Jump to content

The Master has spoken


grau.

Preporučeni Komentari

Ako ne gresim a mislim da ne:Sa atenuacijom 6 dB gubi se jedan bit pa ako je nas fajl 16 bita, ode informacija nepovratno.Na 12dB ode jos jedan, pa 18dB jos jedan. Kuku mene, to je svega 13 bitica :D :DOtprilike ovako radi atenuacija u Foobar ili (nedo Bog) Winjdosovom slajderu jachine. Ajd da se druzimo neki dan dok je jos toplo, pa prija ladna, vel'ka krigla :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 86
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

digitalna atenuacija je teoretski lepa stvarjedini problem je sto je moje usi ne vole. koristim je povremeno kada me uhvati lenjost pa uzivam u carima daljinca na 32-bitnom konverteru, ali uvek na kraju popizdim i predjem na analognu.ovo naravno ne znaci nista, samo kazem kao reakciju na rastucu fetisizaciju digitalne atenuacije konvertera sa bitazom koja ostavlja dovoljno prostora za ceprkanje po njoj. voleo bih da cujem weiss 202 kod kuce, upravo zbog ovoga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saglasan u potpunosti - ako je atenuacija u D/A konvertoru. Softverski resena je vec druga prica.Ako pored MAC MAC imas i neku iole pristojniju Win makinu / lap top, znas gde da skines probnu verziju SW.Napredne funkcije (minimizovanje OS, uticaj na fazu itd) su zakljucane, ostalo radi. Nema prave instalacije veckreiras dir u korenu diska na kome je OS. I da, treba iskljuciti UAC kontrolu ako to ranije nije ucinjeno. Za probuneka bude predpojacalo u sistemu a kad se uveris da sve funkcionise kako treba, sutni ga van sistema. Kaodaljinski sluzi tastatura.Ja sam mislio da si 202-ku vec slusao :scratch_head:Nije problem da se cuje ali preporuka ostaje - softverska atenuacija by P.S. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod normalne analogne atenuacije preampomi analognim potenciometrom, kako je i normalno da bude,nema gubitaka bitova...Za digitalnu atnuaciju ne znam posto je ne koristimAnubis ako mislis na onaj M dac audiolab on nije 32 bita vec 24toliko maximalno prikazuje u audio-midi panelu...nema veze samo sam primetio a i downsampluje na max 96KHzto je max broj na displeju a source fajl pokazuje recimo 192KHz...mozda se to podesava na dacu i nije automatsko prepozanvanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ko josh koristi OS-X, osim tebe i Gaggi-ja :sarcastic_hand:(Uf, ovo je bilo nisko, priznavam :scaut_en: )

`bo te win, ne mogu da ga gledam - ne zbog toga sto prelazim na macOS, pa ga pljuckam, nego ne mogu vise.. :wild: sto se player-a tice, za mene to postaje manje-vise stvar psihoakustike - drugim recima isuvise zamara i odlaze muziku..to je moj stav - a i brate Djole, ne mora bas svaki bit da cujes :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod normalne analogne atenuacije preampomi analognim potenciometrom, kako je i normalno da bude,nema gubitaka bitova...Za digitalnu atnuaciju ne znam posto je ne koristim

He, macak si ti :DNema gubitka bitova ali nije napravljen pot koji nema uticaja na zvuk. Ni predpojacala.Ja ne koristim ni predpojacalo ni pot nego pravac iz D/A u amplifikaciju. Usteda visestruka.I predpojacalo i kablovi i TVCevke i svasta nesto :)

`bo te win, ne mogu da ga gledam - ne zbog toga sto prelazim na macOS, pa ga pljuckam, nego ne mogu vise.. :wild: sto se player-a tice, za mene to postaje manje-vise stvar psihoakustike - drugim recima isuvise zamara i odlaze muziku..to je moj stav - a i brate Djole, ne mora bas svaki bit da cujes :D

More cuti i ne cujem ih sve, nego kad ih lepo poredjam manje shkripi :buehehe:A ti stvarno mislis da je na onu stranu bolje, a? Da si me pustiJo da onaj JP maaalo doteram,ne bi se ti sad muchio nego leeepo ripovao neke tamo novopechene sevdalinke :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ taj MDAC je ogranicen na USB ulazu na 24-96, zato ti to i pokazujesa m2tech USB SPDIF konverterom, terace koliko hoces preko SPDIF ili drugih ulazadj.nik, nisam slusao weiss kod kuce, jesam kod uvoznika i na sajmuverujem za p.s. on je jako ozbiljan lik, prvi je razmontirao bertovu idolatriju, njegova verzija swingova je ubedljivo najbolja od svih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz svega gore navedenog, skapirao sam samo jedno: digitalije nisu za radničku klasu, to je za intelektualce koji ne moraju u ranim jutarnjim satima da budu na poslu pa mogu do u sitne sate da ostanu budni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve vise je cenovno vrlo pristupacnih a dobrih USB interfejsa. Ako je uredjaj napravljen da postuje USB2 ili USB3 standarde, nema problema sa OS-om,

...

