Jump to content

zocky

Preporučeni Komentari

Zahvaljujem svima na praćenju ove teme i lepim rečima, bez lažne skromnosti, prija! :)

(nego... mislim da je anubisgrau pitao za bela "sokoćala" na slici sa hi-fi policom, a ne iz radionice, na obe su gore desno...)

Biće da si u pravu... ja zapeo sa radionicom pa i ne kontam šta me čovek pita .... ta sokoćala su dupli cevni pramp sa duplim napajanjem, probni uređaj, još jedan od nedovršenih projekata koji čeka "kritičnu masu" želja da se pristojno skocka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izuzetno lepo i pedantno odradjeno, 10++++Cak se i mojoj devojci svidja, koja inace ne pridaje puno znacaja tehnici :shinymj5::good2: :good2: :good2: :good2: :good2:

Zna devojčica šta je lepo i dobro, da nije tako verovatno ne bi ni mogao da je zoveš svojom ;)Uživajte dok ste mladi, ima vremena za sokoćala, trebaš nečim da se baviš i kad budeš mojih godina ... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Zna devojčica šta je lepo i dobro, da nije tako verovatno ne bi ni mogao da je zoveš svojom ;)Uživajte dok ste mladi, ima vremena za sokoćala, trebaš nečim da se baviš i kad budeš mojih godina ... :thumbsup:

Zocky,ovo je perfektno i bez ijedne zamerke.Ja sam u poslednjih nekoliko meseci u slicnom procesu,trenutno nabavke materijala za Alepha 1.2 i 5,pa su mi najveci problem za sada plocice.Gde si ti tvoje kupio,vrh je sto imas za L i R kanal varijantu,pa su ti kablovi simetricni.A one plocice sa elektronikom za antiklik,on/off......Gde kupiti?Ostalo mi je u podrumu i ceka lemljenje!Gde si kupio IRFP244?Puno pitanja ali:)

Pozzzzzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast, odlicno izgleda! Koliko je kostao ceo projekat ako nije tajna?

Delovi za ovaj projekat su skupljani skoro dve godine :)

Koliko je na kraju sve izaslo nemam tacnu cifru, ali ovako odokativno, racunaj da ti treba oko min, 600 - 700 EUR za sve ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zocky,ovo je perfektno i bez ijedne zamerke.Ja sam u poslednjih nekoliko meseci u slicnom procesu,trenutno nabavke materijala za Alepha 1.2 i 5,pa su mi najveci problem za sada plocice.Gde si ti tvoje kupio,vrh je sto imas za L i R kanal varijantu,pa su ti kablovi simetricni.A one plocice sa elektronikom za antiklik,on/off......Gde kupiti?Ostalo mi je u podrumu i ceka lemljenje!Gde si kupio IRFP244?Puno pitanja ali:)

Pozzzzzz

 

Hvala!

 

Pločice kanala i IRFP244 u ovom Alefu nabavio je Neskor, vlasnik ampa.

Odlične su. Ako ti je samo simetričnost vodova bitna, možeš da potražiš KK-PCB, te pločice nisu simetrične ali može da se napravi raspored da vodovi na oba kanala budu istih dužina.

 

Antiklik je moj, obrađen je u posebnoj temi, u njoj imaš sve potrebne podatke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IRFP240 , nabavljiv u svakoj trafici

 

ili IRFP150 , ako je neko voljan da ide na duplo manji broj izlaznih , uz odgovarajuce promene u vrednostima otpora

 

slobodno se moze posmatrati kao 2 komada 240-ki u jednom kucistu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...