Jump to content

Beogradski Jazz Festival


Woland

Preporučeni Komentari

ne pamtim kad se desilo da me niko ali bas niko ne privuce na bjf

bas se vidi da im je skresan budzet

Crni, dobro je da je uopste odrzan. Imo si Kasandru Vilson, Berta Jorisa, Nik Barca...,.. nedelja bas bila jak dan. Kud ces bolje. Ideja je da mi podrzimo takve stvari, ne bi li one prezivele ovo tmurno vreme. A budzet, ko budzet, uvek fali. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Woly,

bilo mi je zadovoljstvo ugostiti vas ( tebe i Groznog, prakticno rezidenta u svim ovim druzenjima. Zasluzeno naravno ). :preved:

Takodje mi je drago da si cuo i nasao nesto novo od muzickog materijala, zapisao u mobilnom, tako da je to vec veliki dobitak.

Pokusao sam da iz mog pristojnog muzickog fundusa pronadjem, onako "na keca", interesnatnu play listu za sve slusaoce.

Drago mi je da sam uspeo. :)

Ovo je samo pocetak.

Siguran sam da ce uskoro biti i nova prilika za susret i preslusavanje/analize ( apropo otiraca ). :matrix:

 

Apropo pristojnosti fundusa kolekcije: sad znam gde stanuješ, memorisao sam i koordinate u telefon  :uglavu: 

Nisam ni ovlaš pregledao kolekciju, ali pogađao si me iz prve svakom pločom koju si stavio na gramofon  :)

 

 leva ruka lirska, preludira, pa onda 6 tona po glavi stanovnika, ludilo, odsecna leva ruka razularenog Pruskog Junkersa, koji posle 15 snapsova svira svoju omiljenu koracnicu, jer je jel, jako zaljubljen, a draga mu Krinhilda dobila premestaj u drugu jedinicu. 

 

Zaboravismo obojica jednu interesantnu opasku: Możdżer na momente ima Larsa u levoj ruci :)

 

Politkom?! hmmm... simpatično, zovite me Berija. Lavrentije, za prijatelje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novosadski Jazz Festival:

(najbolji, to je esencijalno)

 

ГЛАВНИ КОНЦЕРТНИ ПРОГРАМ

 

Среда, 6. новембар 2013.

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ НОВОСАДСКОГ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛА 2013.

„Monologue“ – KEKKO FORNARELLI

„Manchild“ – ROBERTO CHERILLO

„Shine“  – KEKKO FORNARELLI, ROBERTO CHERILLO

( уз подршку Италијанског института за културу, Београд )

 

ROBERT JUKIČ „LIFE“

Greg Tardy, саксофон

Femi Temowo, гитара

Ernesto Simpson, бубњеви

Робер Јукич, контрабас

 

STEVE GROSSMAN

Steve Grossman, саксофон

Martin Sasse, клавир

Hennig Gailing, контрабас

Joost van Schaik, бубњеви

*

СНП – КЛУБ, JAM SESSION

 

Четвртак, 7. новембар 2013.

БРУНО МИЧЕТИЋ ТРИО

Бруно Мичетић, гитара

Joe Kaplowic, hammond

Ратко Дивјак, бубњеви

( сарадња са Џез фестивалом у Ријеци )

 

SEBASTIAN GRAMSS FOSSILE 3

Rudi Mahall, бас кларинет

 

Sebastian Gramss,  контрабас

 

Etienne Nillesen, бубњеви

( уз подршку Гете института, Београд )

 

ARUÁN ORTIZ & Afro – CUBAN Experience

Aruan Ortiz, клавир

Logan Richardson, саксофон

Yunior Terry, контрабас

Lukmil Perez, бубњеви

*

СНП – КЛУБ, JAM SESSION

 

Петак, 8. новембар 2013.

