini im ga visoki, još uvek ništa menjo ne bi :)

 

Danas sam uključio i velike (mali idu na poziciju za koju su predviđeni) - fini i veliki :) Leben može da se izbori sa malima (koliko - toliko), delimično može i sa velikim, ali nema dovoljnu kontrolu nad basom. 

 

Sutra uključujem BJ2 - veliki su sa njim radili i do sada odlično, sad se nadam da će biti još bolje.

 

Bili danas Krle i Grozni, slušali oba para, analogiju, digitaliju, svašta nešto od muzike, bilo tu i malo rakije a nešto smo i založili :) svidelo im se, a zašto i ne bi, kad su super.. oba.. :D Krle slušao i Đurđevke.. bilo veselje.. ihaj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AAAUUUUU!!!!

 

Znaci bio sa S Krsticem, Dobra kuca, dobra deca, dobar domacin, dobra rakija, (stadoh na pola flase, ne smem, vozim  :angel0: ),  dobar auto (BG-Vrbas 55 minuta, ev ga Krle  da istvrdi) a onda....

Kutije na slikama ni prineti onome u prirodi sto daju :respect: . Sta god neki " postovani" clanovi pezorativno zvali drvodelja  treba da vide ovo. Sikirica radila samo tako, napravile cudo Savine zlatne ruke.  Kutije su jednom recju PRELEPE. Imaju bedak sto stoje pored troiposobnih Kompenzatora, ali verujte, ako iste apstrahujete ( nemam pojma kako, al ako... jel),  dominirace svakim prostorom, posebno u stanovima  i sobama do 50m2. Zavrsni finis fenomenalan.  Slike to ne mogu da docaraju. Iznenadih se na iste. Leben ih je vise nego dobro terao, ali mi  se cini da je 12 inca njegov plafon ( barem u ovom slucaju). nije da imaju manje basa od Kompenzatora, ima ga dovoljno.... 15 inca daje malo voluminozniji bas (jbg, ponekad je stvar i u velicini...), ali ga Leben teze kontrolise u krajnjem donjem spektru, (jbg, ponekad je stvar i u velicini...), ponavljam. :Viannen_loungelizard:

Pozicija slusanja bila sa nekih 2,5 metara od nas i nigde refleksija od zida, nigde pseudo basa, gubitka visokih ili zvucne slike. Lepotice. Ponovo se potvrdila moja teza da Tanoji moraju malo da  centrom drajvera budu iznad uva slusaoca, te da onda nema onog zvuka na dole....tj druga il nedaj boze treca galerija. Opako to radi. Sad kako ce to biti na trojcici ili Babelu, mogu samo da pretpostavim i da veselo prizeljkujem da cujem.

Bilo i igranja sa gramofonom, al to neka druga prica. Sve u svemu kutije su pokazale opak zvuk, i opak potencijal za kasnije. Veliko, veliko uzivanje i jedva cekam da ih cujem u  setapu sa Trojkom.

Toliko za sada. Wolande hvala, danasnji dan bio blago receno uzivanje. Eh da sutra nije ponedeljak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro bre Wolande šta sad da napišem kad ti napisa sve?

Bili. slušali, ždrali, slušali, a piće nismo ni prekidali i to je to.

Da uozbiljim.

Lep dan danas. Praznični. 29. Novembar. Praznik za uši a boga mi i za stomak.

Dan prošao u uživanju. T12 (mali mislim manji od onih ogromnih) su se prvo slušali. Nešto gramofon,nešto digitalija, Maranc plejer i DAC a amp je Leben. Odlišno. Kao što izgledaju na slikama tako i zvuče. Uživo su još lepši. Kako ih je napravio svaka mu čast. Zvuk je prirodan, basa puna kuća, precizan. Srednji prirodni. Mislio sam da će visoki da fale, jok bato. Meni ništa nije iskakalo. Pozicija za slušanje im nije bila dobra jer su bili ispred T15 (nije terminator nego Tannoy 15 inča ili ti manji od onog da ga ne pominjem jer je grozan). Mislim da bi da su bili na pravom mestu zasijali još jače. 

