Jump to content

Gramofon i ploče - dodatna/prateća oprema


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Neophodna stvar za svaki ozbiljniji gramofonski setup.

 

Vinyl protractor. Postavljena slikaphoto.JPG

 

( sa sinocnje seanse na kojoj je montiran Ortofon Rohmann ). :wink2:

Zaboravio si da kazes da je bio od tvrde, debele plastike a ne stampan na papircicu ko neki koji se nude u Bg.

I vagica i libelica.... al pravi, ne od Kineza.  Da se ne ljute momci koji koriste opremu sa tog podneblja ( bolje reci pola sveta).

Doslo se juce bas naoruzano. :oke::respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doslo se juce bas naoruzano. :oke::respect:

 

Kad' si mi vec dao slagvort - ovom prilikom zelim da se zahvalim dragim prijateljima koje poznajem 20+ godina : ZoranZu ( FTA Audio ) i Lemic ( alias Milence ) na velikoj pomoci.

Zoran je dosao kao da je iz sluzbe hitne pomoci, ali one nekadasnje, prave hitne sluzbe - studiozno i visokoprofesionalno lokalizovao prekid u gramofonskom kablu, resio moj veliki problem koji se javljao poslednjih meseci, tacnije kada se probala ona "nesretna" AT-OC9 ML III, ali reparirana i retipovana kod VdHul-a. Najverovatnije tada je doslo do delimicnog ostecenja jednog od kablova tako da se povremeno gubio kontakt. Na svu srecu prekid je bio na nekih 1 cm od pocetka kabla ka zvucnici tako da nismo morali da demontiramo Mozart-a. Jos jednom, hvala ti Zoki ! :respect:

Lemic je dosao naoruzan protractorima, vagicama, lepljivim trakama, grafitnim olovcicama, kojecega je jos bilo tu. Puno, puno motanog duvana. Trazio je apsolutni mir, povremeno nervirao samog sebe, a Bog'me i nas prisutne.  Veliko thnx, Lemic ! :respect:

Naravno, Grozni i ja kao ona dva gerijatrijska slucaja sa balkona u Muppet-ima smo non stop komentarisali, nervirali Lemic-a, dok je ZoranZu sve nase opaske dostojanstveno istrpeo.

Rohmann pokazuje vec na prve sate slusanja zasto je u rangu Ortoton-ovih legendarnih zvucnica.

Dacu joj naravno jos malo vremena. Nekih 50-60 sati jos. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam tu cast i zadovoljstvo da prisustvujem, namestanju i podesavanju Rohmann-a,

Iznenadjenje je tek bilo, kada sam odslusao pola pesme ,za koju sam mislio da znam svaki zarez u njoj...

Rohmann je iskopao jos vise detalja,za koje nisam ni znao da postoje u pesmi

Doco,u zdravlju da je istupis,i sledeca ona bela da bude!

:oke::BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Postavljena slika

 

 

 

Nikako! Grebe povrsinu kao fina smirgla.

 

 

 

Za ciscenje igle je fenomenalan i ja ga koristim.  :oke:

 

Treba jako paziti da igla udje i i zadje vertikalno, znaci samo uz pomc lifta.

ja time ribam kadu...

a ploce super krpicom - vlaznom (ne da se voda sliva nego vrlo blago vlaznom... i to kad se setim :)

moze i taj lepak mislim da je bujodrag to isprobao? i kaze da je OK?

Ipak mislim da je za pravo ciscenje tu neophodna ultrazvucna kadica...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...