Jump to content

Klub Audiofila, Beograd


grozni

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Umal' da zaboravim.

U Klubu audiofila uz preslusavanje muzickih materijala postoji solidna biblioteka i fonoteka ( LP-i i CD originali ).

Mozete razgledati, citati, rezervisati, kupiti ......

Ovom prilikom se zahvaljujem dragom Prijatelju Groznom na poklonu:

     

 

Sjajan vodic za Krautrock LP izdanja sa fotosima omota albuma, kratkim opisima i orijentacionim cenama LP-a.

Za mene - priceless ! :preved:

Hvala Grozni ! :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, na to sam mislio...

Nisu isti ali su me podsetili...

Vidiš li još nešto što ja ne vidim?

 

Ne, davno nisam bio kod tebe, a ova slika je malko mračnjikava a moje oči... Bila bi fora nekako iskobeljati tvoje pa staviti paralelno uz ove i poslušati. Imal' kakve čujne razlike i kakve...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Takodje, iz setup-a bih izdvojio Solaja 2A3 SET koji je pokazao sve vrline jednog odlicno koncipiranog i uradjenog SET-a.

Ovaj primerak ( trafoi sa klasicnim C jezgrom ) mi je nekoliko klasa bolje svirao od identicnog Solaja 2A3 SET-a koji je imao trafoe sa amorfnim jezgrima koji sam imao prilike da cujem pre nekih godinu dana.

 

 

neobicno zapazanje. koliko je dugo svirao taj primerak sa amorfnim trafoima pre nego sto ste izvodili zakljucke? svako ko radi sa amorfnim jezgrima danas, od lundala do tributea, navodi da je minimalno vreme usviravanja istih od 500 sati pa navise. i da li je to bila jedina razlika?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neobicno zapazanje. koliko je dugo svirao taj primerak sa amorfnim trafoima pre nego sto ste izvodili zakljucke? svako ko radi sa amorfnim jezgrima danas, od lundala do tributea, navodi da je minimalno vreme usviravanja istih od 500 sati pa navise. i da li je to bila jedina razlika?

Veruj mi da nemam pojma koliko je Draganov SET 2A3 prethodno radio, tj. "usviravao se" ?

Svojevremeno ( pre nekih 7-8 meseci recimo ) je doneo taj SET sa amorfnim trafoima kod mene. Bio ovde par nedelja na analizi i preslusavanju radi daljih mogucih poboljsanja. Nije mi se svideo.

Mozda trip-ujem, ali meni ti amorfni trafoi nikako ne leze ( secas se sigurno kada sam takodje poredio Solaja TVC sa amorf. traofima i Bent TVC sa SB trafoima i nisam imao nikakvu nedoumicu sta cu uzeti. :wink2: ).

Eto , TO je TO ! Najkrace receno.

Juce kada sam cuo ( a slusali smo nekoliko sati ) izuzetno mi je prijao Solaja SET 2A3 sa C jezgra trafoima.

Ne mogu bolje da ti objasnim.

E sad' mozemo da polemisemo dalje - koja prostorija,koji izvor zvuka, koje kutije etc.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...