Jump to content

The Master has spoken


grau.

Preporučeni Komentari

Alix ploca(e) koju sam ja koristio je bas za router/firewal poslove

Hardware na stranu, sve moze svacim, ovako ili onako... Bitno mi je bilo da znam da Voyage nije komforno integralno light-weight resenje - mora ili da se dodaje X ili da se koristi kroz mrezu... Mada, 2 od 3 nije lose... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 86
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U pitanju je potreba za stand-alone, ready-to-go, lako mobilnom spravom - pogledacu sta su ljudi radili. Nisam upucen u video/muziku/grafiku na Linuxu, meni je to za router/firewal, mailer i LAMP poslove...

Nisi biJo precizan u hardverskom opisu ali koliko vidim ti bi nesto u obliku lap-top racunara. Ja sam probao na starom PC C2D E4500 pre 2-3 g :DAko je to iole noviji racunar, sa USB2 i nekom normalnom kolicinom memorije, probaj Vortexbox.To je gotovo resenje bazirano na Fedori. Naprzis instalaciju, ubacis u DVD i sve je instalirano. Stavise, kako ubacis audio CD u drajv, automatski seripuje i dodaje kolekciji. Ponasa se kao SqueezBox plejer pa i imas instaliran SB server. Pristup je graficki - WEB GUI i isto tako mu pristupas iz mreze,da li samo crossover kablom ili ruterom itd, biraj. Spisak podrzanih USB uredjaja je sirok, vidi ovde. I gomila help i dodatnih softvera.E da, sadrzaj HDD-a koji koristis za instalaciju se naravno brise. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hardware na stranu, sve moze svacim, ovako ili onako... Bitno mi je bilo da znam da Voyage nije komforno integralno light-weight resenje - mora ili da se dodaje X ili da se koristi kroz mrezu...

Komandna linija ti je uvek na raspolaganju. Svakako nije univerzalno resenje. Puno ime distribucije je Voyage mpd i ona je namenjena reprodukciji muzike. Postoji i namenska verzija Voyage one za VoIP. Ako ti treba visenamensko resenje bolje uzmi neku drugu distribucijudj.nikdrugi post u istom minutu. Kao klavir za cetiri ruke :phil_04:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi biJo precizan u hardverskom opisu ali koliko vidim ti bi nesto u obliku lap-top racunara. Ja sam probao na starom PC C2D E4500 pre 2-3 g :DAko je to iole noviji racunar, sa USB2 i nekom normalnom kolicinom memorije, probaj Vortexbox.To je gotovo resenje bazirano na Fedori. Naprzis instalaciju, ubacis u DVD i sve je instalirano. Stavise, kako ubacis audio CD u drajv, automatski seripuje i dodaje kolekciji. Ponasa se kao SqueezBox plejer pa i imas instaliran SB server. Pristup je graficki - WEB GUI i isto tako mu pristupas iz mreze,da li samo crossover kablom ili ruterom itd, biraj. Spisak podrzanih USB uredjaja je sirok, vidi ovde. I gomila help i dodatnih softvera.E da, sadrzaj HDD-a koji koristis za instalaciju se naravno brise. :drinks:

Za Vortexbox sam video dosta pohvala, ali ga nisam probao jer mi je varijanta sa Alix plocom bila najprivlacnija, pa je Voyage mpd bio "iznudjen" izbor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li podrzava novi Amanero?

Amanero ne trazi drajvere ni za jedan OS koliko znam tako da verujem nema nikakvih problema.Veci problem mozda bude naci Linux plejer koji ce iskoristiti mogucnosti Amanero Combo384 - 384kHZ :)Edit:Nisam se pohvalio, i mene posetio postar, prisigao Amanero i kod mene :yeahi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postacu dosadan u ponavljanju mog stava :D

Pravi put u PC reprodukciji su tzv. 'memorijski plejeri' i snazniji procesori.

Atom i slicni procesori se muce previse ili nisu uopste dorasli ovakvom zadatku. Bar ne sa danasnjom snagom.

A sad malo za WIN orijentisane:

Ako imate uredjaj koji dobro radi sa ASIO drajverima i oslanjate se na XP OS, put u dobru reprodukciju je besplatni cic's cMP2.

Napomena: ASIO4ALL nije pravi ASIO drajver, to je tzv 'wrapper', emulator.