Nemojte mesati USB kompjuterski i USB audio standard.

USB audio Class 1, iz 1998, standard omogucava maksimalno 24 bita / 96 kHz, i odgovara mu kompjuterski USB1. Svi operativni sistemi (WIN, Linux, OSX) imaju podrsku za ovaj standard.

USB audio Class 2, iz 2009, standard podrzava 32 bita. Odgovara mu kompjuterski USB2 i USB3 standard. OSX 10.6.4 i Linux imaju podrsku za ovaj standard

Ako racunar i uredjaj podrzavaju odgovarajuci usb audio standard nema potrebe za drajverom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemojte mesati USB kompjuterski i USB audio standard.

USB audio Class 1, iz 1998, standard omogucava maksimalno 24 bita / 96 kHz, i odgovara mu kompjuterski USB1. Svi operativni sistemi (WIN, Linux, OSX) imaju podrsku za ovaj standard.

USB audio Class 2, iz 2009, standard podrzava 32 bita. Odgovara mu kompjuterski USB2 i USB3 standard. OSX 10.6.4 i Linux imaju podrsku za ovaj standard

Ako racunar i uredjaj podrzavaju odgovarajuci usb audio standard nema potrebe za drajverom

Svaki racunar novije generacije fizicki sadrzi komponente koje su radjene po USB2 standardu, sada vec i USB3 standardu.

Operativni sistem koji dolazi iz Redmonda ne zeli da pruzi punu podrsku USB Audio Class 2 pa zato proizvodjac neke komponente audio

segmenta na maticnoj ploci (Realtec, Via, C-media itd.) pise sopstvene drajvere da bi mogli da reprodukujemo muziku vece rezolucije.

Otprilike to sam i ustvrdio, mozda malo nespretno ili u drugom postu, nebitno.

Ono sto ZZZ-a, a narocito mene interesuje su USB audio interfejsi sposobni da prenesu 384kHz i vise a takvih je jos uvek malo.

A onda idemo dalje, da li neki OS radi u Real Time ili ne itd. Bas svi novi OS-i i Win i Lin i OS-X ne rade u RT.

I jos puno zackoljica stoji kod PC audija, zapravo podrske proizvodjaca (nekog) OS-a ka zahevima iz audio industrije.

:drinks:

E da, zanimljivo je napomenuti:

I Linux i Windows po difotu oversempluju sa 44.1 na 48kHz. Za OSX ne znam.

Dakle, proverite setovanja audio kartica/ chip-ova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@dj.nikDa se ne upustam u pricu zasto je na trzistu malo uredjaja, ali sto se tice OS-a Linux (moze da) radi u RT. I kod korisnika Linuxa se vode polemike da li je samo za reprodukciju uopste potreban RT kernel. Namenske distribucije donose gotovo resenje.PSPozdrav,Nenad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne postoji real time u praksisve se odvija preko inrernih memorijskih registarapuni sekvencu prazni sekvencunema real timea u sekvencijalnom svetuto je rezervisano za analogni svet....ono sto je tu bitno je da frekvencije punjenja i praznjenja registarabudu uskladjene..to cak postoji i usamim dac chipovimaprvo se primi rec za levi kanal pohrani u memorijuzatim se saceka da se popuni rec za desni kanali tek onda to ide na konverzijui to se desava onoliko puta iu jedinici vremena koliki je sampling ratetako nekako..drugo vrednost 1 i nula ne menjaju trenutno stanja nego postoji neki period od - doa to se desava u svim digitalnim kolimai to je analogni deobilo bi lepo kada bi sve bilo totalno digitalno trenutna promena stanja, tacni clockovisinhronizacija ... protokoliA sto se tice potaima dobrih potovanisu samo potovi sa klizacem u upotrebi negoi "P" i "T" atenuatori, TVC, LED-R, itda postoji i pot koji je direktno na izlazu pojacalapa necemo valjda samo da se ogranicimo na digitalne izvore?Ima idrugih izvora koji se jednostavno ne mogu zaobicii ja ih racunam u primarne, bez obzira sto manje vremena slusam, na primer gramofon..Postoji i u ergonomskom smislu tacka pristupa a to je na preampui tu je logicno da se nadje nekakav potpotpuno je drugo pitanje to sto ne postoji da ga tako nazovem preamp za digitalne izvorena primer uredjaj koji selektuje i prima razlicita formate ulazaa na izlazu daje one formate koje prepoznaju dac chipovi?sa opcijom recimo internog i eksternog master clocka?Pa onda imas interfes za USB, 2 x FW, thunder, optics, tos-link, MCKa na izlazu recimo balansirani I2S bus L/L i R/R i normalni L/Ri ostale formate sa kojima komuniciraju dac chipovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@pp3naloziPozdrav Nenade!@ZZZPoJenta je da se citava sprava ma kako kvalitetna bila, s njom i pripadajuci konektori/kablovi, jednostavno izbacuje sa putanje audio signala.Kraci put znaci manje mogucnosti za degradaciju signala. Pitanje komfora, promene izvora itd lako resis: sistem A, sistem B, sistem C itd. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne postoji real time u praksisve se odvija preko inrernih memorijskih registarapuni sekvencu prazni sekvencunema real timea u sekvencijalnom svetuto je rezervisano za analogni svet....ono sto je tu bitno je da frekvencije punjenja i praznjenja registarabudu uskladjene..to cak postoji i usamim dac chipovimaprvo se primi rec za levi kanal pohrani u memorijuzatim se saceka da se popuni rec za desni kanali tek onda to ide na konverzijui to se desava onoliko puta iu jedinici vremena koliki je sampling ratetako nekako..drugo vrednost 1 i nula ne menjaju trenutno stanja nego postoji neki period od - doa to se desava u svim digitalnim kolimai to je analogni deobilo bi lepo kada bi sve bilo totalno digitalno trenutna promena stanja, tacni clockovisinhronizacija ... protokoli

