Jump to content

Predlog za Open Baffle Yamaha


Okibokis

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:) Posto nisam nesto mnogo visio na forumu ovih dana, tek sad videh sve ovo! Lepo i bas zanimljivo. I ja sam se zesce zajebunio na prvi pogled, mislim ono visokotonac, kad ono medjutim...drugi put kad slikate takve stvari stavite cigarete I upaljac pored :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:) Posto nisam nesto mnogo visio na forumu ovih dana, tek sad videh sve ovo! Lepo i bas zanimljivo. I ja sam se zesce zajebunio na prvi pogled, mislim ono visokotonac, kad ono medjutim...drugi put kad slikate takve stvari stavite cigarete I upaljac pored :D

Hvala,drago mi je da sam uspeo da vas prevarim,

post-1130-0-52507500-1367439149_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam napravio rokadu,ubacio sam hornicu koja moze da se ponasa kao hi fi,a ima 101db,i zasvirala je cela soba.Niko me ne pita,ali da kazem kao laik neke impresije:Bas dobos,cinele,svega ima i sve je realno.Mislim onaj udarac u bas bubanj,ja ga volim.Za vokale i gitare,kao i sve ostalo sto moze da izadje po defaultu iz kvalitetnih srednjetonaca,ili тако toga necu da pisem jer se podrazumeva,ali svidja mi se sto su se pojavili oni slatki ukrasi,koje sam imao negde kod bas reflex kutija,negde kod kompresije,Vidim da i kad slusam zvuk iz druge sobe nema nekog zvuka koji ne treba tu da bude,recimo mumlanje itd.

 

 

post-1130-0-32508500-1367441828_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu znati što čuješ, ali ako si u nedoumici poživi nekoliko dana sa ovako dislociranim VT, pa spoji ponovo ove koji već jesu na ploči.

Moguće da ćeš tada biti siguran jesi li prešao s konja na magarca ako su ovi na ploči manje dobri. Ako nisi siguran slušaj onda njih nekoliko dana, pa zamjeni.

Dogodi se da kad je razlika malena ili nisi siguran što ti je bolje - da shvatiš tek kad izgubiš. Zato povratak na staro zna potvrditi ili demantirati početno oduševljenje promjenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu znati što čuješ, ali ako si u nedoumici poživi nekoliko dana sa ovako dislociranim VT, pa spoji ponovo ove koji već jesu na ploči.

Moguće da ćeš tada biti siguran jesi li prešao s konja na magarca ako su ovi na ploči manje dobri. Ako nisi siguran slušaj onda njih nekoliko dana, pa zamjeni.

Dogodi se da kad je razlika malena ili nisi siguran što ti je bolje - da shvatiš tek kad izgubiš. Zato povratak na staro zna potvrditi ili demantirati početno oduševljenje promjenom.

Razlika je u osetljivosti,bas srednji krene da radi,a visoki daje 6,7 decibela slabije,menjao sam kondenzatore,da bih ga otvorio,inace je to jedan od Philipsovih lipicanera 163 t8,svasta lepo,cak i srednji iz njega,ali ovo mi vise odgovara,jer je horna cak i osetljivija,oseti se na slabijem slusanju.I njoj sam stavio 4,7mf.Ne sikce,i ne sisti,a daje balans zvucnoj slici.ja sam i hteo da ostavim prirodni opseg koliko moze da da ovaj trapez od basa,a moze prilicno,tako da mi je ovo optimum.Horna je zasad napravila sve precizno i srednje i bas.Naravno sve ovo stoji da vidim da li ce da me zamara posle nekoliko dana.

Evo na cemu sam proveravao sta moze ova Honda;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=dqhsd46ewb4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa zadovoljstvom sam odslušao klipove. Hvala ti za Beth Hart! Nisam znao za nju do maloprije.  :hi:

 

Dosta teško prihvaćam meni nove izvođače jer još nisam upoznao niti izbliza dovoljno ove stare koje kao znam, ali Beth Hart ću zapamtiti. :buba:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivna varijanta,probao sam,slusao i najvise mi je legao zvuk horne Monacor HT-95.Ona je osetljivosti 101 db,a bas srednji,je valjda 98,tako da se prilicno slazu pogotovo na tihom radu.

