Jump to content

referentni LENCO L75


simplicisius

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@Stradi

 

moj 401 je kod 'Grau-a (sad vise nije moj) , a jos uvek imam jedan L-75

 

principijelno gledano - 301/401/70/75/78 - sve je to isto ,samo se regulacija brzine postize drugacije ( kod G. sa magnetnom kocnicom , dok kod L sa promenom pozicije idlera na konusnoj osovini

 

no - nebitno - i kod jednog i kod drugog , upotrebom regulacije napajanja se postize stalna frekvencija i mogucnost podesavanja iste , te napona napajanja - ne bi li nasao sweet spot - najbolji torque sa najmanje clogginga

 

dakle - inzenjerski problemi su isti , resenja ista

 

da ne bi nabacivali mnogo stvari o osetljivoj problematici (dosta para , mnogo rada - potrebno da se proveri bilo koja teza u cilju poboljsavanja) , pisi ono u sta si siguran , a ne ono sto si procitao na forumima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

da ne bi nabacivali mnogo stvari o osetljivoj problematici (dosta para , mnogo rada - potrebno da se proveri bilo koja teza u cilju poboljsavanja) , pisi ono u sta si siguran , a ne ono sto si procitao na forumima

Pa ne mogu da pisem samo ono u sta sam  siguran jer mnogo toga ne znam pa pitam ili citam na drugim mestima. Ovaj kontroler cu dati da mi neko uradi (prijatelj) pa me zanimalo sta je bolje da pravim nista vise.

Konstatacija puno para, rada i da kad nesto pravis mora da se proverava ako si zaludjenik da moze bolje..i dr. je sa drugog topika jer coveka poznajem licno ali inace ne vidim problem ako je za mene nesto puno para ili puno rada i da se proverava slusanjem da bi se eventualno unapredilo ali OK prihvaticu konstruktivnu i verovatno dobronamernu kritiku.

Ovde sam napisao da sam elektrotehnicki i tehnicki duduk iskreno da se ne bi ocekivalo od mene da  sve razumem a i da dam neki strucan odgovor jer verovatno nisam u stanju. Prihvaticu kritiku mada je bas ne shvatam najbolje jer ja stecenim znanjem sa drugih foruma samo pokusavam da saznam sta je tu u stvari tacno jer neko rece jedno je vreme na RTS a drugo na Pinku, sve je to kod mene zarad sticanja znanja nista licno.

Hvala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pisi onda o 301

Pa ti si stvarno krvav lik moram ti priznati da si me nasmejao, hvala ti.

Prvo coveka koga ne poznajes nazoves lazovom a onda ga za to isto pitas da ti napise razlike, znaci  :respect:

Ajmo ovako. Ti sredis Garrard 401 koga imas, (znaci uloziz pare kao sto sam ja morao da ulozim na nevidjeno, pa jos 12 meseci da ga doradjujem, i dan danas mislim da ima nesto sto moze drugacije)  poslusas ga malo, mene obavestis a ja ti tacno napisem kako zvuci a onda ti napisem kako bi ti zvucao Lenco ali PTP za obican Lenco ne znam nisam ga nikada cuo. Vazi. ?

Cudim se da sam ti odgovorio uopste nesto. ali stvarno si me nasmejao pa rekoh ajde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne mogu da pisem samo ono u sta sam  siguran jer mnogo toga ne znam pa pitam ili citam na drugim mestima. Ovaj kontroler cu dati da mi neko uradi (prijatelj) pa me zanimalo sta je bolje da pravim nista vise.

Konstatacija puno para, rada i da kad nesto pravis mora da se proverava ako si zaludjenik da moze bolje..i dr. je sa drugog topika jer coveka poznajem licno ali inace ne vidim problem ako je za mene nesto puno para ili puno rada i da se proverava slusanjem da bi se eventualno unapredilo ali OK prihvaticu konstruktivnu i verovatno dobronamernu kritiku.

Ovde sam napisao da sam elektrotehnicki i tehnicki duduk iskreno da se ne bi ocekivalo od mene da  sve razumem a i da dam neki strucan odgovor jer verovatno nisam u stanju. Prihvaticu kritiku mada je bas ne shvatam najbolje jer ja stecenim znanjem sa drugih foruma samo pokusavam da saznam sta je tu u stvari tacno jer neko rece jedno je vreme na RTS a drugo na Pinku, sve je to kod mene zarad sticanja znanja nista licno.

