Jump to content

Elektronska baterija za bias-ovanje


Sipi

Preporučeni Komentari

@ DjNikmoze da se koristi kao skica za digitalna napajanja i clock napajanjaeventualno malo dodati stereoida

Hvala na odg. i ZZZ i SipiImam par Tent Labs Shunt Regs-a koji su sluzili upravo za clock-ove.A 'baterija' i jos >130dB potiskivanja smetnji iliti S/N mi je lepo zvucalo, za snabdeti relativno malog potrosaca - Amanero, 3,3V umesto 'onboard' resenja :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Amanero ti se napaja iz racunara preko USB +5V (takodje i GND...)ne znaci ti puno da dodajes reguator na postojece USB uslovno "prljavo"napajanje. Mada moze?Za te stvari ja sam koristio USB napajanje samo da potvrdi da je kompjuter ukljucenako jeste onda preko optokaplera samo daje dalje signal i omogucava ukljucenje eksternog napajanjaa to moze da bude i ovo iz teme i tent labs.Sipii kakvo ti je misljenje o prvoj verziji?da li si koristio samo LU ili i neki od SemiSouth jfetova?.Ja planiram da sigurno nesto pravim sa tim JFETovima posto ih vec imama takodje imam i hladnjake, pa zato pitam.Nesto sam "isprobavao" u spice-u ALI to mi se sve as-is i nije mi dovoljno pouzdanopa procenjujem da je verovatnoca oko 80% da se sve to zapali...Recimo sa prigusnicom kao opterecenjem se "ponasa" solidnoi sa Curr. Sourc. u negativnoj grani napajanja.Ali mi se cini da je podesavanje radne struje osetljivo i da ce biti naglih skokova...A i nemam dovoljno znanja i iskustva da podesim radne tackejedino su dostupni podaci koje dao pass u svojim istrazivanjima sa tim LU jfetommislim da je on postavio Io na oko 2A nisam siguran?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Ali mi se cini da je podesavanje radne struje osetljivo i da ce biti naglih skokova...A i nemam dovoljno znanja i iskustva da podesim radne tackejedino su dostupni podaci koje dao pass u svojim istrazivanjima sa tim LU jfetommislim da je on postavio Io na oko 2A nisam siguran?

Колико се мени неуком чини ова тема је и отворена управо ради тога-Постављање радне тачке LU1014d.Мени тако изгледа читајући између редова :cita:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaki prljavo? :D

5 Voltova mozes da dovedes na C27 i jednostavno preseces 5V zicku na USB

Ono nasta sam ja mislio je ovo. Regulisanih (baterijskih) 3V3 na za to predvidjen konektor nakon odstranjivanja LDO

Postavljena slika

:drinks:

pa upravo to sam ti i rekao da se negde "premosti" napajanje iz komjutera...

da li preseces zicku, ili to uradis na eksternom kvalitetnijem USB konektoru

ili izvadis neki regulator odmah posle internog konektora sa voda za napajanje

...

preko USB mase se prenosi sum napajanja iz kompljutera

a taj potencijal mora biti prisutan da bi uredjaj uopste i radio.

Tako da je taj gnd iz komjutera prisutan i sa eksternim napajanjem.

.

Jedino je resenje USB galvansaka izolacija koja "prekida" sve 4 konekcije 2 signal i 2 power voda,

pa je onda primena eksternog napajanja jos smislenija.

Ali mislim da amanero ne prihvata galvansku izolaciju ulaza, isprobao sam sa mojim

izolatorom na bazi ADUM4160

.

Ili izolacija I2S busa na izlazu i MCK-a to radi OK...

.

A najbolje bi bilo i jedno i drugo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... i kakvo ti je misljenje o prvoj verziji?da li si koristio samo LU ili i neki od SemiSouth jfetova?

Nema smisla da diskutujemo bez seme, a iz "krugova bliskih vrhu" mi se podmetanjima, lazima i provokacijama porucuje da moji projekti nisu pozeljni, tako da cemo o tome na neki drugi nacin, kad zavrsim celu pricu...SemiSouth SITova nemam, koristim samo stare japanske SITove 2sk60 i 2sj18.

...pa procenjujem da je verovatnoca oko 80% da se sve to zapali....

Nece nista da se zapali, nije tesko kontrolisati LU1014. ZV8 je dobra ideja, razradjena dalje u ZV9 i F3. Tu LU1014 zaista radi kao linearna i snazna trioda s tim sto je moj stav da je pogresno fiksirati struju kroz triodu koriscenjem CCS. Resenje koje je konstrukcijski prirodnije i u skladu sa karakterom triode je fiksirati "anodni" napon pa gyrator i zavojnica daju mnogo bolje rezultate u ulozi radnog opterecenja triode.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa to me je zanimaloda li se tesko kontrolise struje kroz LU...mislio sam da je komplikovano posto je N. Pass u clanku gde opisujeiskustva sa LU naveo da ce malte ne skoro sve topologije "spaliti" LUi opterecenje prigusnicom i transformatorom itd.A ne bih pravio njegove verzije sa LU ne zbog toga sto mislim da je losevec nemam pojma cini mi se da je nekako komplikovano sa svim tim mosfetovimau opterecenju....Jel koristis 2 napona napajanja + i - ili samo +?.a ti krugovi bliski vrhu, koji ne stuju tvoje projektejesu to oni krugovi stopodmecu bombe pod palatu pravdei spremaju napade na strane ambasade?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zamisli usrani LU kao triodunista tu kriticno nemaako nista drugo - za testove turi osigurac u pozitivnu granu pa drndaj koliko hocesnajbitnija stvar kod malaca je da ih korektno turis na hladnjak , sve ostalo je manje bitno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... mislio sam da je komplikovano posto je N. Pass u clanku gde opisujeiskustva sa LU naveo da ce malte ne skoro sve topologije "spaliti" LU....