T15. Sklonio čovek one tzv. male od 12 cola, povezao i pustio. T15 propevo. Bas jaši, scena šira. Nisu velike razlike. Nijanse. Oš jedno, izvolte, oš drugo, izvolte. Ma milina. Ja sve vreme lupetam kako su mi se izgubili zvučnici i kako je mnogo dobro. Jedino su lampe malo, ponedad, bumbale bas na T15 ali Woland tvrdi, nema razloga da ne verujem, da je sa druga dva to kontrolisano. Ovo je samo dlaka u jajetu i ništa više. 

Kad smo kod jajeta bilo ih je u pohu. Fantastičan zvuk a onda domaćica, Woland, napravi super ručak.

Sad kako da slušam moju muziku kod kuće?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E moj Zeko,

jedna rucka, druga rucka, jedna fono sekcija, druga fono sekcija, jedna rakija, druga rakija.... :msn-rofl:

Sreca pa su usi jedini organ na koji alhohol (rakija u ovom slucaju) ne utice :) 

 

 

 

Sad kako da slušam moju muziku kod kuće?

Pa bata Krle, ukljucis, sednes ispred i eto, nemo` da si "lazno" skroman kad znamo da ima sta da se slusa :)

Pozdrav i za tebe (ako si stucao spominjao te kolega, po dobru naravno).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sreca pa su usi jedini organ na koji alhohol (rakija u ovom slucaju) ne utice :)

 

 

Pa bata Krle, ukljucis, sednes ispred i eto, nemo` da si "lazno" skroman kad znamo da ima sta da se slusa :)

Pozdrav i za tebe (ako si stucao spominjao te kolega, po dobru naravno).

Svira meni trenutno Al Di Meola ali tamo i peva. Znaš kakav mu je glas. Pravi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

?

 

 

ništa posebno - dve ručke, jedna ploča, klik na levo, klik na desno, levo Ace LO sa Benz PP1, desno Ace HO sa Leben RS30EQ, LO bolji, nismo morali ni da probamo, malo sam se kurčio :)

 

ali ne treba da im zavidiš, 4Point će uskoro na poziciju Stogi 12VTA, na drugi gram, ima i neka nova tikovina što čuči ispod Stabija.. sve to mora da se čuje, zalije.. itd.. teško da to može da prođe bez tebe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ništa posebno - dve ručke, jedna ploča, klik na levo, klik na desno, levo Ace LO sa Benz PP1, desno Ace HO sa Leben RS30EQ, LO bolji, nismo morali ni da probamo, malo sam se kurčio :)

 

ali ne treba da im zavidiš, 4Point će uskoro na poziciju Stogi 12VTA, na drugi gram, ima i neka nova tikovina što čuči ispod Stabija.. sve to mora da se čuje, zalije.. itd.. teško da to može da prođe bez tebe :D

Pa hvala ovako unapred ili izdaleka sto kazu ali sudeci da sam imao zadovoljstvo da me ugostis ostajem pri tome da im zavidim na tvom gostoprimstvu (ja na zvuku ne zavidim nikome pa to je vec poznato, hahahhah, tu ne pomaze ni da me napijete).

 

 

Svira meni trenutno Al Di Meola ali tamo i peva. Znaš kakav mu je glas. Pravi.

Pa ako i peva, e onda je to sasvim druga dimenzija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nisi ti to napisao u pismu Deda Mrazu, ali slucajno poslao na sestrinu adresu? :D

 

paa.. malo sam pripomogao, uputio na Lokvud, ono mail adresa, broj telefona, tip drajvera.. sve ostalo je ona sama :D

 

Sto ja nemam sestru..... :respect:

 

možda nije kasno da motivišeš matorog ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...