Hvala 

 

 

no hard feelings , bar ne sa moje strane

 

samo reagovah na tvrdnju , opetovanu , da samo malo razlicite forme idler pogona predstavljaju razlicite stvari

 

cinjenica je da su meni ruke masne od EMT kostanog ulja bice tome skoro 30 godina ....... a ovih igracaka sam se naservisirao , tako da ih znam u prste ...... te sam se nebrojeno puta sto smejao sto grizao nokte , citajuci legende i prodaju magle po forumima

 

valjda sam zato mal(k)o osetljiviji ........

 

:cheers:

 

'Grau - nema znacajnijezvucne  razlike izmedju pravo sredjenih i montiranih G301/401/L75/78

pod uslovom da su im plintovi identicni pristupom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Grau - nema znacajnijezvucne  razlike izmedju pravo sredjenih i montiranih G301/401/L75/78

pod uslovom da su im plintovi identicni pristupom

 

pa vidis, zato i pitam - posto ja imam oprecna iskustva sa L75 koji mi se davno nije narocito dopao kako svira sa SME 3009 i shure V15/III i 401 u skeletal plinthu sa mocart ruckom i nekom koetsu glavom, cija me je fantasticno zabavna muzikalnost (da ne kazem kolorisanost) i midbas energija naterala da najbrze reagujem na tvoj oglas.

 

a sanse da ih cujem 1 na 1 pod istim uslovima su ravne nuli....

 

 

Pa ti si stvarno krvav lik moram ti priznati da si me nasmejao, hvala ti.

Prvo coveka koga ne poznajes nazoves lazovom a onda ga za to isto pitas da ti napise razlike, znaci  :respect:

Ajmo ovako. Ti sredis Garrard 401 koga imas, (znaci uloziz pare kao sto sam ja morao da ulozim na nevidjeno, pa jos 12 meseci da ga doradjujem, i dan danas mislim da ima nesto sto moze drugacije)  poslusas ga malo, mene obavestis a ja ti tacno napisem kako zvuci a onda ti napisem kako bi ti zvucao Lenco ali PTP za obican Lenco ne znam nisam ga nikada cuo. Vazi. ?

Cudim se da sam ti odgovorio uopste nesto. ali stvarno si me nasmejao pa rekoh ajde.

 

covek se uci dok je ziv, a narocito na bozic kada se desavaju cuda, pa si mi odgovorio. sledeci put te pitam nesto na uskrs:)

nije moje sredjivanje na nevidjeno, slusao sam ja 401 - ne kupujem gramofon na slepo, vidi malo iznad, jedino je pitanje da li da idem na tip plintha koji sam slusao, koji mi se svidja kako svira a ne svidja kako izgleda (taj kao iz tvog avatara) ili da idem na onaj koji mi se svidja kako izgleda a ne znam kako svira - http://usr.audioasylum.com/images/2/27907/Garrard_401.jpg

ali eto, kad sredim imas poziv za slusanje i ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sto ti se nije svidelo kod L75 , narocito u poredjenju sa G401 , sigurno ne lezi zec u samoj sasiji od Lenca

 

idlerski gramofon bez odgovarajuceg plinta je ko auto bez tockovi.......... ili s rupu za dupe , umesto sedala

 

:buehehe:

 

kod gomile FiFI dilema , najpotrebnije je zaboraviti sve sto si cuo da se prica i pise , te upotrebiti zdravu seljacku logiku

 

samo ti dodje :party0048:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Op, hvala za poziv, imas i ti kada se ja preselim, valjda ce se i to vise desiti jednom .

Razlika izmedju ova dva plinta za koja se ti dvoumis je dosta velika zvucno naravno. Ta razlika je ista za ta dva plinta i za Lenka i za Garrarda.

Lenka kojeg si ti slusao znaci klasican sa dobrom ruckom ali totalnim promasajem za njega je nebom daleko od istog takvog u nekom drugom plintu a jos malo dalje od PTP. Kao masinac verovatno znas zasto je PTP tu pokazao najbolje rezultate. Gerrard 301/401 kada se sredi je veoma veoma veoma slican Lenku 75/78 kada se sredi zasta je Zen Mod u pravu, ima nekih nijansi zbog razlike u lezaju ali kada tom standardnom Lenku promenis lezaj dobijes Garrard 401 . 

Znaci sve vreme pricamo o standardnom Lenku u custom plintu .

Ono sto je kod mene presudilo je bas PTP a to za Garrard nema pa je moj Garrard otisao putem bez povratka.

No da se vratim  na pitanje.

