Jump to content

PassLab FirstWatt F3


Impuls

Preporučeni Komentari

Pojacavacka 356 x 51mm s tim sto 16mm upada pod L profil tako da je van provila ostalo 35mm ako racunate zbog prostora u kutiji. Znaci L profil od 50 x 50mm kada se namontira plocica na njega uzima 85mm(50+35) odnosno oba kanala 170mm. Plocica za napajanje je 130 x 130mm i predvidjena je za kondove od 30mm u precniku. Otpori su na 20mm razmak izmedju pinova.

Hvala, ovo odlično izgleda.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • Odgovora 282
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Impulse, zasto si se odlucio da pravis plocicu za koju je neophodan L profil - to je samo jos jedan toplotni otpor vise, a nije zanemariv u situaciji kad se disipira 100W po kanalu. Da nisi uspeo da nabavis hladnjake kakve ima Nelson Pass - sa izlivenim ispustom pod uglom od 90 stepeni ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam sve to Sipi ali moram da ispricam kako me je prijatelj iznervirao. Dodje kod mene i kaze mi to isto.ja: covek je hteo da izgleda identicno kao original.prijatelj: trebao si reci coveku da je bolje da budu tranzistori direktno na hladnjakuja: covek vec ima plocicu kojoj su tranzistori direktno na hladnjaku, hteo je da izgleda kao originalprijatelj: trebao si ti njemu reci da je bolje ovako i napraviti ovakoja: covek je hteo da izgleda kao originalprijatelj: al trebao si mu uraditi kako je boljeja: on vec ima bolje hoce da izgleda kao original, da li ja pricam spanski? Naruceno mi je tako, tako sam napravio.prijatelj: ali trebao si...ja: covek je specifican, takvi su mu i delovi. Evo ti pogledaj delove na netu. Samo Black Gate 220uF kostaju 100 evra. Hladnjak je glodan iz komada aluminijuma...prijatelj: bolje je kad su tranzistori direktno na hladnjaku i trebao si mu tako napravitie onda sam zacutaoGidjga ima vec sklopljen amp sa drukcijim rasporedom tranzistora. Nadam se da ce moci da se rasporedi toplota preko al profila. Ako bude problema podbacicemo bakar ali da ne bude narusena estetika. Cucemo od Gidjge verovatno za vikend koliko se greje sa L profilomMislim da je oko 75W disipacija ali je i to dosta. Zato su hladnjaci masivni pa se nadam da ce odvuci toplotu. U uputstvu pise 200W disipacije ali na osnovu napona na sors otporima racunica daje 1,5A sto sa 46V daje oko 70W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam sve to Sipi ali moram da ispricam kako me je prijatelj iznervirao. Dodje kod mene i kaze mi to isto.ja: covek je hteo da izgleda identicno kao original.prijatelj: trebao si reci coveku da je bolje da budu tranzistori direktno na hladnjakuja: covek vec ima plocicu kojoj su tranzistori direktno na hladnjaku, hteo je da izgleda kao originalprijatelj: trebao si ti njemu reci da je bolje ovako i napraviti ovakoja: covek je hteo da izgleda kao originalprijatelj: al trebao si mu uraditi kako je boljeja: on vec ima bolje hoce da izgleda kao original, da li ja pricam spanski? Naruceno mi je tako, tako sam napravio.prijatelj: ali trebao si...ja: covek je specifican, takvi su mu i delovi. Evo ti pogledaj delove na netu. Samo Black Gate 220uF kostaju 100 evra. Hladnjak je glodan iz komada aluminijuma...prijatelj: bolje je kad su tranzistori direktno na hladnjaku i trebao si mu tako napravitie onda sam zacutaoGidjga ima vec sklopljen amp sa drukcijim rasporedom tranzistora. Nadam se da ce moci da se rasporedi toplota preko al profila. Ako bude problema podbacicemo bakar ali da ne bude narusena estetika. Cucemo od Gidjge verovatno za vikend koliko se greje sa L profilomMislim da je oko 75W disipacija ali je i to dosta. Zato su hladnjaci masivni pa se nadam da ce odvuci toplotu. U uputstvu pise 200W disipacije ali na osnovu napona na sors otporima racunica daje 1,5A sto sa 46V daje oko 70W