U clanku je je to spaljivanje namerno, u svrhu demonstracije velike transkoduktanse (malog unutrasnjeg otpora) dakle velike struje koju moze da provede. U koriscenju na korektan nacin, sasvim pitoma komponenta....

...jesu to oni krugovi stopodmecu bombe pod palatu pravdei spremaju napade na strane ambasade?

Ma jok, tek polu-deliricni stolar sa obale Begeja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zamisli usrani LU kao triodunista tu kriticno nemaako nista drugo - za testove turi osigurac u pozitivnu granu pa drndaj koliko hocesnajbitnija stvar kod malaca je da ih korektno turis na hladnjak , sve ostalo je manje bitno

bukvalno kao triodu - bez triodizovanja?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

varas sekoliko je 1V1/0R73 ?oko 1A5Uds jeste 2V4 (3V5-1V1)

A da pogresih.1/Rg = 1/2ohm + 1/2ohm + 1/2.7ohm = 1.37 (1/ohm)Rg = 0.7297ohm (0.73ohm)Io = 1.1V / Rg = 1.507 A.pograsno sam bio izracunao na brzinu totalni paralelnu vrednost Rgtx.dve glave 4 okadve zene 4 sise.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi kako se stvari posmatraju pri projektovanju - evo familije inverznih izlaznih karakteristika koje sam snimio jer je figure 8 u datasheetu nedodovoljno informativna, tek toliko da ukaze na postojanje triodnog rezima rada pri malom Vds:post-20-0-91476500-1352549558_thumb.gifNa Y osi je Id, na X osi je -Vgs a parametar je Vds.Vds sam menjao u koracima po 400mV - na vrhu grafa je kriva za Vds=2V a na dnu za Vds=4VKad se u razmatranje uzme malo siri region moguce je uociti manje i vise linearne rezime rada, zavisno od preferirane topoloske forme i izabrane snage:post-20-0-54406700-1352550678_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svejeno je da li za parametar uzmes kontrolni napon (resetka/gate) ili anodni (drain) - ja sam crtao sa "anodnim" naponom kao parametrom jer ovde i njegove male promene izazivaju velike promene struje kroz element. Ako graf zarotiras za 180 stepeni izgledace kao uobicajena izlazna karakteristika triode...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za grafoveta merenja stvarno se ne mogu naci....ja sam nesto gledao kako se ponasa opterecenje sa prigusnicomi skoro je paralelna kriva (jako suzena elipsa) sa x osom (gde je Uds)to moze da znaci da su strujna izoblicenja mala?.A kako stoji stvar sa capacitivnostima cini mi se da LU zahteva jako niskoimpedantni izvor?prigusnica ce verovano biti namotana sa jako debelom zicom, a posto je induktivnost reda stotina[mH] nece biti puno namotaja pa ni capacitivne komponente na prigusnicivrovatno red 50-60pF....pogledcu stase desava pri paralelnom radu zbog kapacitivnostiverovatno ce biti potreban neki driver(mada ja imam okvirni model za LD1014D verziju, trebalo bi videti da li su velike razlike u odnosu na LU)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam nesto gledao kako se ponasa opterecenje sa prigusnicomi skoro je paralelna kriva (jako suzena elipsa) sa x osom (gde je Uds)to moze da znaci da su strujna izoblicenja mala?.A kako stoji stvar sa capacitivnostima cini mi se da LU zahteva jako niskoimpedantni izvor?prigusnica ce verovano biti namotana sa jako debelom zicom, a posto je induktivnost reda stotina[mH] nece biti puno namotaja pa ni capacitivne komponente na prigusnicivrovatno red 50-60pF....

Пригушница на жалост захтева доста намотаја.Сада релативно је и доста као и мало.Јако дебела жица захтева пуно просторa за смештај тих релативних намотаја.Не треба заборавити да је зајеб код овакве пригушнице да је та индуктивност при струјама реда 2А,што тера језгро добрано у засићење,тако да и језгро треба бити повеће.Обрни, окрени, једино жица не мора бити јако дебела-довољна је и она од 1,4мм пресека и са њом и избором адекватног језгра се може постићи релативно мали Rdc....Но о пригушницама да сачекамо Сипија,да ну ме упадамо у тему,те ако је вољан лако ћемо и о њој.@Сипи, па код тебе се све ротира за 180, мотам ситну жицу цео дан-доста бре ротације,вртећу се и док спавам :Dizzy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...