Jump to content

The Master has spoken


grau.

Preporučeni Komentari

E da, zanimljivo je napomenuti:

I Linux i Windows po difotu oversempluju sa 44.1 na 48kHz. Za OSX ne znam.

Dakle, proverite setovanja audio kartica/ chip-ova.

Ne znam za sve Linux, znam za jedan gde to nije po default-u, makar nije bilo kod mene (odavno) na ijednoj od install-acija (Alsa, Pulseaudio, Jack)...

Možda grešim...

U real time svetu postoji samo ili jesi ili nisi real time!

:respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 86
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To je puni DIY!

Video sam temu i zaista je originalno resenje. Ajde prikazi je paralelno i ovde.

Sto se daljinskog upravljanja tice, covek koga izuzetno cenim i smatram najvecim strucnjakom u oblasti PC audija, Peter Stordiau-a,

zbog radi kvaliteta signala izbacuje sva moguca LAN ili WiFi (pogotovu) povezivanja racunara, odobrava jedino Bluetooth a u svojoj

genijalnosti osmislio je sistem gde se izmedju tablet racunara ili mobilnog tel. nalazi kompjuter posrednik (npr. bilo kakav stari lap-top

koji poseduje BT) i tako ostvaruje daljinsko upravljanje bez degradacije zvuka. Nazalost te BT dongle su mi nestale/maznute u posti :(

A vako izgleda kada je sve spojeno i hoces da uzivas:

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za sve Linux, znam za jedan gde to nije po default-u, makar nije bilo kod mene (odavno) na ijednoj od install-acija (Alsa, Pulseaudio, Jack)...Možda grešim...

Check audio device settings - sound card or interface etc, not player settings :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Check audio device settings - sound card or interface etc, not player settings :)

Razlog za oversample sa 44.1 na 48 je mixer koji je kod difoltnog Windowsa jedina opcija. Slicno je i kod mnogih distribucija Linuxa, pogotovo onih namenjenih siroj populaciji. Kod Linuxa se mixer jednostavno iskljuci u opcijama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je puni DIY!

Video sam temu i zaista je originalno resenje. Ajde prikazi je paralelno i ovde.

Sto se daljinskog upravljanja tice, covek koga izuzetno cenim i smatram najvecim strucnjakom u oblasti PC audija, Peter Stordiau-a,

zbog radi kvaliteta signala izbacuje sva moguca LAN ili WiFi (pogotovu) povezivanja racunara, odobrava jedino Bluetooth a u svojoj

genijalnosti osmislio je sistem gde se izmedju tablet racunara ili mobilnog tel. nalazi kompjuter posrednik (npr. bilo kakav stari lap-top

koji poseduje BT) i tako ostvaruje daljinsko upravljanje bez degradacije zvuka. Nazalost te BT dongle su mi nestale/maznute u posti :(

A vako izgleda kada je sve spojeno i hoces da uzivas:

Postavljena slika

Postavljena slika

Nemam da dodam nista novo. Da ne radim copy/paste, moze se videti sa linka koji sam postavio, i moje razmisljanje prateci link u prvom postu.

Svako ima svoje rece djavo pa sede u koprive.

Kako PC audio postaje ozbiljan izvor zarade i od kad su ruteri postali deo lanca audio reprodukcije bice jos mnogo genijalnih otkrica. Ne kazem da i ovo spada u takva otkrica, ali bar dobro izgleda. Na diyaudio.com ima marotonski thread (verovatno poznat svima koji su se interesovali za audio reprodukciju na Linuxu) gde je u jednom trenutku radjeno i poredjenje xxHighEnd playera i Linux playera (bolje reci okruzenja), koliko se secam, bez jasnog pobednika. S obzirom da je xxHighEnd komercijalni proizvod ..., a i kad vidim u nazivu ono "HighEnd" ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

