Jump to content

Preamp, preamp...


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 89
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kad saznam, javiću ti :)

Stvarno ne znam koliko košta, prijatelj koji ovo radi (laser/savijanje) je trenutačno u fazi života kada u ranu zoru, kada ustane, umesto sunca, na obzorju, vidi samo probleme... Da ne ulazim u detalje, otac sa kojim je osnovao firmu s kraja osamdesetih, sada je već uveliko penzioner ali se redovito nacrta u firmi i izdaje naređenja zaposlenicima kao da je još uvek glavni, naravno, onako radi kako ON misli da treba pa ovom mom frendu priprema jedan dobar heart attack ili kakvu sličnu nepodopštinu... Totalni haos... Ja bih već u tim okolnostima ili prsno pa sedeo u ćorki čekajući na suđenje zbog ubistva ili bio na lečenju na psihijatriji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Stajalo preamplifikoćalo jedno vreme na stoliću i čekalo da se nakanim. E, pa nakanio sam se, malo po malo, po pola sata ili satićak lemuckanja tu i tamo i evo, još samo da pripremim još jedan XLR-XLR kabel (ko zna odakle mi ideja da sam imao dva kompleta?) i idemo u probno povezivanje u sistem pošto se pokazalo da je po pitanju mernih vrednosti sve u granicama normale. Svi naponi napajanja su u granicama planiranih/željenih, svi relei se uključuju kad i treba i merno gledano, spajaju željene kontakte... Ako line stage svira valjano (tehnički valjano - bez brumova, šumova i raznih gadosti) onda ubacujem RIAA...

Slika će biti više kada i kućište doteram da izgleda tako kako je i zamišljeno. Ovo je tek onako, usput, da se nađe... (zanemariti onaj Sony ispod, služi samo kao privremeni stalak :)

 

post-13-0-16685600-1361611662_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle malih neslaganja sa preampom oko nekih sitnih detalja (blagi zastoj u produkciji - tipično za moa) konačno smo unatoč nastojanja jednog malog kontaktnog problema između jednog BF862 i podnožja mu, uspeli da celo sokoćalo prodrmamo i dali mu život. Daklem, SVIRI! :) Elem, probao odmah nešto, razliku između RCA i XLR izlaza na CD plejeru. Izgleda da su u CD-u napravili tako da stepen koji balansirani signal konvertuje u nebalansirani, dodali i malo pojačanja pa kada se na preklopniku prebaci iz jednog u drugi mod, nema čujne razlike bar što se glasnoće tiče. Sad idem da obavim ručak pa posle radimo dalje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doktore ..... kako je to biti majka ?

 

:acute:

 

Pitaj neku majku pa će da ti kaže. Boli me između nogu... :buehehe:

 

(živo me zanima šta ću da zglajzam sa RIAA korektorom... :rofl: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na stolu je, treba da implantiram RIAA a danaske sam išao na posao, jurcao da rešim plaćanje za auto i slično, pa popodne dremka pa domaći sa ćerom pa balet... Biće. A da svira, svira, ne umem reći kako, pogubih sve reference...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tehnofilija bolest najmilija :)

 

Mislim da nije to. Pre bih rekao da je zapravo problem što nemam lepo jedno... mnogo para da odem u dućan i kupim sve odjednom i stavim na mesto i posle više ništa ne čačkam... Ne misliš valjda da bih se bavio samogradnjom (ikada) da sam odmah imao para da vrljnem za neki fino aranžiran sistem? Muka bato, muka naterala, oči velike a džep uvek nešto tanak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nije to. Pre bih rekao da je zapravo problem što nemam lepo jedno... mnogo para da odem u dućan i kupim sve odjednom i stavim na mesto i posle više ništa ne čačkam... Ne misliš valjda da bih se bavio samogradnjom (ikada) da sam odmah imao para da vrljnem za neki fino aranžiran sistem? Muka bato, muka naterala, oči velike a džep uvek nešto tanak...

 

Stein, ti najbolje znaš šta voliš. Ako lažeš, ne lažeš mene već sebe :) Meni, objektivno, liči na ono što sam napisao. Vidim to i kod sebe. Ne kažem da je tehnofilija jedino što imaš. Boluješ i od audiofilije garantovano ali je tehnifilija jača u tebi (što i nije toliko loše)  :D Ti bi isto to radio, ne znam koliko para da imaš. Samo, možda tada ne bi pravio, nego bi ih samo menjao često ali to je to :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tehnofilija bolest najmilija :)

evo i tacna dijagnozaAudiophile = OCD (Obsessive Compulsive Disorder)  :house14:http://en.wikipedia.org/wiki/Obsessive–compulsive_disorder

 

 

Ti bi isto to radio, ne znam koliko para da imaš. Samo, možda tada ne bi pravio, nego bi ih samo menjao često ali to je to :)

ja bi samo sakupljao uredjaje(ne bi ni menjao da imam para dovoljno :guitarplayer: ) - dijagnoza:Compulsive hoarding (or pathological collecting)http://en.wikipedia.org/wiki/Compulsive_hoarding :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem, završio sam što se lepetronike tiče, ostaje još da i slušno proverim RIAA i to je to. Preklopnik za MM/MC nisam vadio, pripremio sam zamenski prekidač koji bi išao na zadnju stranu preampa ali pošto nemam MC zvučnicu niti nameru da se time opterećujem (imam ja sad o čmu da brinem što se para tiče) tako da nazad ostaje rupica a RIAA ostaje fiksirana na MM poziciji... Sledi zatvaranje kutije pa da možda malo poradimo na dovršavanju prednje maske

 

post-13-0-49614700-1361906854_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...