Jump to content

Klub Audiofila, Beograd


grozni

Preporučeni Komentari

Danas smo Doktor i ja uzivali u bivsem "Žagor"-u, a sada Klubu audiofila. Vec neko vreme iz nedelje u nedelju se tu smenjuju razne prezentacije, sto uredjaja, sto muzike, uz prijatno drustvo i neobavezno caskanje. Danas npr bilo  Solaja 2A3 Se integralac, Solaja sa boljom polovinom ( znaci integralac), AN gramofon, Denon 103 MC, AN  phono sekcija, zvucnici. Nakon toga Dajnaudio lepotancici 42, Zare pustao zlu i naopaku muziku, ukratko predivno popodne. Kopristim ovu priliku da Vas sve tamo pozovem, zaista prelepo mesto sa ljubaznim i veoma otvorenim za druzenje domacinima.  E da, evo  i slika al bas su lose (na zalost).

post-264-0-70672300-1381682646_thumb.jpg

post-264-0-02738500-1381682655_thumb.jpg

post-264-0-24127000-1381682674_thumb.jpg

post-264-0-48636200-1381682683_thumb.jpg

post-264-0-90576900-1381682693_thumb.jpg

post-264-0-02695900-1381682703_thumb.jpg

post-264-0-53788400-1381682712_thumb.jpg

post-264-0-18893500-1381682721_thumb.jpg

post-264-0-65635600-1381682730_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A ti blago nama dodji ovde u Bg. Nemoj mi samo reci da nemas nikog u Bg-u. Kakav si ti to Crnogorac onda, bas da ti niko ne studira prava ili rukovodi ovde. :wink2: Salim se, kad si u BG-u dobro dosao, ako je problem konak, izvoli imas poziv kod mene. To se uglavnom organizuje tokom vikenda, ali ponekad i radnim danima. Rade se direktna A-B poredjenja, uredjaji su kvalitetni, ma milina. Pozdrav :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ti blago nama dodji ovde u Bg. Nemoj mi samo reci da nemas nikog u Bg-u. Kakav si ti to Crnogorac onda, bas da ti niko ne studira prava ili rukovodi ovde. :wink2: Salim se, kad si u BG-u dobro dosao, ako je problem konak, izvoli imas poziv kod mene. To se uglavnom organizuje tokom vikenda, ali ponekad i radnim danima. Rade se direktna A-B poredjenja, uredjaji su kvalitetni, ma milina. Pozdrav :oke:

 

 

fala na pozivu

 

u BG imama rodbine kolko hoćeš, zovu al zaludu - sad prestali i da zovu, mogu za džaba da letim (radim u Montenegro Airlines) al nešto nemam merak da dolazim u tu gužvu.

 

bio prije desetak godina zadnji put i za ovog života dosta :whistle2: valjda :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O Grozni Milosave, nositelju crnog pojasa u dramatičnom opisivanju rada sustava, možeš li reći koju o onim zvučnicima što podsjećaju na AN, ali imaju ako sam dobro vidio, ribon visokotanac?

Ako se ne varam to je ručni rad nekog od Beogradskih majstora...ili je u pitanju komercijalan proizvod? Sjećam se da sam ih negdje već vidio na netu, ali ni da mi pištoljem zaprijetiš ne bih se sjetio nijednog imena u vezi njih ili bilo što više. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veoma kvalitetno i ugodno popodne u Klubu audiofila Beograd ( kod Bajlonove pijace ).

 

Set up :

 

AN TT-2 gramofonska baza

AN One - gramofonska rucica

Denon 103 MC zvucnica

AN Phono Zero

Technics R & B Serie Phono MM/MC Preamp SU-300MC

Solaja 2A3 SET

AN K-Lx zvucne kutije

AN Lexus L zucnicki kabl

AN Vx - Silver interkonekt kablovi

 

Moje licne impresije :

 

Onako na "prvo" slusanje puno, puno bolji zvuk od moje prve posete klubu pre 4 meseca.

Veoma zasluzan, naravno uz Radisu (domacina i upravnika Kluba ) je bio Zare "Profa" poznat u vinil krugovima kao izuzetni poznavalac gramofonskih baza, rucica, zvucnica ( svojevremeno saradnja i sa pok. Gosn. Ivom Jelicicem ), samih vinil-a, vinil izdanja.

Zare je doneo vintage phono Techniscs SU 300MC, solid state sa baterijskom napajanjem koje je meni bilo Hit celog setup-a.

Takodje, iz setup-a bih izdvojio Solaja 2A3 SET koji je pokazao sve vrline jednog odlicno koncipiranog i uradjenog SET-a.

Ovaj primerak ( trafoi sa klasicnim C jezgrom ) mi je nekoliko klasa bolje svirao od identicnog Solaja 2A3 SET-a koji je imao trafoe sa amorfnim jezgrima koji sam imao prilike da cujem pre nekih godinu dana.

Sve AN komponente standardno dobre kako vizuelno, tako i zvucno.

Zare + Radisa su nam pripremili veoma zanimljivu play listu iz koje izdvajam meni veoma draga ECM izdanja ( "rani radovi" ) :

David Darling - Cycles (ECM 1219 ) i Chick Corea - Return To Forever ( ECM 1022 ).

Bilo je jos i : Janis Ian, Dizzy Gilespi, Lala Kovacev Band, John Coltrane .....