upravo interrupt i ide u prilog non-real time-aInterrupt je usko povezan sa SEKVENCOMgde postoji nekakva sekvenca tu mora postojati i interupt.recimo za sabiraje 2 broja je potrebno 3-4 clocka centralnog procesoravadjenje podaka iz memrije prebacvanje podatkau stack registar logicko sabiraje podaka sa drugim i vracanje u memoriju...za svaki korak po jedan clock CPU-aTako je bilo nekada kad sam bio programer u matematickoj gimnaziji tako je i sadaSamo sto su clockovi CPU-a nezamislivo brzi...Ha...Ha.Ovaj modul se konceptualno ponavlja kroz sve sto ima veze sa racunarima(primer sekvenci iz realnog zivota su kriptografija , sifrovanje i desifrovanje...drugi primer sekvencijalnosti je kod TV emitovanja gde zbog ogranicenja cula vidaimamo utisak da su sve sekvence od 24-25 frejmova/sec spojene u jednu sliku pa to tece u real time-u).isto vazi i za slozene module sekvenci protokola, procesa, programaa isto se desava i pri paralelnom raduustvari ne postoji totalno paralelni radNaravno da se sve to odvija ogromnom brzinom pa sesamo "cini" da je to real time....recimo pri slusanju gramofona je nesto blizu real timea ako se brzina svetlosti uzme kao referentna velicinaindukcija je trenutna....nije ni vaznoionako nema veze sa temom

ZZZ taj MDAC je ogranicen na USB ulazu na 24-96, zato ti to i pokazujesa m2tech USB SPDIF konverterom, terace koliko hoces preko SPDIF ili drugih ulazadj.nik, nisam slusao weiss kod kuce, jesam kod uvoznika i na sajmuverujem za p.s. on je jako ozbiljan lik, prvi je razmontirao bertovu idolatriju, njegova verzija swingova je ubedljivo najbolja od svih

pa i mislio sam da je tako nesto?verovatno bih ukapirao da sam prikljucio spdif...dankeU principu komplikovan prica oko procesa je beskrajnai to sve nema primarni uticaj na krajnji rezultatbitno je da do konvertera to sve nekako stigne u nekom sincysa master clockom...i da napajanja budu cista i stabilna za svaku funkcionalnu celinusignal integrity na putu busa itd itdi naravno analogni deo...ipak je zvucni rezultat meriloa ne ispravnost i razumevanje nekih kompleksnih unutrasnjih procesato su jednostavno zadate vrednostifirst thihgs - first.Dj NickDa bi bolje razumeo pokusacu da ilustrujem na primeru koji si ti dao:pretpostavi da nema nikavih drugih procesa ni komponenti koje traze zahteve od procesorasamo program koji pusta muzikuon trazi zahtev - ceka - dobija odgovor - i ponasa se dalje prema instrukcijiova shema se ponavlja za svaki pod-zahtev ili pod instrukciju unutar playerabez obzira koliko brzo to radi i na koji nacin uvek postoje intervali, jako mali vremenski intervaliverovatno mnogo manji (za 3G procesor oko 120 X manji MCK cca. 25MHz) od jednog ciklusa digi master clockamislim, nije ni nesto specijalno vaznoposto na to mozemo samo da uticemo da kako rece smanjimo broj nepotrebnih procesa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dj NickDa bi bolje razumeo pokusacu da ilustrujem na primeru koji si ti dao:pretpostavi da nema nikavih drugih procesa ni komponenti koje traze zahteve od procesorasamo program koji pusta muzikuon trazi zahtev - ceka - dobija odgovor - i ponasa se dalje prema instrukcijiova shema se ponavlja za svaki pod-zahtev ili pod instrukciju unutar playerabez obzira koliko brzo to radi i na koji nacin uvek postoje intervali, jako mali vremenski intervaliverovatno mnogo manji (za 3G procesor oko 120 X manji MCK cca. 25MHz) od jednog ciklusa digi master clockamislim, nije ni nesto specijalno vaznoposto na to mozemo samo da uticemo da kako rece smanjimo broj nepotrebnih procesa...

Interesantno tumačenje ...... a još je interesantnije da se neki slični procesi odigravaju i u glavi onih kojih slušaju muziku .....počev od pozitivnih procesa koji stimulišu slušanje muzike pa do negativnih ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pp3nalozi,Voyage mpd izgleda OK po ovome sto si naveo, ali pre nego sto resim da se zabavim njime, reci mi molim te da li ta ideja omogucuje out-of-the-box stand-alone PC based player - nista mreza, nista drugi, treci racunar/gadget.Dakle, instalira se ta distribucija, zakaci se USB spoljni disk sa muzikom i USB konvertor/DAC i vozi odma' - jel biva tako ili mora da se budzi da bi mozda/eventualno moglo tako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pp3nalozi,Voyage mpd izgleda OK po ovome sto si naveo, ali pre nego sto resim da se zabavim njime, reci mi molim te da li ta ideja omogucuje out-of-the-box stand-alone PC based player - nista mreza, nista drugi, treci racunar/gadget.Dakle, instalira se ta distribucija, zakaci se USB spoljni disk sa muzikom i USB konvertor/DAC i vozi odma' - jel biva tako ili mora da se budzi da bi mozda/eventualno moglo tako?

