Jump to content

Tivoli Audio


Mikorist

Preporučeni Komentari

malo sam potrazio po netu posto imaju paprene cene....prevara ??? :dance2:

mora da imaju TANG BAND ! unutra :buehehe:

sta sam mogao da pronadjem na netu :

Tivoli Audio Table Radios - Why Are They So Good?

Tivoli's $100 Henry Kloss Model One is another such radio. It is a small (4.5" x 8.375" x 5.25"), five-pound, wood-clad box whose front panel is dominated by a speaker grille, two small knobs (volume and power/AM/FM) and a huge tuning knob. It sports a determinedly retro look that resembles the clean style of mid-sixties Scandinavian furniture. Eero Saarinen would have loved it. It comes in four wood cladding/faceplate color combinations: cherry/cobalt blue, maple/hunter green, walnut/beige, and white laminate/silver.

Yes, the name Henry Kloss should sound familiar. He was one of the design geniuses at Acoustic Research, which more or less created American hi-fi; he was the K in KLH, which introduced real hi-fi to the masses; he was the motivating force behind Advent, which brought high-end sound to a new level of affordability with the larger Advent loudspeaker. At Advent, he also championed the combination of cassette and Dolby noise processing that made the popularity of the cassette format possible, and he also anticipated the popularity of projection and plasma television 20 years ahead of its time. Later, at Cambridge SoundWorks, he popularized the satellite/subwoofer concept for the mass market.

-------

The Model One employs what Tivoli calls "a state-of-the-art, discrete-component FM tuner featuring GaAs MES-FET mixers." GaAs MES-FETs were designed to enable cell-phones and scanning radios to zero in on closely spaced or distant signals, but Tivoli claims to be the first to employ them in a tuner.

http://www.onhifi.co...o_model_one.htm

ovo je ubedljivo najskuplji proizvod:

Platinum Music System

AM/FM stoni system sa CD plejerom, 4 boje, visoki sjaj svega : =1.250,00 EUR (sa PDV)

Cenovnik

:connie_nutzo:

sta mislite ?

ko Trivoli nek izvoli... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Meni je lep dizajn ovih đuntica... ...metno sam ih odavno u folder "dizajn ideje", za bezočnu krađu dizajna kad budem sebi nešto pravijo.Cene im nešto ne ljubim :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fino to radi - i prijem i zvuk su zaista odlicni za tu vrstu uredjaja, al' su ga nasi uvoznici bash zacepili - mnogo je 200 evrica za mali kuhinjski radio (Model One)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovna ideja za te Tivoli Audio je legendarni stoni radio KLH Model 8 :oke:http://www.somerset....only_klh_8.html

Ma ovo je legendahttp://www.radiomuseum.org/r/radio_ront_rr230rr_23.htmlImam jedan primerak tipa ukrasni, eksterijer je u mint stanju, cevke ispravne i sve na broju, jedino su kondovi kilavi. Pre desetak godina je poslednji put bio ustekovan u napon tipa 220V i to je funkcionisalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su jedni od bolji radio aparata danas a jos dizajnirani da prodju kod svake zene i u ovo iDoba. Cijene su im uvijek bile iznad prosjeka ali bolje jedan takav nego tri losa :whiteflag:

Tako je, i dao bih im stotku, al' da im dam 200 izrasle bi mi ushi i rep...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene One kosta nesto preko 200€, Two oko 350€ a Three oko 400€ tako da kod vas cijene nisu nesto exta velike.USA cijene su uvijek nesto drugo. Na primjer, ja mogu tamo (USA) uzeti novi Volvo za 50% cijene nego ovdje kod mene u fabrici i to uz moj popust a jos i puno manje garancije (2 naspram 5 godina)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je, i dao bih im stotku, al' da im dam 200 izrasle bi mi ushi i rep...

ali pazi da zarade 10% pa da covek kaze ali duplo da zarade je ludilo.

nama svima su usi i rep odavno izrasli - posto i na ostaloj robi siroke potrosnje najmanje duplo svi zaradjuju .

o cenama interneta necu ni da govorim koliko puta zaradjuju ...Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali pazi da zarade 10% pa da covek kaze ali duplo da zarade je ludilo.

nama svima su usi i rep odavno izrasli - posto i na ostaloj robi siroke potrosnje najmanje duplo svi zaradjuju .

o cenama interneta necu ni da govorim koliko puta zaradjuju ...Postavljena slika

Miko, nije bas tako.

Vi bi ste voljeli da vam Kineska djeca za dzaba sklapaju a da imate Danske plate a Americki porez a guzica da se brcka u Srbiji ... hebiga, nema integrala za ovo ... cak ni numericki :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, nije bas tako.