Skeletal plint daje mnogo vise prezentacije, transparentniji zvuk, mnogo brzi i precizniji bas i a zvucna slika je odprilike gde treba, mozda vrlo malo napred (karakter Lenka kao i neverovatano bas podrucje_) Sve to zbok karakteristicno rasipanja energije kod takvog tipa baze

Ovaj kako ga neko zavidno nazvao "mrtvacki sanduk" a za mene prelepa masina vec ima klasicnih problema koje prave kutije (kutijasta baza),Ali i tu zavisi da li si zatvorio skroz kutiju ili si ostavio otvor sa donje strane i kakav i koliki otvor(objasnicu ako te zanima).

bas je meksi, ti bi rekao sa vise kolorisanja, nesto mekse pa sam tim i zvuci nesto duble a cela zvucna slika je malo vise napred, ostalo ne spominjem jer je jako dobro i na disko verziji Lenka. i Garrada. Ti kod kuce nemas bas toliko basa (nije overbas) u sistemu pa sad razmisli sta ti je ciniti. :) 

Ovaj zvuk ponavljma tj razlike u zvuku ovih plintova su iste i za Garrarda i za Lenca tako da dobro razmisli koje ces izabrat, posto ti ne verujes u kablove onda nemas tu prostora da utices na zvuk ako promasis bazu, znaci kako tip i oblik baze tako i materijal. Citaj gde oces da Granit ne valja, zvoni do bola, mermer jos vise ja to isto cu da ponovim (sve napisano iz licnog slusnog iskustva)

Eto ja sam bio drug i mislim da sam te spasao bar malo lutanja koje sam ja morao da probam, naravno ako verujes mojim usima i znanju u slusanju.

Cekam pitanja dalje.

Moj avatar je Cain and Cain plinth za 301 sa shitom od Rega rucice i dobrom SME 12 (izbor rucki je 6 moons)(inace poznatiji za pravljenje full range kutija)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na iscrpnom odgovoru. kao (u)zaludni masinac pretpostavio sam sve sto si napisao, ali se zanosim jednom idejom koja je verovatno tesko gubljenje vremena ali ako nesto ne mogu da podnesem u sopstvenom vidokrugu to su gramofoni koji mi ne zadovoljavaju estetske standarde, tacnije koji ne izgledaju najbolje sto mogu a to se bojim da je slucaj sa tim spratnim plinthom, nazovimo za ovu priliku to sto englezi zovu skeletal. naime ja sam siguran da to svira tako kako svira samo zbog fokusiranja na jednu stvar, a to je totalno odvajanje rucke od dela plintha koji nosi motor sa svim njegovim pratecim i ozloglasenim vibracijama. zato motor ide na gornji a rucka na donji sprat i zato ispod rucke ide komadina mesinga ili zasta se vec ima para od par kilograma tezina koja se ponasa kao dodatni decoupler ako slucajno nesto od vibracija kroz konusne nogice prodre sa drugog na prvi sprat.

 

zasto se nesto slicno tome ne bi moglo napraviti ali tako da se za drugi sprat koristi shindo plinth (nazovimo tako ovaj zatvoreni sanduk sto se mome oku svidja), koji je tezak u PM i kao takav dampira motor, recimo 10cm visine, kome ostavimo 3 cm dole lufta koji taman izgleda kao da je to zbog spajkova kojima se oslanja na prvi sprat, na kome se nalazi masivni nosac za rucku koji izlazi na drugom spratu na tacno predvidjenom mestu.

 

eto, to se meni mota po glavi...

 

rucka po meni samo resenja koja nemaju lezajeve klasicnog tipa ili unipivot. opet zbog vibracija. mozda i ne mora ali logika govori da bi to trebalo da bude prvi pick...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod gomile FiFI dilema , najpotrebnije je zaboraviti sve sto si cuo da se prica i pise , te upotrebiti zdravu seljacku logiku

 

samo ti dodje :party0048:

 

 

to sto ti se nije svidelo kod L75 , narocito u poredjenju sa G401 , sigurno ne lezi zec u samoj sasiji od Lenca

 

idlerski gramofon bez odgovarajuceg plinta je ko auto bez tockovi.......... ili s rupu za dupe , umesto sedala

 

:buehehe:

 

kod gomile FiFI dilema , najpotrebnije je zaboraviti sve sto si cuo da se prica i pise , te upotrebiti zdravu seljacku logiku

 

samo ti dodje :party0048:

