Jump to content

Taster koji je postao prekidac


Sipi

Preporučeni Komentari

Tako je, al' ako cu vec da mu pravim 12V DC radije cu da stavim ovo malo elektronike (30-ak dindzi ukupno) nego jos jedan rele. Mada moze, sto da ne, sigurno ima ljudi kojima su releji lakse i privlacnije resenje - ja sam napravio ono sto odgovara meni, ne svima :character13:

Aл тај се СС баш нешто не уклапа у 30-50 динара.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 88
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Aл тај се СС баш нешто не уклапа у 30-50 динара.

стоН_Колд

A koji se to rele uklapa u 30 - 50 dinara ? Postavljena slika

E, 'aj da batalimo lupetanje - ja sam napisao da elektronika koja ce da pali rele (chip, tranzistor, par otpora i kondova) treba toliko da kosta a ne sam rele.

Sto se stalno muti voda oko prostih stvari ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, 'aj da batalimo lupetanje - ja sam napisao da elektronika koja ce da pali rele (chip, tranzistor, par otpora i kondova) treba toliko da kosta a ne sam rele.

E pa upravo sam i ja pokušao da to kažem Dedi Postavljena slika... zato sam i pomenuo izvedbu sa samo jednim releom.Postavljena slika

Uzgred, ja nisam lupetao; naime, u podrumu imam nešto bistabilnih relea, pa reko' što da se i ja onda ne pravim malko važan Postavljena slika ... nije valjda da samo Deda ima podrum Postavljena slika

Sto se stalno muti voda oko prostih stvari ?

Na to ne bih znao da ti odgovorim; nikada nisam bio taj koji je proste stvari voleo da (za)komplikuje ... baš naprotiv, uvek reagujem kad tako nešto primetim .

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, na Leovu zelju, i izvedba sa PCB-om (stavljen 4069 chip):post-20-125779321238_thumb.jpgRele je 12V spulna / 10A-250V~ kontakti.Radi isto kao i prethodni (sa 4049). Leo, ako ti treba, tvoj je.E, da - nacrt plocice mi ostao na drugom PC-u, postovacu ga sutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел има једна за мене, чисто да пробам :character13:.стоН_Колд

Sorry stone, ja to rucno pravim (nista foto/sito), na komad i po potrebi, tako da za sada ima samo ova jedna za Lea (hteo sam i da probam 4069). Ako budem pravio jos, imacu te u vidu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма нема везе и Ја то одокативном методом правим, ако треба 1 комад.

Postavljena slika

стоН_Колд

Ne znam kakva ti je to odokativna metoda, ja koristim neke druge (metode)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto što ja radih na ovu temu. Šema je dole, radi odlično. Sipijevo rešenje je ipak elegantnije.

Ako nekom treba PDF za izradu nek se javi na PM... ili da ga postujem ovde, kako vam volja.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...