Jump to content

Vintage full range


Zvu

Preporučeni Komentari

Prebačeno odavde

 

 

Večeras palo probno slušanje nakon izmena na skretnici i sa upeglanim odzivom.

Razlika je stvarno neverovatna!

Ja sam mislio da slušam 95% od mogućnosti zvučnika, a u stvari nisam slušao ni 60%...

Joj koliko mi je krivo što ne mogu sad da pojačam :D (žena već viče iz druge sobe da će mi glavu otfikariti što panjim muziku)

Prosto nemam osećaja koliko glasno slušam muziku jer nema ničega da svrdla  po mozgu.

 

 

Trenutno se trujem nekim Teslama koje rade na OB full range od nekih 300Hz i Sonidom koji radi do nekih 280-300Hz.

 

Ne smem ni da pričam kako se čuje. Čekam da vidim datum DIY festa pa da ponesem i FR tek reda radi. Da se čuje da ne mora da bude konstantna direktivnost, a da može da se kida sa onim što jeste samo ako hoće :wink2: Da mi nije ovih novopridošlih oswg-a malo bi mi falio da ostavim tako kako je sad.

 

Hype oko konstantne direktivnosti nas je prožderao sve :) ne bez razloga jer je dobra stvar ali to ne znači da treba zapostaviti ostale varijante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 136
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemam stado kom pripadam. Gde je dobar zvuk, tu volim da budem i ja :) Rekoh još onda da se meni Davidov (od skora i Wolijev) Đurđevak koncept mnogo svideo te da bi bilo mnogo razmišljanja šta će mi ostati u kući da sam imao oba ispred sebe u trenutku kada sam odlučivao šta ću praviti. Nisam se šalio kad sam to rekao.

 

Vrlo sam svestan da je JBL PT waveguide odličan levak za kupus ali ne i bez ograničenja imajući u vidu da košta 10-15 dolara.

 

Lukin OSWG me sad zanima i ove Tesle koje mi sviraju uz napomenu da još nisam čuo neke FR-ove da sviraju kao ovo. Toliko su loše da sam posle prvog kupljenog para Tesli, odmah kupio još jedan - just in case :rofl:

 

Anubis me ubeđuje da OSWG svira bolje od bilo kog econowave-a koji sam slušao. Sklon sam da mu verujem glede zvuka uređaja pa ono što kaže uzimam uvek u ozbiljno razmatranje, a običavam da verujem utiscima bivših vlasnika jer su nepristrasni  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledaj dede i uci se .......... kako ne valja :rofl:

 

vis' da sve jedan deda na vorumu nikako da se odluci , no hrckuje ko da ce zivi 150 godina ........ ete ti Zeljkor-a ........ on je kvalifikovan odavno da uzme bar 4 para lavora , i da napravi bar toliko razlicitih kuteja .........

 

odlucio sam da ne komuniciram sa njim vise - kad god se cujemo , ja o'ma pocnem da sanjam neke nove kutije .......... a nisam zavrsio ni zadnje 3 planirane :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih jedne OSWG sa 15" i jedne sa 12" bas srednjetoncem. Voleo bih i jedne kutije sa FR-om u OB kako je sada. Može i par Zoltanovih statika i jedan par kutija sa Altec Biflex, kakve je napravio ZZZ pa da budem miran bar koju godinu :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno se trujem nekim Teslama koje rade na OB full range od nekih 300Hz i Sonidom koji radi do nekih 280-300Hz.

 

Ne smem ni da pričam kako se čuje. Čekam da vidim datum DIY festa pa da ponesem i FR tek reda radi. Da se čuje da ne mora da bude konstantna direktivnost, a da može da se kida sa onim što jeste samo ako hoće :wink2: Da mi nije ovih novopridošlih oswg-a malo bi mi falio da ostavim tako kako je sad.

 

Hype oko konstantne direktivnosti nas je prožderao sve :) ne bez razloga jer je dobra stvar ali to ne znači da treba zapostaviti ostale varijante.

 

Ko ti je taj Tesla?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti bas kabineti nisu baš najsrećnije rešenje za kućno slušanje. Obzirom da im je namena za postavljanje na binu. 

 

Što kaže Gagi, ne treba meni kabinet... Treba mi taj bas :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eee, takve su tesle završile u stojadinu! :D

Daću ti ja iskre ovale sa alniko magnetima pa se igraj malo sa njima, pa da vidiš šta je pravi zvuk :lol: (jedino ti treba neki tweeter)

 

Iskra ovali su završili u ćošku u tuči 1 na 1 sa ovim teslama.

 

Obrati pažnju koliko ima ovala, a većina rade kao kante: http://www.repromania.net/tesla/tesla-sirokopasmove.php

 

No ako si ti potpuno siguran da si imao baš ARE 567, onda ok :)

 

Evo ti ARE 589 koje su na oko slične, a rade kao leševi:http://www.repromania.net/tesla/tesla-sirokopasmove-are-589/tesla-sirokopasmove-are-589.php

 

ARE 567 i još par modela vredi probati. Ostalo su kante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...