 

Thnx Radisi na pravoj ideji i druzenju !

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paa, ne znam bash da li tu i diy-eri donose ( i mogu doneti  ) svoju aparaturu za poredjenje...

 

Hm, onda je komercijalni proizvod, ali je svakako ručni rad. Ima tome dosta sam naišao na nekakav blog u kojem su prikazani, ali kao što rekoh, ne mogu se dosjetiti ničeg više. Dobro, možda sam ih i zamijenio za ove o kojima pričam, ali dizajn je jako sličan i zahvaljujuću Snell/Audio Noteu lako zapamtljiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lijepo

 

Imas poziv i od mene. Taman da preslusamo "sabrana dela", recimo, Traffic. :wink2:

,

O Grozni Milosave, nositelju crnog pojasa u dramatičnom opisivanju rada sustava, možeš li reći koju o onim zvučnicima što podsjećaju na AN, ali imaju ako sam dobro vidio, ribon visokotanac?

Rupic Audio

Hbg., mozda gresim ? Grozni, ispravi me ako sam u krivu.

paa, ne znam bash da li tu i diy-eri donose ( i mogu doneti  ) svoju aparaturu za poredjenje...

 

Koliko sam upoznat - moze. :acute:

Siguran sam da je prethodno potrebno najaviti se/dogovoriti sa Radisom.

Taj prvi put kada sam bio u klubu bio je jedan interesantan diy phono preamp i konstruktor ( mislim da se zove Denis sa Vidikovca ) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, onda je komercijalni proizvod, ali je svakako ručni rad. Ima tome dosta sam naišao na nekakav blog u kojem su prikazani, ali kao što rekoh, ne mogu se dosjetiti ničeg više. Dobro, možda sam ih i zamijenio za ove o kojima pričam, ali dizajn je jako sličan i zahvaljujuću Snell/Audio Noteu lako zapamtljiv.

Postovani Zero,

Kutije su rad Dragana Rupica. BTW, on je pravio i moje Bobinge. Evo linka gde ima podosta o njegovim radovima.

Milovane, donose se i DIY radovi. Pre recimo 2 meseca, Denis doneo svoju fono sekciju. Zato mi se mesto i svidja. Sve moze i sa svacime da se poveze.

 

Link za Rupijeve radove

http://rupicaudiobeograd.wordpress.com/tag/rupic-audio-beograd/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani Zero,

Kutije su rad Dragana Rupica. BTW, on je pravio i moje Bobinge. Evo linka gde ima podosta o njegovim radovima.

Milovane, donose se i DIY radovi. Pre recimo 2 meseca, Denis doneo svoju fono sekciju. Zato mi se mesto i svidja. Sve moze i sa svacime da se poveze.

 

Link za Rupijeve radove

http://rupicaudiobeograd.wordpress.com/tag/rupic-audio-beograd/

 

E to su te kutije! :ok:

Već sam mislio da sam lud kad sam pročitao da su kutije AN-KLX u Doktorovom postu.

 

Hvala i Žiki na linkovima!

 

Sad vidim da je i Doc napisao da su to kutije gosp. Rupića. 

 

Hvala! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to su te kutije! :ok:

Već sam mislio da sam lud kad sam pročitao da su kutije AN-KLX u Doktorovom postu.

 

Napisao sam setup koji je danas bio aktivan.

Rupiceve kutije su bile prisutne, ali se nisu ukljucivale u sistem.

Jedan od gostiju je doneo svoje Dynaudio 42 ( spomenuo Grozni vec ) i one su bile "u akciji" i u poredjenju sa AN K.

 

Nego, kakvi su utisci s tim Rupićevim zvučnicima?

 

Nisam ih slusao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i glavni prozvani da se javi! Za tri sata koliko je tema otvorena 18 odgovora i 144 pogleda! Neverovatno!

 

Ovo je istorija: g. Borko Bojović otvorio radnju za prodaju korišćenih uredjaja, cd-a i ploča u bivšoj antikvarnci Žagor.

Bio je dovoljno ljubazan da dozvoli da udruženje Audio Mania koristi prostor za sakupljanje ljudi, druženje, preslušavanje svih mogućih kombinacija uredjaja, kablova, zvučnika, itd ...

 

Napravili smo sedmični program gde je MUZIKA ključna stvar. Jedan od stvaralaca programa je i Žare audiofil - njegova je nedelja, rano popodne ... ime programa je Audiophilia Neurosis! Drugi dani su odvojeni za preslušavanje odabranih vinila, klasična i jazz muzika. Kad budemo napredovali preći ćemo i na digitalne snimke, strimere i hard disk. Znači kad budemo imali materijal napravićemo izbor!

 

Lako smo se dogovorili sa Draganom Šolajom da njegov uredjaj provede neko vreme na javnom slušanju. Može da dodje svako ko želi, da provede vremena koliko može i da mišljenje!

 

Ne forsiramo svoje uredjaje, svoju filozofiju zvuka, itd ... i očigledno da nismo odbojni na diy kreacije, u prostoru su projekti Aska audio i Rupić audio. 

 

Valjda za početak dovoljno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda za početak dovoljno!

 

 

Naravno da se ne poznamo. Tek sam ovdje saznao za taj prostor. Nego, ako je ovakav početak onda će ubuduće letvica biti visoko postavljena! Čestitam! 

 

 

P.S. I da, naravno!  :shakehands:  Dobro došao na forum!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...