Jump to content
zocky

PCM2704 DAC

Recommended Posts

Ukazala se potreba za USB DAC-om u B sistemu...Pored onolikih gotovih i jevtinih kineskih rešenja meni je ipak bilo interesantnije da sam nešto razvijem i napravim.Proučio sam dokumentaciju proizvođača IC-a (koliko to moj nivo znanja dopušta), pogledao 4-5 el. šema sa net-a i nacrtao detaljnu šemu mog viđenja ovog sklopa:post-65-0-80377200-1336666427_thumb.jpgZnam da se šema ne vidi dobro, ovo je čisto navlakuša ;)

trivijalno pitanje - gledao sam ranije ali pozaboravljah razlike - zasto ne 2707 ?

Evo preglednije šeme u pdf-u

PCM2704 DAC.pdf

Temu sam tagovao kao "razvoj", ovo bi mogao da bude mali forumski projekat - forum pomogne idejama da se iz ovog čipa izvuče maksimum a ja realizujem sklop i okačim potpunu dokumentaciju kao "javno dobro"....

Može?

Dvoumio sam se oko sledećih pitanja:

- da li postoji u ovom slučaju benefit od razdvajanja napajanja "digitalno-digitalnog" i "digitalno-analognog" dela

- vrsta napajanja (šant ili serijski regulator, integrisani ili diskretni... u svakom slučaju prednost dajem eksternom napajanju)

- neki bafer na izlazu ili klot direktno iz čipa na RCA

Unapred zahvaljujem svima koji uzmu aktivno učešće u ovoj temi!

:BeerMugCheers:

trivijalno pitanje - gledao sam ranije ali pozaboravljah razlike - zasto ne 2707 ?

Zbog toga što je naš Pile hteo upravo PCM2704 ali, na žalost, nije stigao da ga upotrebi.

Nisam proučavao u čemu su razlike između 2704,5,6,7 odnosno koji bi od njih treba superiornije da zvuči...

Mislim da je 04 najprostiji po pitanju mogućih aplikacija i sigurno završava posao u prenosu zvuka sa USB-a.

EDIT; evo funkcionalnih i fizičkih razlika;

Multiple Functions:

− External ROM Interface (PCM2704/6)

− Serial Programming Interface (PCM2705/7)

− I2S Interface (Selectable on PCM2706/7)

Package:

− 28-Pin SSOP (PCM2704/5)

− 32-Pin TQFP (PCM2706/7)

A be imam ja jedan gotov ako hoćeš da se sigraš. Doduše sa 2707 jer sam hteo da ima i SPDIF i I2S. Čisto da čuješ šta da očekuješ pa posle ovaj tvoj pravi bolji. Napajanje posebno a ne sa USBa ( baterijsko ) neko uobličavačko kolo na izlazu...

post-39-0-98616000-1336671679_thumb.jpg

A be sir Olivere znaš me, znaš da mi je glavno sigranje upravo pravljenje ovih naših igrački...Hvala na ponudi, ponesi 2707 kad dolaziš čisto da napravim poređenje sa ovim kad ga završim...Hebemu izgleda su svi nečim zauzeti i nigde nikog da nešto predloži po onim mojim pitanjima :(

U subotu i nedelju sam u Aleksburgu. Jel da ponesem i Lampuceru i AA da probamo sa tvojim DACom? Imaš li neko pojačalce malo?

Imam nekoliko pojačalca ali su zvučnici kod prijatelja, u toku su radovi na njima...

Mislim da gresis sto pravis analogni izlas sa PCM270x. Nabavio sam jos jedan Apple Air Port Express WiFi Hub DA konvertor koji je baziran na PCM2505. To svira odlicno ali ako zelis da cujes njegove prave mogucnosti treba ga povezati na DAC. Interesujuci se zasto je to tako i otkud AirPort ugradjen u nekim HighEnd sitemima, malo sam proucavao i vidi sta sam nasao. http://www.stereophi...essors/505appleCovek istestirao jitter na analognom i digitalnom izlazu PCMa i dosao do zakljucka da se toliko razlikuju da je analogija malte ne besplatni poklon na uredjaju koji je zamisljem da daje digitalni izlaz.

Considering that the AirPort Express's analog output is basically a freebie function added to a computer Wi-Fi hub, jitter aside, its measured performance is quite good. The beauty of this unassuming component, however, is its S/PDIF data output, which allows the AirPort Express to assume a respectable role in a true high-end audio system.

Iskoristi SPDIF sa PCMa pa na pristojni DAC. Ili jos bolje I2S.

Jednom ćeš mi demonstrirati sve te tvoje "no žica" sprave, rado ću ti pružiti priliku da srušiš teoriju "nemere ti to bez žice" ;)DAC iz ove teme ide u konfiguraciji sa šeme koju sam okačio, uz eventualnu nadgradnju ako neko predloži nešto pametno, iz dva razloga:- biće integrisan u HT ampu u funkciji USB ulaza za puštanje DivX materijala ili neke muzike sa PC-a- radi se o B sistemu mog prijatelja, on je hteo upravo ovo da ima.I2S i S/PDIF konekcije koje predlažeš već postoje u njegovom A sistemu preko PCM2706 koji radi u okviru AYA II dac-a

Ništa ne pričaš kako je prošla prezentacija jabuka. Verovatno si zadovoljan čim si naručio jednu Express vazdušnu jabuku?

Kupljena, nasetovana i radi. Može da bude i WiFi router i bridge . Odlična spravica.

Kupio sam ( za sebe)

Postavljena slika a i adapterče Postavljena slika

Verovatno će i tebi trebati. Da ti kupim ili ćeš sam kod Mališu?