Nisam bas shvatio ovo oko real time-a ako mislis na OS. Poenta RT OS-a je u interaptima, odnosno mogucnosti OS da neki proces prekine, i da pokrene proces viseg prioriteta (preemptiv OS). Ovim se garantuje vrem odziva na sistena na neki dogadjaj (interapt). Ovo je bitnije kod AD konverzije (snimanja) kad je potrebno semplovati n kanala a da se ne izgubi ulazna informacija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam bas shvatio ovo oko real time-a ako mislis na OS. Poenta RT OS-a je u interaptima, odnosno mogucnosti OS da neki proces prekine, i da pokrene proces viseg prioriteta (preemptiv OS). Ovim se garantuje vrem odziva na sistena na neki dogadjaj (interapt). Ovo je bitnije kod AD konverzije (snimanja) kad je potrebno semplovati n kanala a da se ne izgubi ulazna informacija.

ZZZ ovo zapisi/zapamti i to vako, boldovano :D

Pricamo upravo o interaptima, zahtevima procesoru da obradi neku informaciju. Svaka komponenta PC-a salje zahtev i naravno mora da dobije deo

procesorskog vremena za sebe. Nikada se ne desava da se opsluzuje samo jedan zahtev/uredjaj mada to nama 'izgleda' tako. E tu dolazimo i do onog

pitanja sirove procesorske snage koju cesto pominjem a primenjivali su svi uspesni autori kompjuterski baziranih sistema za reprodukciju mJuzike.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne postoji real time u praksi sve se odvija preko inrernih memorijskih registara puni sekvencu prazni sekvencu nema real timea u sekvencijalnom svetu to je rezervisano za analogni svet... . ono sto je tu bitno je da frekvencije punjenja i praznjenja registara budu uskladjene. . to cak postoji i usamim dac chipovima prvo se primi rec za levi kanal pohrani u memoriju zatim se saceka da se popuni rec za desni kanal i tek onda to ide na konverziju i to se desava onoliko puta iu jedinici vremena koliki je sampling rate tako nekako. . drugo vrednost 1 i nula ne menjaju trenutno stanja nego postoji neki period od - do a to se desava u svim digitalnim kolima i to je analogni deo bilo bi lepo kada bi sve bilo totalno digitalno trenutna promena stanja, tacni clockovi sinhronizacija ... protokoli

Pa sad ne bi se bas saglasio sa konstatacijom prethodno citiranom! Naravno da postoji Real Time (ipak ja sam sef grupe za Real Time softver) ali u domenu windowsa nikako ne postoji real time. Jedno vreme su windows programeri pokusavali da proture pricu o hard i soft real time-u ali to ne pije vodu. U real time svetu postoji samo ili jesi ili nisi real time! A sta je real time to cete morati da potrazite na googletu, ali ukratko odziv svakog taska u tacno zadatom vremenu koje ne mora biti mikrosekundno, ali ako je programer, recimo, specificirao da se task budi na svaku sekundu, onda je to uvek jedna sekunda i ni tik vise niti manje (tik je takt RTOS-a). I ukoliko se desi da neki task ne odradi na svoju sekundu recimo, onda ima sistemski fleg koji indicira da je RT izgubio takt, i td.Sto se tice Linuxa i RTOS-a postoje vise verzija od kojih ja na poslu koristim RTAI (italijanski RT) i mogu vam reci da je izvrstan! Dakle ko zeli da se zeza sa RTOS-om nek uzme RTAI i napravi eksperimente.Pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ ovo zapisi/zapamti i to vako, boldovano :D

Pricamo upravo o interaptima, zahtevima procesoru da obradi neku informaciju. Svaka komponenta PC-a salje zahtev i naravno mora da dobije deo

procesorskog vremena za sebe. Nikada se ne desava da se opsluzuje samo jedan zahtev/uredjaj mada to nama 'izgleda' tako. E tu dolazimo i do onog

pitanja sirove procesorske snage koju cesto pominjem a primenjivali su svi uspesni autori kompjuterski baziranih sistema za reprodukciju mJuzike.

:drinks:

Ne bas svi :shinymj5:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23850-vintage-audio-pc-player/

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...