Vi bi ste voljeli da vam Kineska djeca za dzaba sklapaju a da imate Danske plate a Americki porez a guzica da se brcka u Srbiji ... hebiga, nema integrala za ovo ... cak ni numericki

ima... da pritvore (ili proteraju) 5-6 glavnih naših kapitalista tajkuna

za pocetak i nacionalizuju im imovinu - a onda svi ostali (nezaposleni) na radne akcije dok se zemlja ne oporavi i

ne izadje iz duga Postavljena slika :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko pristaje na ushi i rep neka mu ih - sprava koja po silasku sa trake kosta 20-ak EUR ne moze da kosta u radnji vise od 50 EUR (poznata univerzalna racunica za industrijski proizvod - 40% proizvodjacu, 60% svim ostalima u lancu). Pa 'ajde nek' bude i 100 EUR zato sto je bash uspeo proizvod, bez ozbiljne konkurencije u tom segmentu trzista. Sve preko toga je uvredljivo i ne pristajem na takav odnos sve da sam i milijarder...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam slusao taj tivoli radio, imaju ga burazerovi tast i tasta i meni nista posebno

bolje se cuo caletov prastari savica radio

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam slusao taj tivoli radio, imaju ga burazerovi tast i tasta i meni nista posebnobolje se cuo caletov prastari savica radio

Ma odlicna je savica, kupi je zeni na poklon da slusa muziku dok prchka po kuhinji pa da vidis sta ce da ti kaze...Pricamo o malom kuhinjskom/stonom radiju koji lepo izgleda i ima samo dva dugmeta, sa odlicnim prijemom i koji je namenjen zenama, a ne o ruznim i glomaznim krshevima koji hvataju samo dve stanice bez krchanja ako se bash ne potrudis oko antene...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sipi

pa moja keva se bas naslusala savice u kuhinji dok je prckala oko sporeta

a bogami i cale dok je pio kafu i pusio cigaru jer se kod nas nikad nije dimilo po sobama

sa prijemom nikad nisu imali problema jer se radio beograd jedino i slusao (a i sta ce ti vise), a malo kasnije se vec preslo na tezak hi-end: hsr 48 :laugh1:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sipipa moja keva se bas naslusala savice u kuhinji dok je prckala oko sporetaa bogami i cale dok je pio kafu i pusio cigaru jer se kod nas nikad nije dimilo po sobamasa prijemom nikad nisu imali problema jer se radio beograd jedino i slusao (a i sta ce ti vise), a malo kasnije se vec preslo na tezak hi-end: hsr 48 :laugh1:

E kad se stvari sagledaju na takav nacin, sve je u redu, nego danas ljudi postali zanovetljivi... :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko pristaje na ushi i rep neka mu ih - sprava koja po silasku sa trake kosta 20-ak EUR ne moze da kosta u radnji vise od 50 EUR (poznata univerzalna racunica za industrijski proizvod - 40% proizvodjacu, 60% svim ostalima u lancu).

Ne znam odakle ti taj podatak da proizvođač ima 40% od prodajne cene, meni se to ne dešava. Trike koji kod nas izađe ka prvom sledećem (istovremeno i poslednjem pre konačnog kupca) otprilike je u odnosu 1:3, dakle, oko 30% od konačne prodajne cene. To je računica na cenu koja je sa maksimalnim rabatom od 35%. Dakle, da neko želi da kupi od nas direktno, praktično bi trebalo da plati cca 1300, istovremeno diler plaća oko 850 a konačna cena je cca 2500... Rabat je zapravo izmišljotina koja podiže cenu da destimuliše konačnog kupca da ide direktno kod proizvođača a proizvođaču skida s grbače milionski tiraž upita, pitanja, podpitanja i nepotrebnih komunikacija sa svakojakim žanrovskim rešenjima... To je posao dilera i za to je veoma dobro plaćen... Na kraju krajeva, pogledaj koliko proizvođača omogućava krajnjem korisniku da se direktno uvali u konverzaciju sa proizvođačem?...OT: BTW, Soltanus je krenuo u serijsku proizvodnju (zahvaljujući meceni) i odmah je dobio ceo tim ljudi koji na sebe preuzima po deo posla... Zolika će završiti sa nekim svojim procentom, ali će se cela ekipa ljudi hraniti sa iste gomile. Prva tura od 50 setova je praktično rezervisana za izvoz u Evropu, rekao bih Nemačku... Pitam se samo, koliko će sada "slobodni duh" kreatora imati prostora da se razmaše i koliko će ovih zvučnika još biti plasirano u Srbiji. Imam utisak da će se u budućnosti Soltanusovi elektrostatici prvo morati kupiti u Nemačkoj i uvoziti u Srbiju... po adekvatnim cenama... (proizvođačka puta Pi) :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...