Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Niska cena a veliki broj nije opcijaTo je nemoguce zbog toga sto ti proizvodjaci ne prav sve sami negoporucuju vitalne delove od drugih proizvodjacau slucaju W to nije dac chip (A ni njega ne mogu bas kupiti na svakoj trafici...)vec DICE FW platforma.DICE im vise ne bi isporucivao module ni podrsku da oni to prodaj uispod neke ugovorene cenePostoji dogovor izmedju proizvodjaca profesionane opreme o nekom standardu cenai sastavnih modulai to retko kada prodje u komercijalnu konsumentsku stranu bez obzira na cenu.Prvo to mora da bude jasno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li ovdje štovaoca lika i djela J. Seinfelda?Sjećate li se one epizode u kojoj on i njegov kako-li-se-zove-ćelavi prijatelj žele snimati sitcom?Na pitanje o ćemu bi se u sitcomu radilo ćelavi dođe na genijalnu ideju: Neće se raditi o nićemu! Nema teme!E, ovaj thread je jednako genijalan! Stvarno nema teme, odnosno još davno smo se svi usuglasili da je Weiss dobar dac, da se može složiti jednako dobar za manje novaca, da je tržište takvo kakvo je, da su stari dac chipovi još uvijek dobri i da su novi dac chipovi jednako dobri ili bolji, da su ćivave istog genetskog koda kao i ostali psi, da je Bog i sirotinji težak (E to me nasmijalo do suza!), te da razumijemo engleski, ali da čitamo i riječnike starnih riječi.Meni je jako zanimljivo! Nemojte stati! Evo da ne lupam tuđim po gloginjama i sam ću tu i tamo dodati pokoju. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druzimo se lepo, caskamo ... To je i smisao foruma, zar ne ?

Ma baš tako!Da je tema u nekom tehničkom odjeljku bila bi za obrisat. Ovako....liči na razgovor u gostionici. Samo da pred fajrunt ne polomimo krčmu i sve je za pet! :cheers:

Da prosirimo na meso :wink2: ... sto rasni cuko kosta mnogo vise nego 20kg finog mesa? :phil_04:

Tako je! dobro pitanje! Kod nas su prasci oko 2€ žive vage. A čuku ne smijem ni pojesti, a da me komšiluk ne ogovara. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo ozbiljno, ja nisam ljubitelj pasa niti bi ih ikada imao i drzao u kuci/stanu i zbog toga mi je cudno da neko izvali toliko para za "cuku".... vec ako mu je stalo, moze se jedan uzeti na ulici za nista, cak se moze i birati, a isto se cuje/laje, mislim i da boli isto kad ujede ...Sa druge strane, stvar je takva da mi je sasvim OK da ti, ako ih toliko volis, kupis i izdvajas sve pare za/na njega i drzis ga kod sebe u krevetu. Tvoje pare, tvoja kuca tvoj problem/zadovoljstvo....Mozda ti ne vidis paralele izmedju cuke i Weissa ali meni je cisto kao suza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da se moze kupiti cistokrvni, kvalitetan AMSTAFF za 200 eura bez "papira" i moze se kupiti isti takav sa papirima za 1000-2000 eura- to je smisao, a ne dal' neko voli pse ili dacove, dal' bi spavao sa njima ili sa weissom ... Ne moras da se slozis samnom, ali da li razumes sta ja hocu da kazem ???Izvinjavam se ... ja ne volim da pravim poredjenja izmedju zivih bica i limenih kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Zivo bice i limena kutija" .... vidis kako si osjetljiv kada se o tebi radi, Kinezi bi bili mrtvi hladni i jos manje razumljiviji... a sta bi tek Indijci rekli sto im jedes svetinju ... i ti i tvoj cukoPredpostavljam da jedes one iz zerowafovog posta, zivo bice, kazu inteligentno, vrlo inteligentno... inteligentnije od cuke?I da, ja tebe razumjem... to sto volis cuke, iako ja nikada ne bi nazvao to sa tvoje slike cukom, problem je sto ti mene ne razumjes. Ja bi hladno dao pare za taj DAC ako bi mi se svidjelo kako zvuci? Ti si meni vec davno dao ne bas fin epitet zbog toga....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Zivo bice i limena kutija" .... vidis kako si osjetljiv kada se o tebi radi, Kinezi bi bili mrtvi hladni i jos manje razumljiviji... a sta bi tek Indijci rekli sto im jedes svetinju ... i ti i tvoj cukoPredpostavljam da jedes one iz zerowafovog posta, zivo bice, kazu inteligentno, vrlo inteligentno... inteligentnije od cuke?

