Jump to content

Postovanje svima! Da li ovaj gramofon vredi ove novce???


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Verovatno zato sto se uredjaj moze videti/kupiti/preuzeti u Bgd-u.U potpunosti se slazem za - http://www.kupujempr...43804-oglas.htmDodao bih jos u cenovnom rangu koji si naveo , a Toma ima - http://www.kupujempr...85759-oglas.htmSamo napred u potrazi i strpljivo :thumbsup:

ovaj AR stvarno deluje fantasticno, ali mislim da je cena preterana...cak i sam prodavac kaze da je kostao 230 funti, a on ga sad prodaje za 250e :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj AR stvarno deluje fantasticno, ali mislim da je cena preterana...cak i sam prodavac kaze da je kostao 230 funti, a on ga sad prodaje za 250e :connie_nutzo:

Bez namere da reklamiram prodavca, ali nisi u pravu. To je nekada bila cena.Evo ti jedan primer ....... http://www.ebay.com/...em=120971247295Inace, baza + ova rucica se nalaze ne tako cesto na e-bay-u.Ako pogledas sve slike koje se nalaze na KP ovaj AR poseduje cak i origigi kutiju.Nekome i to znaci. :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok, znam da je redak primerak i da to ima svoju cenu, pa i ta kutija, ali ipak mislim da je to previseod prodavca je posteno sto je rekao da je izvrsio neke popravke i zamene i to je za pohvalu, ali ja se ipak ne bih petljaomislim da su takve stvarcice idealne za iskusne i za one koji se razumeju u lemilicezato sam i otvorio temu sa novim gramofonima, ali nidje nikoga :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Obzirom da si u drugoj temi pokazao interesovanje i za kupovinu novog gramofona klase cena od oko 300€, a da ni sam nisi siguran šta bi od polovnih modela uzimao, kao i da čini mi se naginješ izboru koji nije po mom ukusu, skrećem pažnju na ovaj oglas aktuelan par dana:

http://www.kupujempr...lter_id=5771340

Za dosta manje para možeš da saznaš kako izgleda, tj. zvuči gramofon te klase.

Pri tom ne ulazim u polemiku da li bolje zvuči Project sa ovom, ili onom zvučnicom od slične Rege, ili ovog Thorensa, a neznam ni ko bi to baš mogao da ti kaže, obzirom da su varijacije u modelima slične cenovne kategorije gotovo bezbrojne.

Ne vidim koji je Ortofon u pitanju. Može da bude 3, 5, ili čak i 10, a ovaj poslednji bi bio sasvim dobar za početak. Razlika u ceni ova tri Ortofon modela je 10-15€, a vredi dati tih dodatnih 15 za Ortofon 10.

Odavde gledano, zamenio bih odmah filcani mat (o njima zaista nemam dobro mišljenje) i drugo nema šta da se dira, osim da se jednom nađe zvučnica iz ekonomske klase po tvom ukusu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom da si u drugoj temi pokazao interesovanje i za kupovinu novog gramofona klase cena od oko 300€, a da ni sam nisi siguran šta bi od polovnih modela uzimao, kao i da čini mi se naginješ izboru koji nije po mom ukusu, skrećem pažnju na ovaj oglas aktuelan par dana: http://www.kupujempr...lter_id=5771340Za dosta manje para možeš da saznaš kako izgleda, tj. zvuči gramofon te klase.Pri tom ne ulazim u polemiku da li bolje zvuči Project sa ovom, ili onom zvučnicom od slične Rege, ili ovog Thorensa, a neznam ni ko bi to baš mogao da ti kaže, obzirom da su varijacije u modelima slične cenovne kategorije gotovo bezbrojne.Ne vidim koji je Ortofon u pitanju. Može da bude 3, 5, ili čak i 10, a ovaj poslednji bi bio sasvim dobar za početak. Razlika u ceni ova tri Ortofon modela je 10-15€, a vredi dati tih dodatnih 15 za Ortofon 10.Odavde gledano, zamenio bih odmah filcani mat (o njima zaista nemam dobro mišljenje) i drugo nema šta da se dira, osim da se jednom nađe zvučnica iz ekonomske klase po tvom ukusu.

Kolega, mislim da je Crni više teoretski zaintresovan za gramofon nego stvarnodo sad bi kupio nešto da ga toliko zanima gram, ili griješimKako god podržao bih te u predlogu da se kupi polovan gram naspram novih koje pomenu red veličine 300 i mao više euračak mi se čini da su ona dva thorensa 115 bolji izbor od ovog 190 nego da ne ulazimo u raspravu o tomeima i dva malo starija modela Thorensa koji sa korekcijom cijene mogu bit zanimljivi, naravno ako su u dobroj kondiciji a koji su kasnije pogodni za nadogradnju sa ručkom ako kolega Crni krene u te vode
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čak mi se čini da su ona dva thorensa 115 ....

