Jump to content

Fostex FE126E - backloaded horn


Zvu

Preporučeni Komentari

Teško će to da bude FAK kao što je kad se svi okupimo ali može da bude zanimljiv listening session :D 

 

I'm in - samo ne znam di će Grozni ovaj put da sedi. Prošli put smo - ovako ogromni - Šoba i ja zauzeli celu sobu. Kad dođu još sitnački SKrstic i omaleni Dok eto nevolje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 97
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa nas sest, sedam moze da se zgura. Stvarno sam mislio. Jedan od narednih vikenda, ako hocete, taman ce mi bude valjda gotov gramofon. Sad nije mozda FAK, al mozemo da se skupimo, i zahebavamo malo, a ostalima da prikazemo ABC testove, i da se uradimo ko ljudi. Kad resim da Vas izbacim, pustim neku Gagijevu muziku i mirna Backa. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, umalo da zaboravim. Zamolio me je Shoba juče da premerim i neke Ei visokotonce - AZ nešto nešto.

 

Stvarno, i mene je ceo život zanimalo kako se ponašaju frekventno. Dao mi on prvi visokotonac, izmerimo ga i dobijemo ovo:

 

Postavljena slika

 

 

 

Tačno sam znao šta je u pitanju. Pitam ga je li nekada otvarao visokotonac, reče mi da jeste. Pitam kako je centrirao kalem, kaže, pa centrirao sam :rofl:

 

Otvorim, centriram i dobijemo ovo:

 

Postavljena slika

 

 

 

Izmerili smo i drugi i izgleda isto. Tako da eto - ako je još nekoga osim nas dvojice zanimalo kako merno izgleda Ei Az visokotonac (1" kalotni sa svilenom kalotom) to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To nije isključeno. Imali smo proizvodne kapacitete, a ako su nam dali nacrte šta i kako...

 

Zapravo, ako se izuzme odziv preko 10KHz, ostalo je super. Vidi se da je trebalo pozabaviti se malo ovim visokotoncem da bi bio vrhunski. 

 

Mašineriju za proizvodnju smo imali. Strpljena za poslednjih 10% kako bi napravili vrhunski proizvod očigledno ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pođeš na pijacu a završiš na Savi na splavu na doručku. Volim ovaj režim.

Pa nas sest, sedam moze da se zgura. Stvarno sam mislio. Jedan od narednih vikenda, ako hocete, taman ce mi bude valjda gotov gramofon. Sad nije mozda FAK, al mozemo da se skupimo, i zahebavamo malo, a ostalima da prikazemo ABC testove, i da se uradimo ko ljudi. Kad resim da Vas izbacim, pustim neku Gagijevu muziku i mirna Backa. :crazyrocker:

Nemoj sledeći a posle može. (FAK BG 1/2 - da ne shvate beograđani pogrešno ovo je ФАК Београд едитион 10 у пола с луком).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......... 

pitanje 1 - da li si sve ovo "ispostovao" kako je nacrtano ?

pitanje 2 - koja je osetljivost tvojih kutija ?

 

Pošto Šoba nije video, mogu ja delimično da odgovorim na prvo, a precizno na drugo pitanje:

 

1. Ispoštovao je sve s tim što je uradio još nešto - dodao je nešto iza FR-a ako sam ga dobro shvatio.

 

2. 93dB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...