 

JAZZ TRIO VEIN

Michael Arbenz, клавир

Thomas Lähns, контрабас

Florian Arbenz, бубњеви

( уз подршку Pro helvetie и фондације Suisa )

 

RUDRESH MAHANTHAPPA’S GAMAK

Rudresh Mahanthappa, саксофон

David Fiuczynski, гитара

Rich Brown, контрабас

Jordan Perlson, бубњеви

 

CINDY BLACKMAN – SANTANA ANOTHER „LIFETIME“

Cindy Blackman – Santana, бубњеви

 

Zaccai Curtis, клавијатуре

 

Aurelien Budynek, гитара

 

Rashaan Carter, е бас

 

( уз подршку Амбасаде САД у Београду )

*

СНП – КЛУБ, JAM SESSION

 

Subota, 9. novembar 2913.

 

CHOUB

Golnar Shahyar, глас

Mahan Mirarab, гитара

Martin Heinzle,  контрабас

Wolfgag Reiner, бубњеви

 

STEVE KLINK TRIO

Steve Klink, клавир

Роберт Јукич, контрабас

Бруно Домитер, бубњеви

 

THE THREE LADIES OF BLUES

Joan Faulkner, глас

Joanne Bell,  глас

Harriet Lewis, глас

The Gustav Csik Trio

( уз подршку Амбасаде САД у Београду )

 

*

СНП – КЛУБ, JAM SESSION

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo Druze Woly ( Isuse, kak je to simpaticno, Koka :msn-rofl: ), Hazjaine stari.

I Pancevo i Ns mora da se overe. Keka Fornarelija sam slusao zimus u studiju 6 Radio Beograda. OPAKO!.  Antonio Farao mi mnogo zanimljiviji od Kristijana Mek Brajda.  Njega sam vec slusao uzivo. U svakom slucaju... Eto lepe jeseni.

Pozdrav

Drug Koba Grozni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamišljam da dođem sa psom na cijepljenje i veterinar me pita kako se zove pas. Ja kažem: "Jovanka". On počne zapisivati u karton njeno ime i moje prezime, a ja ga prekinem i kažem da se Jovanka preziva  Vukomanović. 

Pa kad me upitno pogleda u smislu: "Kako to?", da mu mrtav hladan kažem: "Znate, nismo u rodu. Ona samo živi kod nas."

 

:buehehe:

Kod nas se to bas desilo jednom cigi kad ga veterinar pito kako se zove pas on rece ,,pa boze Slavko/veterinar/ Stojkov Djoni kako ne znas,pa mu i dan danas pomeraju dupe za to. :assshake:  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveo par dana na putu, ali se vratio taman na vreme za završno veče festivala. Karta kupljena ranije, pokazaće se kao mudar potez.

Prvi koncert večeri je zakazan već za pola osam. Na rane koncerte retko stižem na vreme. Ispred DOBa sam sedam-osam minuta posle pola osam, a ispred me čeka gužva kakvu sam na džez festivalu retko kad video. Niko još ne ulazi. Tek tada organizatori dozvoljavaju ulaz, ljudi se slivaju u levak ka suterenu. Ostajem još dva-tri minuta u holu da se pozdravim sa poznanicima, silazim dole taman da poljubim vrata sale koja se ispred mene zatvaraju: No soup for You!

Bah! Kad pre!

Nisam jedini ispred ulaza, čekamo, kako nam rekoše prvi aplauz, pa ćemo moći unutra.

Nije baš da sam specijalno naoštren da slušam Julioa Resendea i Mariau Joao, al' glupo mi da stojim ispred i premeštam se sa noge na nogu. Ljupka razvodnica povremeno prislanja uvo na vrata, ne bi li čula naznake nekakvog aplauza - aplauza nigde!

I konačno ulazimo svi i nekako se smestimo duž zida. Sala izgleda već popunjeno, a retke prazne stolice van domašaja. Na sceni je solo tamnoputi pijanista, koji svira nežnu verziju fada, posvećenu Amaliji Rodrigez, koju ćemo u nekom trenutku i čuti sa razglasa.