Ako imate uredjaj koji dobro radi sa KS (Kernel Streaming) ili WASAPI onda je Win7 Ult. x64 SP1 izbor OS. Malo jaci procesor,

zatim recimo 8, 12 ili 16GB memorije i neki plejer.

Od besplatnih:

- Foobar2000.

Ima npr. dodatni modul pa radi 'kao' memorijski plejer. Dobar plejer ali ipak, kao i svuda, ko oseti da nesto vredi,

postaje komercijalan...

Od komercijanih:

- XXHighEnd

Tezak za pocetnike ali vrhunac u razvoju softvera. Oprez sa naprednim funkcijama, oce da bije! :)

Sve operacije zavrsava pre reprodukcije tako da aktivnost sistema na nuli, samo jedan kratak pik na 100% snage CPU

- JPlay

Vrlo jednostavan za instalaciju/koriscenje. Dosta opterecuje/greje CPU u najnaprednijem modu (hibernacija sistema)

Njegov 'sound engine' moze da se ubaci umesto originalnih u Foobar ili JRiver Media Player v.17>

- HQPlayer

Odlican plejer, ume da upsempluje po raznim algoritmima. Ima verzije i za Linux i za Windows

Evo resenja za Linux zajednicu ali komercijalno jer zaista vredi.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao Voyage mpd na HP laptop-u (DualCore 1.8GHz / 2GB RAM) - mount-ovao sda1, svirano kroz mpc i ne mogu da tvrdim da je bolje/drugacije od WinXP+Foobar(ASIO). Ako i jeste, razlike su malecke i trebalo bi imati i jedan i drugi setup na dve masine i porediti paralelno.Ono sto je sigurno - TeraLink X2 USB converter radi na Voyage mpd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postacu dosadan u ponavljanju mog stava :DPravi put u PC reprodukciji su tzv. 'memorijski plejeri' i snazniji procesori.Atom i slicni procesori se muce previse ili nisu uopste dorasli ovakvom zadatku. Bar ne sa danasnjom snagom.A sad malo za WIN orijentisane:Ako imate uredjaj koji dobro radi sa ASIO drajverima i oslanjate se na XP OS, put u dobru reprodukciju je besplatni cic's cMP2.Napomena: ASIO4ALL nije pravi ASIO drajver, to je tzv 'wrapper', emulator.Ako imate uredjaj koji dobro radi sa KS (Kernel Streaming) ili WASAPI onda je Win7 Ult. x64 SP1 izbor OS. Malo jaci procesor,zatim recimo 8, 12 ili 16GB memorije i neki plejer.Od besplatnih:- Foobar2000. Ima npr. dodatni modul pa radi 'kao' memorijski plejer. Dobar plejer ali ipak, kao i svuda, ko oseti da nesto vredi, postaje komercijalan...Od komercijanih:- XXHighEnd Tezak za pocetnike ali vrhunac u razvoju softvera. Oprez sa naprednim funkcijama, oce da bije! :) Sve operacije zavrsava pre reprodukcije tako da aktivnost sistema na nuli, samo jedan kratak pik na 100% snage CPU- JPlay Vrlo jednostavan za instalaciju/koriscenje. Dosta opterecuje/greje CPU u najnaprednijem modu (hibernacija sistema) Njegov 'sound engine' moze da se ubaci umesto originalnih u Foobar ili JRiver Media Player v.17>- HQPlayer Odlican plejer, ume da upsempluje po raznim algoritmima. Ima verzije i za Linux i za Windows Evo resenja za Linux zajednicu ali komercijalno jer zaista vredi. :drinks:

