Jump to content

Sonido SCW300 + B&C DE250 in econowave baby :)


Zvu

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 88
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo i nekih problemčića tokom zezanja oko skretnice. Gated snimak na oko 580Hz

 

Zelena bez RLC-a, bordo sa. Razlika, dupe/oko :) Bilo dernjanja za medalju :)

Postavljena slika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da, da ne zaboravim...

 

Hvala Zenu na širenju jevanđelja po Sonidu. Nekolicina nas koji smo kupili ove zvučnike smo mu vrlo zahvalni. Četa mala ali odabrana :)

 

:give_ros: :girl_ten:Baš sam Čakiji pre nekoliko dana napisao PP da se nadam da će Varge nastaviti uspešno da vode biznis jer je ludilo koji kvalitet se dobija, a za koje novce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auuu Zvu, lepo! :character59: Tako nešto hoću i ja da napravim, ali parice su otišle u kombi za posao. :tumbleweed:

 

Prvo biznis, lako ćeš posle pležьr :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i nekih problemčića tokom zezanja oko skretnice. Gated snimak na oko 580Hz

 

Zelena bez RLC-a, bordo sa. Razlika, dupe/oko :) Bilo dernjanja za medalju :)

 

cek - pik na oko 3,5khz? jel to ono?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zvu

Da li si u prilici da snimis odziv sa roze sumom kroz

neki VA? Evo moze ovaj:

http://people.kth.se/~johk/jdft/screenshots.html

Znaci pojedinacni odzivi 12" i v.tonca, kao i zajedno.

Imas li uslova da izmeris/snimis krivu impedanse

kutije, zanima me Fb=? (ARTA ?)

Hvala sto si nam prikazao na cemu radis, pozdraV

ps nesto me uznemirava pisanije...

http://people.kth.se/~johk/jdft/screenshots.html

jel sad radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čestitam Zvule!

Ekstra izgleda kutija sa sonidom-boja legla samo tako :)

SCW300 je po meni ko stvoren za E-W varijacije. Srednji koji iz njih izlazi prosto je greota ubijati.

Ja ekstaziram sa njima već više od godinu dana.

Inače, što se tiče visokih ja sam napravio 6 B.A.D. panela pa sad pokušavam s njima da neutrališem nedostatak dušeka :D

 

E da, više puta sam se zahvaljivao Zen-u pa mislim da nema smisla da više maltretiramo čoveka...  :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek - pik na oko 3,5khz? jel to ono?

To je ono što mi je čistilo uvo bez štapića :) 

Radi. Skinuto. Kad budem kući, snimiću pink noise da vidim u realnom vremenu šta se dešava.Hvala V :)

 

Čestitam Zvule!Ekstra izgleda kutija sa sonidom-boja legla samo tako :)SCW300 je po meni ko stvoren za E-W varijacije. Srednji koji iz njih izlazi prosto je greota ubijati.Ja ekstaziram sa njima već više od godinu dana.Inače, što se tiče visokih ja sam napravio 6 B.A.D. panela pa sad pokušavam s njima da neutrališem nedostatak dušeka :DE da, više puta sam se zahvaljivao Zen-u pa mislim da nema smisla da više maltretiramo čoveka... :rofl:

 

Thanks Chak :)

 

vala basvise radite , pravite decu i ne smarajte nas matorcegundjgundj

 

Radimo na pravljenju deceljub ljubl ljub :rofl:

 

Zvu-do! :drinks:

 

Ludo :):aikido::dance4::dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SCW300 je po meni ko stvoren za E-W varijacije. Srednji koji iz njih izlazi prosto je greota ubijati.

 

neverovatno istinito, da ne ponavljam vec prokomentarisano o ovom zzvooblinovom pevcu.. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:oke:

Kakve su promene sa Babelom ?

Meni sa D-klasom samo nedostaje bass-a. Voleo bih da probam moje kutije sa nekom A klasom tog tipa iako sam se zakleo da mi grejalice neće više u sobu.

 

Razlika u odnosu na Sansuija koji sam slušao je kao da je Sansui pokvaren. Kao da radi ali je neispravno nešto (što i nije isključeno zapravo). Preporodio sam se ovim. Radili smo letos uporedni test između Babelfish J + TVC i Sipi F5+(nekiPeđicinSipipreamp) dok su Deltalite bili aktuelni. I tad je ukupni utisak bio da je Babelfish J nešto bolji ali je F5 ipak imao bolji bas. Impedansa Deltalite se sa skretnicom koju sam napravio spuštala jako nisko (i do 4 oma, a kutije su nominalno 8) pa se F5 nosio bolje sa basevima ali sve sem baseva je Babelfish J radio bolje. Kad ovako napišem ispada da ga je razbio. Razlike ima, nisu drastične ali su čujne dovoljno da smo ManicP, Davor, Gagi i ja došli do istog zaključka. Da su neki drugi zvučnici bili u pitanju možda bi bilo drugačije ali tako je kako je. Zato sam i rekao Machinoriju da maltene znam kako zvuči ovaj amp sa mojim zvučnicima pa ću samo da vidim da li se nešto popravilo. Rezultat je kupovina istog.

 

I nisam nešto ni za A klasu niti protiv. Ako mi danas sutra neko donese pojačalo u AB klasi koje se čuje lepo, vrlo bih zainteresovan bio da ga imam. Vuletovo pojačalo je jako dobro. AB klasa je u pitanju ali pojačalce kida kako se čuje. Imam skoro sve delove i pločice i za njega pa kad budem imao vremena i strpljenja, sklopiću i njega.

 

I da, htedoh ti reći da me svaki put iznenadi kad mi pomeneš da fali basa. Imaš na basu 2mH i 10uF ako se ne varam. Ja sam probe radi stavio 1,75 mH i 10uF i imam basa taman za sebe. Ona skretnica koju sam postovao na prvoj strani je sa malo redukovanim basom jer ljudi obično ne vole previše. Probaj da odšrafiš kutiju i da dodaš nešto (stiropor ili flaše sa vodom) da oduzmeš bar 15-20 litara pa poslušaj opet. Nije isključeno da ti je prevelika litraža ili previše dugačak BR. Bacam paru na dugačak bas refleks ali bih voleo da skineš par onih kockica (2-3) pa da mi javiš šta si dobio ili izgubio.

 

 

A za mene slicice???

 

Nisam zaboravio Vladac. No nisam merio. Doneo pojačalo kući i prikačio ga reda radi, tek da vidim da li i kako funkcioniše. To što sam se primio pa nastavio da slušam i fotkam, drugi je  par cipela. Verovatno ću moći za vikend da merim RTA kako sam ti i obećao :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...