Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

vertikalno stojeci , zelena plastika , radi skoro kao odvojni trafo ?

Exactly ! To i jesu bili odvojni trafoi ( mrezni ) u tim starim Grundig TV . Primar 2 x 110 V + sakrivena termicka zastita , Sek 2 x 110V (1,4A ) , + 2 x 21 V Sek ( 1,5A ) za eventualno dodavanje na red sa dva 110V Sek radi podizanja ispravljenog DC napona jos malo gore , idealno za napajanje OTL Tube Circlotron izlaznog mosta . Jbg samo je trebalo da odvojim izvode koji su bili sakriveni u zastitnim plasticnim cevkama izmedju dva stuba trafoa i premerim napone , ovako nista ostadose bar jezgra koja su od orijentisanog gvozdja dobra za double C core OPT, jedino sto su zaguljeno zalepljene C polovine ali nista sto hidraulicna presa ne moze da rastavi . Imaju i odlicne kadminizarane dampirane nosace za njih sa dva dugacka brezona sa strane . Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dva takva cekaju da nadjem vreme za prototip jednog ampa imao sam jedan i 5 godina trazio mu brata

Inace ima ih u dve ili tri varijante sto se preseka jezgra i snage tice , ovi manji ladno mogu da guraju 4 x 6as7g ili 4 x 6c41c ili 2x 6c33c-b , dok ovi veci skoro duplo toga.Jbg da sam ranije znao da bas takve trazis .... Meni stizu dva takva oldtimer komada iz furdi od nekih mojih kolegiona TV mehanikusa tako da.... . opet dobro ! Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nabavljeno povoljno : JAN - CRC - RCA - 2A3 , NOS ( 1952 / 53 god ) , odlicne DH Audio Triode -netaknute , 7 kom . + Silvanya JAN -CHS -2A3 istog godista , 3 kom - netaknute . :wink2:

post-556-0-18794800-1312370330.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato si bio odsutan do kasno u noć!? :)

Tako je ! Odem juce po neke TV rezervne flyback trafoe i naletim na ove `` bebice `` , nisam mogao a da ih ne pokupim , jedino mi je zao sto ih je bilo preko 35 kom , ali je neko iz inostranstva bio brzi od mene jer sam trenutno bio malo nelikvidan , sve jedno - Svaka Cast !!! jednom nasem coveku sto mi je ostavio ovih obecanih 10 kom na stranu .Za trgovinu nece ici dalje svakako , nego razmisljam sada o nekim malenim DIY SET Amp -ovima sa njima jer skoro da imam i sve ostalo potrebno za njih , ( osim slobodnog vremena - ( shit !) ) Poz druze ! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...