Ukratko da. Voyage dolazi sa svim potrebnim softverom i nije potrebno nikakvo budzenje da bi proradio tako kako zelis. Neko minimalno konfigurisanje je ipak potrebno. Npr. moras reci mpd playeru gde su ti fajlovi sa muzikom (ili iskopirati fajlove u njegov default folder), ako imas integrisanu zvucnu karticu (nije disejblovana u bios-u) i nakacis usb dac (koji se vidi kao zvucna kartica) moras mu reci na koju karticu zelis da pustas muziku. Najjednostavnije da probas je da live verziju i probas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko da. Voyage dolazi sa svim potrebnim softverom i nije potrebno nikakvo budzenje da bi proradio tako kako zelis. Neko minimalno konfigurisanje je ipak potrebno. Npr. moras reci mpd playeru gde su ti fajlovi sa muzikom (ili iskopirati fajlove u njegov default folder), ako imas integrisanu zvucnu karticu (nije disejblovana u bios-u) i nakacis usb dac (koji se vidi kao zvucna kartica) moras mu reci na koju karticu zelis da pustas muziku.Najjednostavnije da probas je da live verziju i probas

Ovo?Koji User i koji Pass upotrebiti? Pretražih ceo njihov site i... Mator i ćorav...Iskop'o ga Laki na .iso... Idem da probam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sipi, zika

da vam odgovorim na jednom mestu.

Imate ovde uputstvo koje sam napravio za instalaciju Voyage mpd linuxa http://www.hi-files...._80#entry425641

U uputstvu ima par stamparskih gresaka, ali se iz konteksta moze videti sta je u pitanju.

Voyage je minimalisticka distribucija i nema GUI, samo komandna linija. Uz nju dolazi program mpc koji je klijent za mpd i radi iz komandne linije, sto bas i nije tako zgodno. Mpd-om je najlakse upravljati sa drugog racunara pomocu nekog GUI klijenta, ali posto sipi ne zeli mrezu moze se koristiti neki klijent koji radi u karakter modu. Ovde imate listu klijenata za sve varijante http://mpd.wikia.com/wiki/Clients., Ja sam koristio ncmpc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sipi, zikada vam odgovorim na jednom mestu.Imate ovde uputstvo koje sam napravio za instalaciju Voyage mpd linuxa http://www.hi-files...._80#entry425641U uputstvu ima par stamparskih gresaka, ali se iz konteksta moze videti sta je u pitanju.Voyage je minimalisticka distribucija i nema GUI, samo komandna linija. Uz nju dolazi program mpc koji je klijent za mpd i radi iz komandne linije, sto bas i nije tako zgodno. Mpd-om je najlakse upravljati sa drugog racunara pomocu nekog GUI klijenta, ali posto sipi ne zeli mrezu moze se koristiti neki klijent koji radi u karakter modu. Ovde imate listu klijenata za sve varijante http://mpd.wikia.com/wiki/Clients., Ja sam koristio ncmpc.

Čitao sam to. I sada kada sam pogledao ponovo nameće mi se jedan savet: mount-ovati spoljne disk-ove kao ro(read-only)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O Sipi druze,Kakav PC imas za Lin igranje?MBD je sa LAN?Ides sa USB vezom ka DAC-u ili?

U pitanju je potreba za stand-alone, ready-to-go, lako mobilnom spravom - pogledacu sta su ljudi radili. Nisam upucen u video/muziku/grafiku na Linuxu, meni je to za router/firewal, mailer i LAMP poslove...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čitao sam to. I sada kada sam pogledao ponovo nameće mi se jedan savet: mount-ovati spoljne disk-ove kao ro(read-only)...

Nisam bas siguran, ali cini mi se da sam vidjao da su ljudi imali problema sa mpd-om ako nema rw prava. U svakom slucaju vredi probati.

U pitanju je potreba za stand-alone, ready-to-go, lako mobilnom spravom - pogledacu sta su ljudi radili. Nisam upucen u video/muziku/grafiku na Linuxu, meni je to za router/firewal, mailer i LAMP poslove...

Alix ploca(e) koju sam ja koristio je bas za router/firewal poslove
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...