Ja ovde nista ne razumem :unbelieveble: , idem da slusam muziku :guitarplayer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovori ti meni na ono pre kutija i zivih bica.Znaci, nije stvar u tome da neko voli pse pa ce dati 5000 e za stene a nece za dac i obrnuto, nego je stvar u tome da se moze kupiti kvalitetan pas i kvalitetan dac za mnogo manje para ako nekome nisu bitni papiri (pedigre) i ime firme koji ne uticu na lepotu steneta i na kvalitet analogne sinusoide sem u umu toga koji kupuje. Ne moras da se slozis, samo mi je bitno da se razumemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovori ti meni na ono pre kutija i zivih bica.Znaci, nije stvar u tome da neko voli pse pa ce dati 5000 e za stene a nece za dac i obrnuto, nego je stvar u tome da se moze kupiti kvalitetan pas i kvalitetan dac za mnogo manje para ako nekome nisu bitni papiri (pedigre) i ime firme koji ne uticu na lepotu steneta i na kvalitet analogne sinusoide sem u umu toga koji kupuje. Ne moras da se slozis, samo mi je bitno da se razumemo.

Problem je sto ti neciji rad i znanje kategorises kao samo kao limenu kutiju. I sada jos da je necije znanje mnogo manje vrijedno nego na primjer "rasni pas" ciju cijenu opravdavas. Zen ti je par puta vrlo fino odgovorio a ti se jos i sprdas na to. Sta bi neki prosjecni stanovnik Afrike rekao o cijeni nekih od tvojih uredjaja?A i to za, i bez papira, .... mislim da se moze naci taj DAC za puno manje para "bez papira"...Ime "firme" pogotovo utice na cijenu steneta, ono sa ulice je za dzaba.Ako hoces, mogu ti ja srediti konja za 3 milijona?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogresna ti je postavka, da zivimo u normalnom svetu znanje bi trebalo da je dzaba, al posto izgleda vecina misli tako kako misli, otud je i ovako kako jePS: videti Teslinu filosofiju ciji su skoro svi izumi obesmisljeni i upropasteni bas zbog toga sto sam naveo jer se islo u pogresnom smeru, tj u samu suprotnost, znaci naopako opako pakao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogresna ti je postavka, da zivimo u normalnom svetu znanje bi trebalo da je dzaba, al posto izgleda vecina misli tako kako misli, otud je i ovako kako jePS: videti Teslinu filosofiju

Ili bi mozda bili primorani da ubijamo da bi jeli ...P.S. Darvin :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je sto ti neciji rad i znanje kategorises kao samo kao limenu kutiju. I sada jos da je necije znanje mnogo manje vrijedno nego na primjer "rasni pas" ciju cijenu opravdavas. Zen ti je par puta vrlo fino odgovorio a ti se jos i sprdas na to. Sta bi neki prosjecni stanovnik Afrike rekao o cijeni nekih od tvojih uredjaja?A i to za, i bez papira, .... mislim da se moze naci taj DAC za puno manje para "bez papira"...Ime "firme" pogotovo utice na cijenu steneta, ono sa ulice je za dzaba.Ako hoces, mogu ti ja srediti konja za 3 milijona?

Nije tacno da ja ne cenim znanje, naprotiv. Ali ne mogu da razumem kada neko hoce da ZLOUPOTREBI svoje znanje. Isto znanje i iskustvo i radne sate su upotrebili konstruktori u Myteku, Lavryju, Violectricu, Graceu, Forsellu ... i dosli do odlicnih rezultata, pa ipak nisu procenili da njihovi dacovi treba da kostaju 6000 eura.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije tacno da ja ne cenim znanje, naprotiv. Ali ne mogu da razumem kada neko hoce da ZLOUPOTREBI svoje znanje. Isto znanje i iskustvo i radne sate su upotrebili konstruktori u Myteku, Lavryju, Violectricu, Graceu, Forsellu ... i dosli do odlicnih rezultata, pa ipak nisu procenili da njihovi dacovi treba da kostaju 6000 eura.

Pitaj jednog Kineza je li mu skupo 1600€ za DA11 ... ili sta kazes za cijenu DA2002?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa negde mora da se podvuce crta, ne moze dobar dac za 100 eura, ali ne mora ni da se proda bubreg.

Ko je rekao, ima ovdje onih koji su narucivali od Kineza za pola te sume i to u $ i zadovoljni.... a za Weisa si ti KinezI cisto zbog price, Lavry, sto ga navodis i opravdavas prodaje svoj dobri DAC za 9000€ sto je vece bogoumlje... zivot u USA je puno jeftiniji od zivota u Suisse.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...