Jump to content

Predlog za Open Baffle Yamaha


Okibokis

Preporučeni Komentari

Jel to bilo sa germanijumskim tranzistorima? ti mali deluju kao da je manje pakovanje ot TO-3

A sta si uradio sa platnom na kabinetu u kojem je bio driver?

To bi ti koristilo?

Pa bio sam glup,pa sam mislio da nece da mi treba,ja i ne znam da li je ovo mono ili stereo pojacalo?Vidim dva trimera,ali se ne razumem,a vidim i cetiri tranzistora.

post-1130-0-48025000-1372057479_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa stvarno....

.

mislim da je mono?

Ti mali Sanken 2SD92 deluju kao da su germanijumski?

Sad je gotovo,ja sam pojacalo prodao,sto se tice nabavke,drugog slonovog uva,pitanje da li ce da se pojavi uopste vise,jer su retki.Znaci ja ne mogu da probam ovaj bas preko jednog kanala ovako klot bez skretnice ili filtera?Mislio sam na a izlaze ova dva sto vec imam uradjena,a na b,samo ovaj jedan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo stiglo napokon,bolje da ga nisam uzimao,svira jos bolje od ovih crnih,Gde covek da nadje jos jedno slonovo uvo?,jedino da ocopavim nekog slona:)Znaci kompletna bruka! Sad cu da vidim onu semu ,pa da ih povezem sve zajedno.Najverovatnije da se necu odreci ovih srednjih i visokih sto daje ovaj panel.

 

post-1130-0-26993100-1372065214_thumb.jp

post-1130-0-16840100-1372065216_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno se slusa ovako i nije lose,povezao sam ga na dva + i slusam.Srednji svira neke instrumente,koji do sada nisu bili toliko naglaseni.Nije to napadno,ali svira neku svoju pozadinu.Narocito se oseca efekat kad je nesto vinil rip...U svakom slucaju nije prazna prica.Pojacalo se ne greje ni malo,kao da ne vidi ovaj treci zvucnik.

post-1130-0-94447300-1372076483_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko moze da mi predlozi materjal ili izgled kako da sredim baffle za ovaj zvucnik.Ako je neko video idejno resenje na netu,neka slobodno ubaci sliku.Ja sam za sada samo improvizovao drzace i jos sam u nedoumici.Ovaj zvucnik s obzirom da je treci,ne bi bilo lose da stoji okacen na zid,ali primam sve sugestije:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno sto veca ploca

 

ukrucenja obavezna

 

pogledaj OB na Troels-ovom sajtu , da skontas generalni princip

 

da pojednostavim - zamisli plocetinu iverice , sa posrafljenim letvama na nož , sa zadnje strane

 

sam zvucnik malko asimetrično pozicionirati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li cu da se ovajdim kacenjem na zid,posto u Hafler varijanti,taj treci zvucnik koga ja slusam ceo dan mi bas odgovara,Da li je pametno da napravim panel koji bi imao samo skrge sa strane na vertikalama,a da bude okacen na zid.Evo slike sa prorezima

post-1130-0-06281200-1372106539_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ce u OB pomoci TS parametar,kad je i originalna kutija od nazad suplja,a dimenzije su vec date od strane fabrike.Pitam samo,..Ako su ledja ovakva kakva su,zar nije dovoljan ovoliki bas helper sa strane,i to je to.

post-1130-0-61419800-1372115159_thumb.jp

post-1130-0-92635800-1372115380_thumb.jp

post-1130-0-31815100-1372115382_thumb.jp

post-1130-0-74363200-1372115383_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasad sam stavio trecu hornum tako da su sva tri zvucnika ista,i zvuk se mnogo poboljsao.Po svoj prilici ce ovo da ostane treci zvucnik,jer je veca korist,a ne treba mnogo prepravki,i ulaganja,jedino je stvar estetike treceg yvucnika,da li da ga ukomponujem u neku policu,ili da uradim jedan gabaritni baffle,pa da dobijem jos od voluminoznosti basa.Horna stoji kako stoji u tunelu od police,i bije u plocu u vis,a ne prema meni,i dobio sam veoma interesantan visoki.Pitanje je,da li je sve jedno,da ovaj beli bas,bude siri,a nizi na panelu ,i da ga stavim ovako pri dnu,ili da ga stavim duzi ,a uzi,i da mu pravim veliku plocu?

post-1130-0-77484900-1372255807_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glede basova , bolje da je veca ploca

 

pa ti sad uklapaj u ambijent kako umes

Mislis da je svejedno kako stoji bas?vertikalno,ili horizontalno?Meni je na razmatranju sada dubina,sta se po teoriji dobija dubinom baffle-a,posto ja planiram da ga ukomponujem u policu za komponente,jer je fakat trinaesto prase,i svuda je visak.Recimo ovo...

post-1130-0-77109000-1372272374_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto Zen kaze,je verovatno ova varijanta,ali mi je soba mala za tu pricu,morao bi bas da promenim raspored u dnevnoj sobi,i ne sumnjam da bi dobio najvise,ali trenutno razmatram kompromisne varijante....

post-1130-0-19467400-1372272603_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...