Jump to content
zocky

PCM2704 DAC

Recommended Posts

Ubacio sam pad za S/PDIF izlaz:post-65-0-73619500-1338078748_thumb.jpgOdatle kratkim provodnikom do pločice koja će nositi TOS ili koaksijalni priključak ili oba sa pripadajućim elementima (TOTX, BNC, RCA i eventualno dodatni stab. napona) pa da se ušrafi na kućište dac-a... Kao što Impuls reče - prilično univerzalno rešenje...

@sir OliverNe nudim ništa, poklanjam ovo što sam uradio, ovaj pcb dizajn je "copy free", svako ko želi dobiće izvorni pcb fajl. Obzirom da se kod Milana ne plaća priprema, količina poručenih pločica ne utiče na cenu po komadu... nije mi teško da naručim komad više.Da je tema krenula u pravcu "forumskog projekta" onda bi verovatno bile dve verzije pločice i na jednoj od njih bi bilo implementirano sve što forum želi...Pošto je izostalo neko šire interesovanje za ovaj projekat, verovatno zbog toga što PCM2704 nema šta da traži uz danas aktuelne 24 bit d/a konvertore, ne vidim svrhu izmenama koje pominješ.Javio se forumaš Beli_Ninja sa pitanjem oko spdif izlaza sa ove pločice, meni to nije potrebno ali čoveku mogu izaći u susret time što ću staviti "pad" sa kog će moći lako da pokupi signal...Kasnije, ako/kad bar nekoliko drugara potraži i usaglasi se oko nekog konkretnog rešenja pločice, uradiću potrebne izmene...

skidam kapu na drugarstvu..svaka cast! :respect:

Gaggia,moj moto je: "ne čini ono što ne želiš da tebi čine" i obrnuto... :BeerMugCheers:

duso nasa forumska, a ti si uradio ono bolje: "cini drugima kako zelis da tebi drugi cine" .. :wink2:

E, cicije su uvek bile uskraćene za jedno zadovoljstvo više a to je upravo zadovoljstvo deljenja lepih stvari...

:shakehands:

koji program koristite za projektovanje, ne znam ni jedan da koristim, a hteo bi da naucim,usput mi se svidja usb dac jer imam notebook, hteo bi da se ukljucim u temu, al sta cu kad sam nepismen :Dizzy:(malo sam istrazivao eagle, ali reko mozda ima i boljih i laksih za ucenje)inace za dosadasnji uspeh projekta :respect:

koji program koristite za projektovanje, ne znam ni jedan da koristim, a hteo bi da naucim,usput mi se svidja usb dac jer imam notebook, hteo bi da se ukljucim u temu, al sta cu kad sam nepismen :Dizzy:(malo sam istrazivao eagle, ali reko mozda ima i boljih i laksih za ucenje)inace za dosadasnji uspeh projekta :respect:

Davno sam počeo sa Protelom i u njemu ostao do danas, već neko vreme radim u verziji iz mog avatara iako ima i novijih. Par puta sam pokušao sa nekim drugim programima ali Protel mi je bio kvalitetniji i odustajao sam. Glavna fora je da će to isto reći i onaj ko je savladao recimo Eagle ili P-CAD ili... njemu će upravo to biti najbolje za rad a sve ostalo komplikovano ili nefunkcionalno u meri u kojoj je to "stari program".Bilo koj od tih programa da izabereš, za ove naše amaterske potrebe vršiće posao. Osnovne stvari su uglavnom intuitivne i vrlo brzo ćeš da provališ šta čemu služi i da nacrtaš svoju prvu pločicu. Ono za šta će ti trebati znatno više vremena je poznavanje pravila kojih se moraš pridržavati u rutiranju da bi pločica ispravno funkcionisala... No, neka te to ne sekira, bitno je da kreneš da crtaš i da ti ne bude strano korišćenje "literature", znanje će vremenom doći...Ako umeš da lemiš možeš da imaš ovaj DAC, uključivanje u temu nikako nije uslov za to ;)Drago moi je da ti se dopada moj dizajn! :BeerMugCheers:

hvala na brzom odgovoru, primetio sam da su slicni programi(nema se tu sta izmisliti) umem da lemim ali trenutno radim na drugom projektu,ali mislim da ce ubrzo bas ovaj doci na red jer mi se bas svidja jednostavan usb dac svetski a nas! :oke:

Obaveštavam forumaše da je pcb fajl (poslednja revizija) poslat Milanu.Naručeno je 4 komada, ako još neko želi ovu pločicu neka se javi do sutra.