 

amatersko pitanje,i uzimajuci u obzir boldovano:originalni Lenco L75/78 je imao opruge,sto se ne ide na varijantu zadrzavanja fabrickih opruga uz varijacije oko izrade kucista skeletalno ili kvazi ti popunjeni mrtavcki sanduci?..znaci imas odvojenu bazu/transport na opruge,rucka na kucistu od x varijante?..u nekim varijantama vesanje motora na sasiju koja je na opruge,menja se na gumene nosace,sto se eventualno to ne koristi kao resenje izmedju veze baze/drvenarija sa "transportom"?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve sto predlazes/pitas - sem opruga kojima ovde nije mesto , je vec postignuto PTP pristupom

 

inace - tanjir i rucka , u svakom momentu , moraju biti nepromenljivih dimenzija jedno u odnosu na drugo - u sve 3 ose

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve sto predlazes/pitas - sem opruga kojima ovde nije mesto , je vec postignuto PTP pristupom

 

inace - tanjir i rucka , u svakom momentu , moraju biti nepromenljivih dimenzija jedno u odnosu na drugo - u sve 3 ose

 

"bounce" efekat se moze minimalizirati....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

 

ne vidim benefit od ovog pristupa, sem jeftinije izrade - 2 ploce od po 5 cm umesto jedne od 10 cm. zar ne bi bilo bolje za rucku i tj sto manju izlozenost vibracijama motora prenetim na plinth, da se rucka vezuje za donju plocu (1 sprat) nego za gornju plocu gde je motor. ili se sa slike ne vidi sve sto bi trebalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

amatersko pitanje,i uzimajuci u obzir boldovano:originalni Lenco L75/78 je imao opruge,sto se ne ide na varijantu zadrzavanja fabrickih opruga uz varijacije oko izrade kucista skeletalno ili kvazi ti popunjeni mrtavcki sanduci?..znaci imas odvojenu bazu/transport na opruge,rucka na kucistu od x varijante?..u nekim varijantama vesanje motora na sasiju koja je na opruge,menja se na gumene nosace,sto se eventualno to ne koristi kao resenje izmedju veze baze/drvenarija sa "transportom"?

Prvo , prica je za Garrard 401 to Grau ima, Lenco meni sluzi samo za uporedjenje jer mi je tako lakse. Garrard sa gumnim poluloptama na kojima lezi baza je izmisljotina Loricraft audia. Plinth lezi (pliva) na gumenim poluloptama a sama baza je kutijasta.mada ima i skeletal. Ima dosta toga na netu o tome. Dobro rresenje za Garrard a u daljnjim postovima ce se nadam videti i zasto. kao da li ima bolje, voleo bih da to probamo da potrazimo.Grau,Nisi me razumeo za masinac, ja sam mislio na PTP a to je ovoslika Na ovom manjem izdvojenom delu se kaci motor i kao sto vidis on ce biti fizicki odvojen od ostatka plinta. Na to sam mislio kada sam rekao da kao masinac kapiras razliku, to kod Garrarda i Thorensa 124 nije moguce (razlog moje prodaje Garrarda)znaci gotovo izgleda ovakoslika kao ostrvo i tako su vibracije maksimalno odvojene od ostatka.Ta razlika pravi i razliku u bazi koje bi bile ok za oba gramofona. (razlika razlike :) smesan sam sam sebi ali je tako) Tu ustvari treba uporedjivati Garrard i neokrnjen Lenco u kastum plintu (mrzime da kocam u originalu).Ono sto si ti rekao da si zamislio je samo tezi prvi nivo a ne lagan kao na mom avataru.ali opet skelethal.Da se vratim predhodnom postu ukratko, lagan plinth brz zvuk, tezak plinth malo "tezi" zvuk onako ukratko.Pre nego nastavim voleo bih da vidim da li se slazemo u necemu a to je da ova prepiska bude bas prijateljske prirode kao i da bude takva da ostavimo nesto buducim citaocima iz cega ce moci nesto da saznaju mozda i nauce ali sigurno da budu zadovoljni nivoom i kvalitetom razmisljanja ili bar pokusaja razmisljanja, Nadam se da me shvatas oslovicu te imenom Gordane. Ako si za onda nastavljamo punom paromHteo bih da budem potpuno iskren i da kazem da ja ponekad pisem u iskljucivom prvom licu pa zvuci ono ja pa ja ali veruj te mi to stvarno nije namerno i nema nikakve veze sa bilo kakvom prepotentnoscu.Ako si za da ovo ostane na visokom nivou sa obostranim poverenjem u iskrenost i mozda buducim prijateljskim odnosom nastavlicemo. Takodje ako nastavljamo da za pocetak iskljucimo rucke iz price jer i ova oko baze ce verovatno biti zaokupljujuca dosta za pocetak kao i da za posle ostavimo uticaj odvojene ili spojene rucke na zvuk gramofona.To je od mene, da cujem teba pa da vidimo sta ce biti dalje.Moji ce odgovori stizati u skladu sa slobodnim vremenom pa ako malo okasnim nema ljutnje, naravno ako se slazes sa gore iznesenimHvalaCekam odgovor i tvoj buduci stav.Ako se ne vide slike jer stalno nesto pise nevalja mi format (ne kapiram) pogledati link http://s1182.beta.photobucket.com/user/nikolazec/library/DIY%20forum?