Sa ovim se teško mogu složiti, sem sa reprodukcijom iz memorije, a i to se može dobiti kopiranjem na ram disk. Procesorčić na mojoj Alix ploči pri reprodukciji 24/192 pokazuje zauzeće od desetak posto, dok na 44,1 ne prelazi pet posto. Šta od featuresa čini Win 7 Ultimate pravim izborom? http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editionsMnoge "naprede" opcije navedenih programa su borba sa Windowsom, što se pod Linuxom može izbeći. Manje-više to što si naveo je meni i bio razlog da probam sa Linuxom. Računar bez pokretnih delova, ploča sa napajanjem od desetak vati (samo 12V), nema čak ni pasivan hladnjak na procesoru, operativni sistem na CF kartici, mogućnost da se spakuje u kućište duplo niže od Apple minija, ako je usb dovoljan čak i bez grafike.Meni bi idealan računar bilo nešto tipa Alixa sa više procesora (ko želi room correction, over i up nešto, ...) i namenski softver koji bi sve to podržao. Bojim se da će za tako nešto biti potreban nov S. Jobs.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eve woland-ovog alix-a ovde, spreman, nastelan. Alix (voyageMpd) - teralink - ... radi odlicno. Upravljanjanje preko PC, androida -wirelless (sve ide preko rutera). Nisam smislio kako da poredim win, linux i Macos, ali mi se cini da nema bitne razlike - nebo,zemlja.. Upucaj me djole ako ne budem smislio nacin da ih poredimo, na tvom sys, na tvoje usi i u prisustvu jos par voljnih. Dakle, slobodan sam da prosetam Wolandovog Alixa, imamo teralinkove, imamo tvoj amanero i jos jedan hiface1, smo da mi zix pomogne oko instaliranja pomenutog. Bas da proverimo da li hype-ujes ili stoji to sto insistiras na XXHi-end-u. Dakle tvoj Win, tvoja mrga vs alixmbd i voyageMpD. Moze?Inace, na Alix je nakacen mali 2,5" hard od 80Gb i sa njega pustam, dok je instalacija na CF-u..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Djole sigurno ne hype-uje jer nista i ne prodaje - on samo cvrsto veruje (na osnovu svog iskustva i rasudjivanja koje svakog od nas znaju ponekad da prevare).Uostalom, jel ga ima neki da se pohvali da se nikad nije prevario - ima samo ako ni u sta nije ni verovao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Djole sigurno ne hype-uje jer nista i ne prodaje - on samo cvrsto veruje (na osnovu svog iskustva i rasudjivanja koje svakog od nas znaju ponekad da prevare).Uostalom, jel ga ima neki da se pohvali da se nikad nije prevario - ima samo ako ni u sta nije ni verovao...

znas ti sta sam ja misleo.. nego se ti pozabavi nacinom na koji da poredimo, ako moze AB varijanta, da ti ne bih nanosio emotivne boli, znas :D:Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas ti sta sam ja misleo...

Ma znam ja Gagi sta ti mislis, al' ne znaju neupuceni a i zlodusi razni da ne skoce odma'... :buehehe:

nego se ti pozabavi nacinom na koji da poredimo, ako moze AB varijanta...

Ma sta ima da smisljamo - ti imas Mac, tu ti je i Alix/Voyage, blizu je i Djole/space-ship-Phasure a ja mogu da donesem XP/Foobar i eto...

... da ti ne bih nanosio emotivne boli, znas :D:Viannen_loungelizard:

Ne, samo to ne, sve priznajem cica, sve ! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva put sam pocinjao odgovore i dva put brisao...Moje duboko izvinjenje za hajpovanje. Molim administratora / moderatora da obrise sve linkove i komentare ka komercijalnim proizvodima."Moj je veci" takmicenje me ne zanima, to vrlo cesto ponavljam. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva put sam pocinjao odgovore i dva put brisao...Moje duboko izvinjenje za hajpovanje. Molim administratora / moderatora da obrise sve linkove i komentare ka komercijalnim proizvodima."Moj je veci" takmicenje me ne zanima, to vrlo cesto ponavljam. :hi:

Djole, bas bre lepo citaj ove postove i prati smajlije - namerno su tamo gde jesu.. ja licno da imam predrasuda povodom player-a i setup-a kog si vise puta pomenuo, ne bih imao potrebe da cujem i poredim - Alix cak i nije moj.. Prosto je cilj toga da se dodje do pristojnog resenja, svih nas koji za tim imamo potrebe. Zasto bih ja isao naokolo i citao tudja misljenja i recenzije, kada mogu da se najavim Djoletu i sam cujem o cemu se radi? :)Dakle, opsteg dobra radi i novih saznanja i iskustava je to radi, ne patkometrije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlog za oversample sa 44.1 na 48 je mixer koji je kod difoltnog Windowsa jedina opcija. Slicno je i kod mnogih distribucija Linuxa, pogotovo onih namenjenih siroj populaciji. Kod Linuxa se mixer jednostavno iskljuci u opcijama.

Da li se tu radi o oversampling-u ili upsampling-u?