 

post-1130-0-27997800-1368047265_thumb.jp

post-1130-0-55976500-1368047272_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ja napravio neke panele,pa posto utiske jos sredjujem,evo slika.Mozda se ovi basovi presele u neke drugacije kabinete,pa nisam hteo nista da diram,kao npr.sundjere ispred.Prvi utisak je da su ove tarabe samo nosaci zvucnika,jer su oni svirali slicno i bez igde icega,ali ovako je lepse.Stavio sam kond 2.2mf,na visokotonac,i sad je bolje.Prvobitno je bio na 4.7mf,pa se slabije cuo visoki,i mesao se sa srednjim od basa.

ako ti je ranije bio 4.7uF koji nize pocinje da reze od 2.2uF

i trebalo bi "jace" da se cuje

a kazes da se cuo slabije to znaci da su se bile obrnute faze na mestu oko susreta

pa je dolailo dao "potiranja"

pokusaj ponovo sa nekim prirucnim vrednostima ALI okreni fazu na visokom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ti je ranije bio 4.7uF koji nize pocinje da reze od 2.2uF

i trebalo bi "jace" da se cuje

a kazes da se cuo slabije to znaci da su se bile obrnute faze na mestu oko susreta

pa je dolailo dao "potiranja"

pokusaj ponovo sa nekim prirucnim vrednostima ALI okreni fazu na visokom?

Probao sam sve varijante,ova horna najlepse radi na interkonekt kablu,i na 4.7uF.Da ne bi prstala trazila je bakar,a imao sam u kuci srebrnu zicu,i hibrid veceg preseka itd.Najbolje rezultate sam dobio sa nekim mikrofonskim kablom,tipa Klotz.Za basove zvucnicki kabl je Monster 2.0,opet bakarni.Dok sam slusao,posto sam totalni laik,zeleo sam da zvucna slika bude,kao i kad slusam nesto sto je izaslo iz fabrike.Kompaktnost,tj. da ne seva nesto bez veze.Posto postoji razlika u 3db,izmedju horne i basa okrenuo sam panel dve trecine prema uglu,i dobio sam bolji bas,ali i precizniji i lepsi.Eto to nisam znao,da paneli vole coskove,ali na metar razdaljine,ne uz sam zid.Japanci na netu drze zvucnike uz sam zid i pravo,ali onda nema ovog basa koji ja volim.Najinteresantnije mi je bilo sto sam panel drzao u rukama i u vazduhu dok je premestan tacno se oseti kad krece bas,a kad ga ima manje.Skinuo sam veliki tepih i stavio manji,i to je bilo pun pogodak.U slucaju OB to je pozeljno,dok je gomila zvucnika koje sam drzao kroz vreme na istom mestu trazila debeo tepih...

post-1130-0-23975600-1368099457_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Evo mene ponovo,posto ce sutra najverovatnije da mi stigne i treci zvucnik od iste vrste,koji je jos redja zverka imam neka pitanja .On je 25x18" i razmisljao sam da ga spojim po onoj semi ,,Brian Eno,,On je 60 vati 101db 1w1m i takodje svira u 360 stepeni.Ja imam neku sliku gde je covek to postavio kao vufer u sredini na podu,ali me interesuje sta mislite da bi se dobilo kad bi se okacio na zid u visini od 2 metra?Zelim da ga maksimalno upotrebim pa me interesuju vasa razmisljanja.Evo slika sta je to...

post-1130-0-77965600-1372026345_thumb.jp

post-1130-0-71837900-1372026352_thumb.jp

post-1130-0-96110000-1372026695_thumb.jp

post-1130-0-46379100-1372026709_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi od njega OB subwoofer

 

mono sumer i lowpass , posten gainclone kanal i to je to

 

mislim da ces tako vise dobiti nego sa phase difference kanalom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da

 

napravi od njega OB subwoofer

 

mono sumer i lowpass , posten gainclone kanal i to je to

 

mislim da ces tako vise dobiti nego sa phase difference kanalom

Da li da iskoristim sve sto on moze,jer je radio u orguljama,a to je malo vise oktava koje moze da odsvira?,a razlog zasto bih ga kacio kao treci zvucnik,je to sto ne znam kako bih ga uopste kacio drugacije na pojacalo koje imam,jer na njemu mogu da se prikljuce samo dva zvucnika.Ono sto me interesuje,a to cu vec da saznam ovih dana,na kojoj visini on sme maksimalno da bude,a da ne pokvarim zvuk?Cosak sredina zida,visoko nisko?

post-1130-0-47979700-1372030618_thumb.jp

post-1130-0-68186300-1372030629_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pozicija zavisi od pozicije ostalih zvucnika , kao i prostora u kojem su

 

no , to (ti) nije nista novo

 

ono sto zelim da kazem je da igranka sa , ovde tako nazvanim , B.Eno povezivanjem centralnog zvucnika koji svira razliku signala/faze dva stereo kanala - donosi novinu koj ane opstaje dugo u zivotu srednjeg profila audiofila/muzikofila .