post-887-0-99623100-1357645457_thumb.jpg

post-887-0-92811900-1357645505_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo , prica je za Garrard 401 to Grau ima, Lenco meni sluzi samo za uporedjenje jer mi je tako lakse. Garrard sa gumnim poluloptama na kojima lezi baza je izmisljotina Loricraft audia. Plinth lezi (pliva) na gumenim poluloptama a sama baza je kutijasta.mada ima i skeletal. Ima dosta toga na netu o tome. Dobro rresenje za Garrard a u daljnjim postovima ce se nadam videti i zasto. kao da li ima bolje, voleo bih da to probamo da potrazimo.

 

Grau,

Nisi me razumeo za masinac, ja sam mislio na PTP a to je ovo

 

http://i1182.photobucket.com/albums/x449/nikolazec

Na ovom manjem izdvojenom delu se kaci motor i kao sto vidis on ce biti fizicki odvojen od ostatka plinta. Na to sam mislio kada sam rekao da kao masinac kapiras razliku, to kod Garrarda i Thorensa 124 nije moguce (razlog moje prodaje Garrarda)

znaci gotovo izgleda ovako

 

http://i1182.photobucket.com/albums/x449/nikolazec

kao ostrvo i tako su vibracije maksimalno odvojene od ostatka.

Ta razlika pravi i razliku u bazi koje bi bile ok za oba gramofona. (razlika razlike :) smesan sam sam sebi ali je tako) Tu ustvari treba uporedjivati Garrard i neokrnjen Lenco u kastum plintu (mrzime da kocam u originalu).

Ono sto si ti rekao da si zamislio je samo tezi prvi nivo a ne lagan kao na mom avataru.ali opet skelethal.

Da se vratim predhodnom postu ukratko,  lagan plinth brz zvuk, tezak plinth malo "tezi" zvuk onako ukratko.

Pre nego nastavim voleo bih da vidim da li se slazemo u necemu a to je da ova prepiska bude bas prijateljske prirode kao i da bude takva da ostavimo nesto buducim citaocima iz cega ce moci nesto da saznaju mozda i nauce ali sigurno da budu zadovoljni nivoom i kvalitetom razmisljanja ili bar pokusaja razmisljanja, Nadam se da me shvatas oslovicu te imenom Gordane. Ako si za onda nastavljamo punom parom

Hteo bih da budem potpuno iskren i da kazem da ja ponekad pisem u iskljucivom prvom licu pa zvuci ono ja pa ja ali veruj te mi to stvarno nije namerno i nema nikakve veze sa bilo kakvom prepotentnoscu.

Ako si za da ovo ostane na visokom nivou sa obostranim poverenjem u iskrenost i mozda buducim prijateljskim odnosom nastavlicemo. Takodje ako nastavljamo da za pocetak iskljucimo rucke iz price jer i ova oko baze ce verovatno biti zaokupljujuca dosta za pocetak kao i da za posle ostavimo uticaj odvojene ili spojene rucke na zvuk gramofona.

To je od mene, da cujem teba pa da vidimo sta ce biti dalje.

Moji ce odgovori stizati u skladu sa slobodnim vremenom pa ako malo okasnim nema ljutnje, naravno ako se slazes sa gore iznesenim

Hvala

Cekam odgovor i tvoj buduci stav.

Ako se ne vide slike jer stalno nesto pise nevalja mi format (ne kapiram) pogledati link http://s1182.beta.photobucket.com/user/nikolazec/library/DIY%20forum?

Problem sa slikama se javlja jer URL koji koristite nije putokaz do slike nego je proizvod javascript-a...

Slike sa PhotoBucket-a se vide OK, koristeći URL u zadnjem redu...

Ako koristite dugme „IMG code“ sa desne strane Vaše slike na PB dobićete (nakon brisanja graničnika IMG sa sve uglastim zagradama) (slučajan primer)

Postavljena slika

što radi sasvim OK...

Ili, čak, još bolje, sa thumb-om:

Postavljena slika

Verujem da je pomoglo... Ako nije, pitajte, tu smo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...