Amanero je meni iz prve runde poslao 2 od 3 placena no sada je pristigla nova tura i novih 150 komata za slanje.Imam i broj R i pratim posiljku, danas je prosla nasu carinu, verovatno sutra zvoni Postman, tri puta.Studijski standard odavno bi trebao da bude 32/384 ili 768 - za mastering. Dal' je floating32 ili fix64. DVD-A bi trebao da je 24/96.Njega bi trebalo da ima na trzistu relativno dosta, dok se 24/192 izdaje po 2-3 naslova godisnje a sve ostalo sto se danas skida utom formatu su fejkovi, cisti nabudzeni laznjaci.

Kada se radi odmeravanje (sampling) u studiju, frekvencijom mnogo većom od maksimalne frekvencije kontinualnog signala (onog kojeg snimamo - odmeravamo - sampl-ujemo), taj proces nazivamo - oversampling.

Vec sam negde napisao da ja skoro iskljucivo slusam (i nabavljam) 16/44.1 - standardni CD, pa jos preferiram starija godista, pre nego jepocelo ludilo nabijanja nivoa signala do vrha.Ali medjutim.Softver koji koristim pametno prosiruje svaki fajl na 32 bita sto mu sada daje dovoljno sirine za digitalnu atenuaciju bez gubitka i najsitnijeinformacije a zatim se fajl nazovi 'upsampluje' i do 16 puta (zavisno od sposobnosti D/A konvertora) i pri tom 'upsempling'-u ujedno digitalnofiltrira. Ovim se izbegava potreba BrickWall, FIR i statijaznam kojih filtera u konstrukciji DAC-a. Sve moguce smetnje su shutnute uultra-visoko zvucno podrucje, miljama daleko od 22.05kHz.Znaci navoda kod 'upsamling' stoje jer to nije standardni 'upsampling' tipa 2, 4, 6, 8 vec sasvim novi niz 2,3,4,5,6,7,8 pa se i decimacijommoze re-kreirati origalni fajl, U slucaju obicnog 'upsampling'-a to ne bi bilo moguce.Ajd' nadjite mi takav plejer pa ce prihvatim i OS-X i sve muke sa softverom, nedostatkom drajvera itd. Slicno kao sa Linux-om. :drinks:

Ovo je primer za upsampling.Teorija kaže da se signal odmeravan oversampling-om mnogo lakše rekonstruiše. Kvalitet rekonstruisanog signala je veoma dobar i ovo u jednu ruku pojašnjava zašto jeftiniji dac-ovi tipa Lampucera dobro reprodukuju nativ hi-res fajlove 24/192 i 24/96 . Mnogo je manje izraženo digitalno "zrno" nego pri reprodukciji fajlova od 16/44. Ovo je još izraženije kod fajlova u kompresovanom formatu - FLAC.Kod oversampling-a moguće je kodovati manjim brojem bit-a (1-bit, npr DSD).Ako krenemo od toga da ne možemo uticati na to na koji način je vršeno odmeravanje, već imamo gotov proizvod, logično je da ga upotrebljavamo bez ikakvih dodatnih operacija (kompresija, upsampling...). To znači u 99,99% slučajeva WAV 16/44.Treba dodati da se ne koduje sve linearno - istim brojem bit-a. Signali koji imaju veću energiju (niže frekvencije) koduju se većim brojem bit-a, dok se signali sa manjom energijom (visoke frekvencije) koduju manjim brojem bit-a.

Vec sam negde napisao da ja skoro iskljucivo slusam (i nabavljam) 16/44.1 - standardni CD, pa jos preferiram starija godista, pre nego jepocelo ludilo nabijanja nivoa signala do vrha.

Kod AD konverzije veoma je važno izbegnuti efekat "maskiranja". Ovo se u "loudness" eri prenebregava. Tonovi visokih frekvencija se mnogo lakše maskiraju od niskih. Najjači efekat maskiranja je za ton koji je na frekvencijskoj skali najbliži maskirajućem. Zbog ovoga originalni stari snimci, pored dinamike imaju i bolju rezoluciju.Veličina maskiranja raste sa porastom inteziteta maskirajućeg tona.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Djole,ako im dopustis da to tako prodje vise te ne poznajem...Zasto uvek "da se proba" nesto u odnosu na egzoticne, izabrane i skupe sprave?ne moze to tako, moraju da se ucipe.ja bih im postavio uslov da donesu i rebarca :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...