Jump to content

TRAFO ŽICA-AKTIV 2000


Daudio

Preporučeni Komentari

Управо сазнао и проверио,Фирма АКТИВ 2000 почела је да ради и са физичким лицима.1кг жице по цени од 1380рсд са ПДВ-ом1кг трафо лима по цени од 320 рсд са ПДВ-ом.Дакле марш сви на мотање :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Što se tiče limova i ostalih gvožđurija ......navodno da se te stvari rade od neprcanog gvožđa ....ništa ono bio nekad neki lavor pa pretopljen za branik pa pretopljen pa napravljea šerpa i tako 100x .....dakle taze iskopano i prerađeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Управо сазнао и проверио,Фирма АКТИВ 2000 почела је да ради и са физичким лицима.1кг жице по цени од 1380рсд са ПДВ-ом1кг трафо лима по цени од 320 рсд са ПДВ-ом.Дакле марш сви на мотање :shinymj5:

sad vise nemas nikakav izgovor da ne napravis top verziju babuske sa ulaznim input trafoom i stepup interstedjdzom umesto kond.sprege, o razradjenom filtriranju u napajanju da ne govorim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rade, proveriš pa tvrdiš. ovako se svodi na onaj citat.

Šta da proverim .....dakle ko se seća seća a ko ne nema veze ...ja sam obećao da ću dovesti tipa koji ima firmu koja je radila za poznate marke transformatore ......sve je bilo u redu sve dok nisam spomenuo forum .....i tu je sve prestalo .....između ostalog tip je spomenuo upravo taj detalj u proizvodnji transformatora . Sad podatak da neki koriste takve materijale može biti protumačen na razne načine .....a trafo je vrlo jednostavan ....ima samo dva problema .....kako se mota i koje limove koristiš .....toliko jednostavno da na prste jedne stolarske ruke možeš da izbrojiš koliko ima onih koji znaju da namotaju transformator
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Управо сазнао и проверио,Фирма АКТИВ 2000 почела је да ради и са физичким лицима.1кг жице по цени од 1380рсд са ПДВ-ом

Počela? Radi ona odavno sa fizičkim licima. Ja lično kupovao bakarnu lak žicu raznih debljina pre godinu ipo i motao kalemove za skretnice. Firma je bar nekoliko puta pominjana na forumu ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad vise nemas nikakav izgovor da ne napravis top verziju babuske sa ulaznim input trafoom i stepup interstedjdzom umesto kond.sprege, o razradjenom filtriranju u napajanju da ne govorim.

изговора има увек....нпр. Хоћу нешто друго да пробам :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Počela? Radi ona odavno sa fizičkim licima. Ja lično kupovao bakarnu lak žicu raznih debljina pre godinu ipo i motao kalemove za skretnice. Firma je bar nekoliko puta pominjana na forumu ;)

Данас су сви нешто у стилу Милке Цанић.Да, почела је прошло време, и није одређено колико уназад се догодио тај почетак.Скоро сам у неком посту ,кад је неко од чланова продавао котур жице,поменуо да Актив ради само са фирмама-нико ме не исправи,и даље се људи пате да купе 200гр жице,те помислих није згорег јавно обелоданити ....узгред написах да сам ја сазнао и проверио,што не искључује да је неко други то већ знао . :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Да, почела је прошло време, и није одређено колико уназад се догодио тај почетак...

Onomad... :wink2:EDIT: Mlogo volim tu reč.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na informaciji...limovi su sigurno turski ili italijanskistandard za kucne uredjaje niza relativna permeabilnost oko 400i verovatno malo losije izvdjene lamele na presi pa imaju tzv pucnu po ivicamato znaci da se mora uloziti veci broj namotaja za potrebnu induktivnostpa eventualno ti limovi ako su takvi, mogu biti korisceni sa cevima ciji je Rinternalnizi ispod 1K. nisu bas previse upotrebljivi ako je to toZa audio trafoe bih preporucio limovehttp://www.vacuumschmelze.com/http://www.waasner.de/imaju i lamele sa malo vecim prozorom pa se moze stavljati bogatija izolacijadeblja zica, veci broj namotajapremeabilnost je oko 800kvalitet izrade je odlican skoro se pod prstom ne oseca da je izvadjena lamela presom...vac je svojevremeno imao i kao neku audio seriju C jezgra pakovano u paru sa pratecim priboromtelo stezaci nosaci. Namotao za 2A3 trafo na tim telima koliko se secam Lp je bila oko 22Hy a opseg bio oko 8Hz-100KHz-1db faza se pocela pomerati na oko 45KHz tako nesto nisam siguran...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