Pokušavam da se povežem, ali baš i ne uspevam. Zveram levo-desno, ne bih li bar oči zabavio. Resendeu se tek u drugoj polovini koncerta pridružuje Maria jaimamfantastičneglasovnemogućnosti Joao. Ona pojavom oživljava scenu i njen performans nailazi na povremeno oduševljenje blazirane beogradske publike. Vokal je zaista izuzezetan, pretpostavljam školovan, njena igra (vokalom) povremeno spektakularna, ali Rasu srce ostaje tvrdo, a na usnama zamrznute upitne reči za dativ.

Publika bi verovatno izmamila i bis,ali je organizator, verovatno se plašeći daljeg kašnjenja programa, paljenjem svetla u sali pozvao na pauzu.


Pauzu sam iskoristio da snimim publiku u holu.

Izvesna uštogljenost prethodnog nastupa terala me da divljam. Pevušio sam refren c'mon baby, take a ride with me u verziji ovog jebača i lagano se njihao u ritmu. Dugim pogledom otpratio sam V. G. Odmerena je u izboru garderobe i šminke, šiške su joj oduvek nestašno i nehajno prekrivale čelo, a štikle take a ride taman tolike da take a ride, obzirom na visinu take a ride with me ne pretera, a opet c'mon baby zadrži potreban nivo otmenosti i provokativnosti. Sa njom bih voleo da popričam o kapacitetu RAMa Voyagera. Nekad.

Ovaj put Ras žuri da zauzme svoje mesto na vreme. Lako se pamti (kao kalibar) i ne treba da gledam u tiket- sedište devet. Isti red. Parter. Naravno -desno!

Evo linka, čitajte: http://www.jazzin.rs/bdzf-2013-8-julio-resende-maria-joao-vijay-iyer-trio-bushmans-revenge/

Tu ukratko piše kako je bilo. Nikola Marković napisao je odmeren i sažet prikaz. Za one koji su bili, dovoljno za podsećanje. Onima koji nisu bili, bilo kakve reči ne bi bile dovoljne.

Jedino pitanje koje sam imao pred koncert razrešeno je posle deset minuta: Vijay Iyer Trio nisu puka intelektualistička zanimacija iz savremenog džeza, već punokrvni, temperamentni i eksplozivni džez bend!

Posle deset minuta klatio sam glavom i ljuljao se u ritmu i zaboravio i na V.G. i sve kučke ovoga sveta. Bio sam očaran i posednut, a muzika plemenita.

Posle deset minuta bio sam očajan što ne sviram niti jedan instrument. I hteo sam prvi da vičem Bravo! i Hoću i ja takvu kravatu! i aplaudiram, a prava je istina da sam vreme do kraja koncerta proveo kao u transu, na kraju mehanički tapšao sa drugima da ih zadržim još malo, još taj jedan bis, možda i ustao, ne sećam se, otpratio još tih desetak čarobnih minuta i sa vlažnim očima utopio se u red ka izlazu.

Za vreme koncerta, nikakve igre svetlom na sceni nije bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice NS Jazz Fest-a licno tipujem i (naravno) idem na  - Bruno Micetic Trio :oke:

 

 

Cuj ides... IDEMO. Hapsimo Woly-ja (znas sta sledi....Koka :buehehe: ), idemu u kafanicu pa na koncert.  Hazjaina napojimo supicom, dunjicom, milina.

 

Znači da zemam karte? Mojne da mi se posle premišljate :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači da zemam karte? Mojne da mi se posle premišljate :)

Sto se mene tice - CEMENT idem ! :oke:

Ne zelim da propustim i posle duzeg vremena vidim i cujem Ratka Divjaka, vrhunskog bubnjara i velikog muzicara ( jos uvek se secam nezboravnog koncerta grupe "September" sedamdestih godina proslog veka u polupraznom Domu sindikata Beograd. Nesumljivo najbolja, najtacnija, najspremnija, obrazovana i nadasve talentovana ritam sekcija ex-Yu : Carli Novak - bas i Ratko Divjak - baterija ).

Sa nestrpljenjem ocekujem taj trio - Hammond, el. gitara i bubnjevi.

 

Za Groznog vec ne znam ( veliki je on momak pa ce se vec sam javiti ). :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...