Jump to content

DAC Dual ES9018


Woland

Preporučeni Komentari

Naleteo sam na interesantan kit : Dual ES9018 balanced/unbalanced. Cena mu je 468 USD.

specifikacija:

DAC Dual ES9018 balanced/unbalanced

1 The DAC unit designedto use the highest industry benchmarks DAC chip ES9018, one DAC chip just handle one channel.

2.DAC board built-in microcontroller, software control ES9018 work in MONO mode, duel DAC chip for L & R channel separately.

3. Three control buttons, a mute button, an input signal selection key, a FIR roll-off mode selection key.

4. 5 source input port, two fiber optic ports, a coaxial port, an AES / EBU ports, an IIS port, source selected by a pushing key switch.

5.LED indicates the current source and the lock status, real-time display the sampling rate of the current input source.

VFD display included can display the status.

6. two stage regulated voltage source supply to get a better power supply ripple rejection rate, each ES9018 DAC chip with its own regulated power supply. The regulator chip using 1086 Series.

7. analog stage using the four set of bi-op amp., with I C socket for easyreplacement and exchange difference grading op-amp components, the default precision op amp with TI / BB OPA1612.

8.ES9018 clocking to use TCXOwith 0.3ppm.

9. Double Sidedwith think copper PCBis used, signal and power traces are carefully handled.

10. audio output connectorswelded to the DAC board directly, coaxial port, RCA port are made of high-grade gold-plated terminals, balanced terminalconnector with Neutrik brand.

11. Power supply 0-15V x2 & 0-9V x4

12. DAC board size : 310mm x 225mm x 40mm

http://www.ebay.com/...=item337c2ee7ae

Fotografje:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Kako Vam se ovo čini?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 1 month later...

Ja bih pazario ovaj DAC. Idealno bi mi bilo kada bi neko hteo pola-pola da uđe u priču da se sastavi i čuje?Jel može neko od iskusnijih kuka da malo "konstruktivnije" iskomentariše dizajn i vredi li investirati u ovo - možda svira bolje od weiss-a :) ?http://www.htpc.jp/t48/index.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel može neko od iskusnijih kuka da malo "konstruktivnije" iskomentariše dizajn i vredi li investirati u ovo - možda svira bolje od weiss-a :) ?

??? Zasto ovaj fabricki model po tezini parira sa M53???Soske tolko materijala sahranjeno u kutiju?13kg?Zar im nije bilo lakse da ubace koju ciglu unutra?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

??? Zasto ovaj fabricki model po tezini parira sa M53???Soske tolko materijala sahranjeno u kutiju?13kg?Zar im nije bilo lakse da ubace koju ciglu unutra?

Cela kutija je pravljenja od 11mm aluminijum. Jel zna neko koja je cena za kompletirani dac?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo ste se zaleteli u tu pricu o kilazi, kod pro uredjaja je dosta bitno da kabel ne moze da drzi uredjaj u vazduhu, ako razumete sta hocu da kazem. neces da trazis ciglu po stadionu na kome radis posao, nego sprava treba da ima dovoljnu tezinu da je periferije ne pomerajunego bitnije pitanje, jel bi neko umeo da sa cipa izvuce atenuaciju, to za ESS32 ne bi trebalo da je problem.takodje bi lepo bilo da se kontrolise preko daljinca, i to i ulazi:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih pazario ovaj DAC. Idealno bi mi bilo kada bi neko hteo pola-pola da uđe u priču da se sastavi i čuje?Jel može neko od iskusnijih kuka da malo "konstruktivnije" iskomentariše dizajn i vredi li investirati u ovo - možda svira bolje od weiss-a :) ?http://www.htpc.jp/t48/index.html

...aj malo da iscitiram sebe da se priča ne svede samo na to koliko je teška kutija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta da pazariš kad je već prodat :)Ima (makar) jedan u Bgd. Sam ga čuo. Nemo' se nadaš - nije bolji od Weiss-a :DDoduše postavka mi se nije svidela, garantovano to može bolje da radi:CD plejer srednje klase vrteo CeDe-je, što bi rekli biJo transporat pa signal doturen u ovaj 'Dual ES9018'Ja biK rekao - ni trećina mogućnosti ES9018 nije upotrebljena. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih pazario ovaj DAC. Idealno bi mi bilo kada bi neko hteo pola-pola da uđe u priču da se sastavi i čuje? Jel može neko od iskusnijih kuka da malo "konstruktivnije" iskomentariše dizajn i vredi li investirati u ovo - možda svira bolje od weiss-a ? http://www.htpc.jp/t48/index.html

A gde pise kolika je cena?I vec si odustao od http://www.ebay.nl/itm/Hongji-Audio-ES9018-Sabre32-Reference-32bit-DAC-/280913545884?pt=US_CD_Players_Recorders&hash=item4167c08a9c
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...