 

PWK se medju prvima igrao time , pa nije ostao dugo na tome , ni komercijalno ni privatno

 

koristenjem dipolnih ili omni zvucnika se dobija daleko realniji zvuk nego bilo kojim multichannel pristupom ....... ako nista drugo on bar gledano na prosek muzickog software-a kjoji koristimo , jer svaki multichannel sistem zahteva nista drugo nego adekvatan multichannel snimak .

 

daklem - ako vec nabavljas taj dragulj , onda ga bar sikoristi za ono gde ces imati najvise dobiti - napravi posten baffle za njega i koristi ga kao mono woof

 

a sto se tice tog tzv. B.Eno spajanja - bar je to lako probati ......... a onda probaj i poziciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta mi treba za vufer,koliko sam ukapirao mislis na aktivnu varijantu?Ja od delova imam kuci za sada samo dve kvalitetne skretnice.Mogu li njih da iskoristim?Evo ovako izgledaju:

post-1130-0-88061900-1372032010_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na zalost - to mozes da uradis samo sa aktivnom varijantom

 

mono sumer - sklop koji zbraja dva stereo kanala u mono , te aktivni low pass filter

 

izvedivo najlakse sa par OP

 

naravno - potrebno i da imas dodatni amp , samo jedan kanal

 

sto ce reci - ili napravis mono gainclone ili iskoristis amp koji ima samo jedan kanal ispravan ....... ako nemas u steku viska stereo amp

 

no - kad si se vec potrudio da nabavis ezquisite zvucnicku postavku , vredi se potruditi

 

naci cemo ti i proverenu semu , kad/ako se odlucis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mozes pokusati da nabavis i drugi komad, jos jedno slonovo uho i onda koristis kao subove klasicno

do tada ova ideja o LR summ nije losa sa tim sto se isto moze sa tim sabiracem i uraditi povezivanje kao sto je uradio Eno

pa onda probaj i jedno i drugo. Nemoj uzimati signal sa izlaza pojacala za to...

.

tu ces imati veci problem da nadjes visokotonske jedinice i horne za taj sistem.

Mislim da ce ti biti potrebna kraca a veca horna zbog uskladjivanja uvodjenja zvuka i "miksovanja"

elektricnih i akustickih faza. Velike su razlike u povrsinama drivera,

.

A pozicija za sub ako je samo jedan sub, mozda jedina moguca da bude u centru a podignut do plafona normalno pod nekim uglom u odnosu na tacku sliusanja. Zato je zgodnije kad se imaju 2 kom.

.

Ako u ti svi driveri alnico, koliko mi se cini, onda bi mozda i visokotonac trebalo da bude alnico?

i to mozda po 2 kom po kanalu u Biploe rezimu, da eventualno prati dipole koncept koji kod ostalih drivera.

(ili RAAL dipole ribbon, mozda i Heil i on je dipole, onda je ceo sistem u istom konceptu)

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas ce da bude spajanje,iz radoznalosti da vidim kakva je vrsta basa od 35hz koje sam negde procitao,i spojicu samo ovako da vidim koliko je potentno ovih 60 vati,jer sam se u zivotu nagledao razlicitih 50-100 vati,sto na pojacalima a tek na zvucnicima:)).Verovatno ce da bude mesanja srednjih iz njega u celu pricu,ali polako,i ovo je lutrija bilo nabaviti.Imam jednu sliku kako bi to bilo interesantno da se napravi ,ali prvo da ga donesem.Zasad evo koncepta.Ja sam doduse imao njegovo pojacalo,ali sam prodao,jer nisam znao sta cu sa njim.Da li je ovo moglo da se upotrebi,ili postoje modernija resenja?

post-1130-0-96425500-1372056043_thumb.jp

post-1130-0-26909300-1372056433_thumb.jp

post-1130-0-57785000-1372056446_thumb.jp

post-1130-0-16354200-1372056448_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...