Jump to content

Frontpage 2003 i baze,kako spojiti


dunavko

Preporučeni Komentari

Valjda ovde mogu da pitam prvo.Radim u frontpage2003 web aplikaciju i zelim da se u njoj kada je postavim kod nekog provajdera,prikazuju vrednosti iz neke baze podataka  ,mdb,sa racunara koji je dislociran-kod mene i ta baza se puni automatski sa neke meteo stanice.Znaci na tom sajtu koji pravim u fpage2003 treba da se azuriraju podaci svakih sat vremena sa local racunara.jel neko radio slicno a da nisu ovi novi jumla,pithon i slicni jezici.pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

prvo da bi imao takvu mogucnost moras server da podesis tako da spoljni svet ima pristupSQL/MySQL-u preko neke javne IP adrese.

obicno se  za MySQL koristi  port 3306, naravno ako imas firewall i na lokalnom racunaru a i na serveru moras da otvars taj port , kako bi komunicirali.ja to nikad ne radim. uvek eksportujem bazu , aploudujem sajt iz lokala na server (na svoj nacin) i to je to. uvek su mi svi portovi zatvoreni . cak i SSH zatvaram po potrebi. FTP nemam...i tako dalje...paranoidan sam :buehehe:u krajnjem slucaju ako mi treba takvo zezanje sa automatskim azuriranjem izmedju dva (linux) servera pravim bash skripte koje to rade preko cronaako imas cpanel, treba da imas instalirane FrontPage Server Extensions. to trazis od provajdera servera da ti odrade.ako imas root server (full pristup cpanelu) , moras sam rucno da ih odradis.a sto se tice racunara kod kuce, moras sam podesis portove i ruter. naravno ako provajderinterneta zabranjuje (blokira) portove (3306) onda moras da trazis (cesto i napismeno) od njih da otvarajuOvo je uputstvo za podesavanje FP 2002 mislim da je slicno i za 2003, u svakom slucaju ti trebaMySQL driver ako ti se server hostuje na linux-u. Ako je Oracle ili Windows baza/server ne treba ti driver.FrontPage 2002 Database Setup http://help.meccahosting.com/database/frontpage/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko unosi podatke covek ili senzor?

ako unosi covek MOZDA preko shockwhave-a

web aplikacije flash ili bolje director i jednostavan programski jezik LINGO

vrlo dobar jezik lak, a recimo ima i dobar set matematickih funkcija

ne koristi vreme centralnog procesora servera,

ne zahteva nikakvo specijalno hardversko ni softversko okruzenje, nikakva dodatna podesavanja

samo flash ili DCR macromedia plug-in

i bilo koji klasicni pretrazivac, ubacuje se kao SWF ili DCR element u

vec postojece a lako primenljuive HTML generatorei kreatore web sajtova

kao sto su GoLive ili ovaj drugi Dreamweaver

a mogu se napraviti i lozinke i sve drugo sta treba.

Sigurno da moze da se uradi i da neki senzor automatski azurira podatke.

.

Nisu potrebni nikakvi dodatni strucnjaci od kojih posle zavisis i na odredjeni nacin te ucenjuju stalno

i stalno naplacuju usluge...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo primer (skolski) jednog dobrog sajta koji radi sve sa ifrejmovima.

 

ne vuku se baze direktno sa podacima o solarnom vremenu. (pogotovo sa satelita) :preved:

 

znaci svi podaci na njemu (slike, tekst)  se vuku sa drugih sajtova a sve je slozeno kao u mozaiku na gomili   :

 

http://www.solarham.net/ :sarcastic_hand:

 

a vesti idu kroz RSS feeds. ovde administrator ne radi nista (nakon sto je prvi put  sve isprogramirao) sve se samo i automatski azurira . admin ovde samo bere pare od google ads . :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde administrator ne radi nista (nakon sto je prvi put  sve isprogramirao) sve se samo i automatski azurira . admin ovde samo bere pare od google ads

Ovako treba programirati (kad imaš vremena ali ...) . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

podaci preko usb-a sa mikroprocesora stizu na ,ja mislim da se tako zove client racunar koji je kod mene na dunavu,pakuju se automatski u bazu pod windosowXP u mdb bazu i sada bi trebalo da se na serveru provajdera gde sam platio da mi stoji sajt koji je uradjen u frontpage2003 updajtuje u neki tekstbox ili gridtabelu sa podacima iz baze koja se nalazi na client racunaru na dunavu.Em se nikad nisam petljao sa web dizajnom em ingleski jezik,em omatorio a tolko novih pojmova.Uradio sam hardver na pic18f2550 za gm brojac,programiranje mikroprocesora sa sve okolinom za geiger cev pa aplikaciju za xp u nekom realnom vremenu,visualbasic6 i rezultate pakujem u bazu mdb i sve to lepo radi.onda sam kupio wireles meteo stanicu koja sa pc racunarom komunicira preko usb-a i pakuje podatke u gotov program koji se dobija na cd sa meteo stanicom.Ideja je bila da probam da pokusam da skinem preko usb podatke za meteo,"desifrujem" i spakujem u moju bazu mdb zajedno sa podacima za radioaktivni fon te sve tako zajedno iz baze osvezavam podatke koji bi bili prikazani u okviru sajta koji pravim u frontpageu i koji treba da bude postavljen za jedno mesec dana.polaku ulazim u materiju sa fpageom i mislim da necu imati problema sa web sajtom ali sam stao kod baze i komunikacije.Gotov program za meteo ima mogucnost da pravi zapis na pc i to kao .txt i .csv extenzije i da pakuje to na hard disku.mogu  te fajlove da otvorim i da na nivou stringa pokupim strigove koji sadrze bitne podatke iz tih fajlova.Pronasao sam na netu da je neki nemac to odradio konvertujuci usb na rs232 hardverski iz meteo stanice pa sam narucio usb na rs232 treba da mi stigne ovih dana.Jos imam dilema koji nacin povezivanja na mrezu da uradim sa client-dunav racunarom-preko postojece kablovske ili wireles preko nekog provajdera a ja sam u rupi na dunavu okrenut pancevu.gomila problema.pogledacu ovo sto ste mi dali.hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neko nekakav predlog kakvu vezu na internet da odaberem,nekog provajdera koji ima wireles komunikaciju a da bude dobra pokrivenost,brzina a da ne bude nesto skup.ja sam ispod brda u rupi okrenut ka banatu ka Pancevu,na dunavu.Beograd ne vidim,sta cu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neko nekakav predlog kakvu vezu na internet da odaberem,nekog provajdera koji ima wireles komunikaciju a da bude dobra pokrivenost,brzina a da ne bude nesto skup.ja sam ispod brda u rupi okrenut ka banatu ka Pancevu,na dunavu.Beograd ne vidim,sta cu...

 

 

os imam dilema koji nacin povezivanja na mrezu da uradim sa client-dunav racunarom-preko postojece kablovske ili wireles preko nekog provajdera a ja sam u rupi na dunavu okrenut pancevu.gomila problema.pogledacu ovo sto ste mi dali.hvala

 

 

Zašto prelaziti na wireless ako na lokaciji već postoji kablovski Internet?

 

Web sajt i baza podataka bi trebalo da budu kod provajdera, a da "klijentski" računar povremeno (svakih xx minuta ili sati) ubacuje podatke u tu bazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...