praktična Zorka, ne vidovita.aktiv2000 godinama izlaže na sajmu tehnike, jedino ako im se nisu ogadili tarifni bezobrazluci sajma u najtazije 3 godine pa ih nema.ko je bio, video, mogo je da pita šta je hteo i da pogleda eksponate.tamo u gočkoj nema ni marsovaca, opajdara a ni besnih kučića, znači može da se dođe i vidi sve.da, bio sam tamo dosta puta i kupovao za keš i pre više od 5 godina kad "nije moglo". brdo firmi u bgd koje zvanično ne mogu maloprodaju ti učine puno samo treba da odeš. ali jok, lakše je raspaliti šlajmaru o lošem kvalitetu onako , ekspertski-na neviđeno nego otići i videti.koturovi žice imaju (zamisli) etikete a i ako nemaju uvek možeš znati odakle je (proizvodnjom).na limovima ne piše al kome je do pipanja pucne nek pipa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е ту се Гујкане не слажем са тобом,Зорка је све само не практична :shinymj5: ,што квариш људима вољу да се испљују.Пљување ти је спорт бр.1 у Србији.Ја сам у неколико наврата покушавао испод жита да искамчим мало жице код њих(ономад) и није ми успело.Сада сам сазнао сасвим случајно да су се отворили према физичким лицима и то поздрављам.Што се мене тиче нека продају и не само прцано него и искурвано гвожђе,мени чини посао.Коме је лакше да наручује лимове из Немачке нека му.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro turski i italijanski limovi za frizidere su super za i za audio transformatorenije zbog pipanja nego zbog vihornih struja koje se haoticno krecu po tim sitnim neravninama po krajevima lamelapa barm si ti gujo "pipao" stare limove i bilo americke i li evropske svi su bili iseceni ostrim alatima na dobro podesenim presama...A recimo ovi nemacki uopste nisu skupi oko 10-15Eu je KGi sto je najvaznije postoje standrdi sa vecim prozoromaa takodje i tanje lamele ne samo 0.35mm nego i 0.27 pa i tanje...Ja nekako uvek vise volim kad ima prostora....Mislim da Bartoluci koristi VAC lamele i C jezgra za svoje kvalitetna audio transformatore?meni je recimo super domaca zica Bor sa duplim lakomverovatno to i imaju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

borsku žicu imaju a za limove, umesto filozofije, sedneš u auta i za nekih 8 minuta si kod njih pa opipaj i pitaj ko ih pravi.

ne vidim poentu priče/postova "ko po belom svetu ima veći/deblji/lepši", tema je aktiv2000 i korisna je ljudima koji traže

ono što aktiv nudi a odskora i u maloprodaji.

znači ako postoji roba iz kompenzacije , pa je nude po pristojnoj ceni , to ne valja, a?

eksperti poistovećuju navedenu robu i škart što je elementarna glupost.

kako je rečeno, adresa je poznata, koga zanima, naćiće načina da svrati.

jedina mana aktiva je što (još uvek, čini mi se) nema sajt.

ali ako postoje od '92 a još uvek mrdaju , to nešto znači..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ko je rekao da je nesto skart uopste?Samo su u pitanju namena i standardiSmiri se...A ovo oko pipanja sam spomenuo cisto zbog toga sto se na oko te lamelene mogu proceniti. ALI AKO je ivica dobro odsecenaONDA je verovatnoca da je legura lamela kvalitetnija veca...Nista vise samo tonaravno da je super sto postoji takva prodavnica i siguran sam da imaju brdo dobrih stvari...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Похавале за фер сарадњу запосленима у дотичној фирми.

Како ми понестало танане жице,отишо до Актива да купим 500гр жице 0,15мм.

Обзиром да су имали само котур од 5кг и нису били у могућности да ми одмотају тражену количину због ризика од истезања жице,јер је јако танка,

добио сам цео котур да сам себи одмотам колико хоћу.

Наравно капарисао сам целу количину,а остатак новца добијам након враћања жице.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...