Priznaj da je taj prijatelj Sipi ! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije. Prijatelj je iz Sombora i voli da deli savete a kod kuce mu stoje neotpakovani Dynaudio 24W75 vec 12 godina, Visaton MHT12 4-5 godina, Nordost Blue heaven 6m vec 15 godina i jos stosta al nikako da mrdne da nesto sastavi. na primer blue heaven nije ni odmotan a da ne pricam o prikljucivanjuKod Sipija bi takve stvari bile u fazi sastavljanja jos na putu od poste do kuce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod Sipija bi takve stvari bile u fazi sastavljanja jos na putu od poste do kuce.

Ako mu neko, kao ja, ne sedne na to... Neka on ispriča... Sramota me je, dan, danas...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... on vec ima bolje hoce da izgleda kao original....

Pa neka mu kad je zapeo, svako ima pravo da za svoje pare bude najpametniji, moz' samo da bude truba kad mu neko pismen pogleda u amp i zapita:"Koja ti dileja ovo napravi ovako?" :cheers:

Ako mu neko, kao ja, ne sedne na to... Neka on ispriča... Sramota me je, dan, danas...

Ma jok Zile, bilo je slabo svetlo u sobi a ja sam nemarno spustio preamp u fotelju - uostalom, nista mu nije bilo. Nema zasta da ti bude krivo - da sam bar poslusao Pileta pa ga stavio u neku kutiju za cipele, ti bi ga uocio :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa neka mu kad je zapeo, svako ima pravo da za svoje pare bude najpametniji, moz' samo da bude truba kad mu neko pismen pogleda u amp i zapita:"Koja ti dileja ovo napravi ovako?" :cheers: Ma jok Zile, bilo je slabo svetlo u sobi a ja sam nemarno spustio preamp u fotelju - uostalom, nista mu nije bilo. Nema zasta da ti bude krivo - da sam bar poslusao Pileta pa ga stavio u neku kutiju za cipele, ti bi ga uocio :doh:

Hvala,Sipi ispah i dilea i nepismen! :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da će tranzistori na L profilu biti topliji u odnosu na hladnjak, hoće.Ali ako je hladnjak dovoljno velik, baš nešto i ne vidim mogućnost da se nešto pregreje.Postoji još jedan detalj. Svi tranzistori će biti podjednako zagrejani. Negde sam imao sliku hladnjaka snimanogtermogenom kamerom, šareno. Nema šanse da se hladnjak zagreje ravnomerno. Tako da je pitanje da li je L profil na predimenzioninisanom hladnjaku lošije rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,Sipi ispah i dilea i nepismen! :cheers:

Joj sto si trigger-happy :doh: Nelson ima takve hladnjake da ne mora da koristi L profil pri montazi - dakle nema termicki otporan prelaz izmedju profila i hladnjaka - njemu se moze, narucio da mu naprave takve hladnjake. Zato sam pitao impulsa da niste uspeli i vas dvojica da izbunarite takve hladnjake i razumeo sam da niste, al' ti ipak hoces sa L profilom. Ako sam ja tu nesto lose razumeo - ispravljaj ! :doh: A sto se tice "dileje" to je bar poznat stos - znas kad oteras kola kod mehanicara a ovaj digne haubu, pocne da cokce i vrti glavom pa te pita: "Koja ti dileja ovo radila?" :(P.S. Nemoj odma' da mislis da sam imao zlu/uvredljivu nameru - znas da uvek imam postovanja za ekipu koja radi - pa makar i naopako, ko radi lose, drugi put ce da ispravi, za razliku od onih sto nista nikad uradili nisu a sve znaju bolje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravicu ja shoebox smiley , pa ne's preziveti :cheers:

Uf cuti, jedva sam to prevazis'o - ujeo me Pile za srce nacisto :doh:

nemo' ti posaljem rodjaka Sean Connery-ja :doh:

Nemoj ako boga znas, naterace i mene da obucem suknjicu i odvesce me za usi na paradu, a bruka je, nisam depilir'o noge :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...