Meni su ti Thorensi 105, 110, 115, ako uopšte imaju veze jedan sa drugim, potpuna nepoznanica. Srećem ih povremeno na oglasima po umerenim cenama.Kada su nastajali, koja je koncepcija, kojom cenovnom rangu su pripadali?Nisam zainteresovan za kupovinu, samo ćaskamo, odnosno oftopičarimo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ostale ne znam, ali TD115 je pola plastika, pola neki liveni gus (neka legura slična aluminijumu ali ima onaj gadan sivi mat površinski odbojni bljak izgled) kombinovan sa štancanim limom što neumitno vodi do zaključka da se prilično vodilo pažnje da u proizvodnji bude ekonomično. Imam jedan koji je kod mene o tom modelu stvorio mišljenje da nije ništa posebno.Gledano iz ugla mehanike, polujadno, sa aspekta motora i elektronike takođe. Dekovi koje sam nekada davno imao, imali su kvalitetnije i robusnije motore. Međutim, kao najslabiji deo gramofona definitivno se ističe integrisana ručka koja je nešto najlošije osmišljeno ikada (TP30). Iskreno rečeno, nije ništa bolje od Riz-ovih Turandota, koji su imali genetski usađenu problematiku sa kontrolom broja obrtaja dok kod ovog Thorensa možda elektronika nije toliko problematična koliko je ručica loše osmišljena. Sve u svemu, ne vredi za njega dati više od 50€... Pod uslovom da na ručici nije stradao spoj koji se nalazi negde na pola ručice pa je tako totalno nekompatibilan sa bilo čime drugim osim sa samim sobom. Kanta. BTW, ako nekome trebaju delovi, imam jedan u delovima, cena: dođi i nosi.http://www.inthouse.ru/vintage/LP/TD-115/TD-115.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su ti Thorensi 105, 110, 115, ako uopšte imaju veze jedan sa drugim, potpuna nepoznanica. Srećem ih povremeno na oglasima po umerenim cenama.Kada su nastajali, koja je koncepcija, kojom cenovnom rangu su pripadali?Nisam zainteresovan za kupovinu, samo ćaskamo, odnosno oftopičarimo.

to ti je kolega plug and play varijanta iz 70-80 godina stim da u odnosu na današnje plug and play varijente izrađene od parčeta iverice sa tanjirima od plastike ili presovanog kartona je spaceshuttle

Za ostale ne znam, ali TD115 je pola plastika, pola neki liveni gus (neka legura slična aluminijumu ali ima onaj gadan sivi mat površinski odbojni bljak izgled) kombinovan sa štancanim limom što neumitno vodi do zaključka da se prilično vodilo pažnje da u proizvodnji bude ekonomično. Imam jedan koji je kod mene o tom modelu stvorio mišljenje da nije ništa posebno.Gledano iz ugla mehanike, polujadno, sa aspekta motora i elektronike takođe. Dekovi koje sam nekada davno imao, imali su kvalitetnije i robusnije motore. Međutim, kao najslabiji deo gramofona definitivno se ističe integrisana ručka koja je nešto najlošije osmišljeno ikada (TP30). Iskreno rečeno, nije ništa bolje od Riz-ovih Turandota, koji su imali genetski usađenu problematiku sa kontrolom broja obrtaja dok kod ovog Thorensa možda elektronika nije toliko problematična koliko je ručica loše osmišljena. Sve u svemu, ne vredi za njega dati više od 50€... Pod uslovom da na ručici nije stradao spoj koji se nalazi negde na pola ručice pa je tako totalno nekompatibilan sa bilo čime drugim osim sa samim sobom. Kanta. BTW, ako nekome trebaju delovi, imam jedan u delovima, cena: dođi i nosi.http://www.inthouse....115/TD-115.html

kolko se ja sjećam isti lili sličan motor je u td 126mk3 neki tahogenerator 72polni ili nešto sličnoručica jest malo problematična ali je za ove sadašnje više nego dobrasuspenzija dobrabem ga bolji je od ovih od iverice -bar duplo, a tri put je jeftinito što smo ga ti i ja davno prevazišli ne znači da ne valjasad da nemam gram i da treba da ga kupujem rađe bi dao za njega 150 eura nego za neki project ili reguprije neki dan sam mijenjao fabričk interkonekt na jednoj regi rp1dake kabl koji je ugrađen je sa periodom raspadanja 150 dana od dana ugradnješasija tabla iverice i to one slabije zaštitne transportnetanjir od plastikesub tanjir od plastike takođe sa dodirnom površinom sa tanjurom od cijelih 10 mmgumica motora proklizava fabrički tek što će biti za koju godinuručka đene đene bez što gram moraš bačit naleđa da prišarafiš glavuosovina tanjira kao slim cigareta zašarafljena u ivericu sa tolerancijom koja zavisi kolko si pritego maticu u raspalu ivericuu upustvu za upotrebu piše ne držati u vlažnoj prostoriji da se ne raspadnetak da je td 110 i 115 za ovo hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii endddddddddddddddddddddddPSa i riz i turandot bi bolje prosvirali da se malo poradi na njima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mmdah... Tako gledano, jeste, nije loš ako se poredi sa novim low-end uređajima. Ja sam na celu stvar više gledao onako, sa distance nekoga ko je samo za izradu tanjira više platio nego koliko košta neki novi gramofon, naravno za svoj novac, dobio sam tanjir koji je bar dva do tri puta masivniji od novog low-end gramofona... http://www.diyaudio.rs/topic/561-diy-gramofon-ii/page__st__620#entry68162

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je Steinov gramofon ubedljivo najkvalitetniji gramofon koji sam video :respect: Pored njega, najbolje napravljeni zvučnici koje sam video su Piletovi 2way SS i DamirDJev veliki econowave, najbolje napravljeno pojačalo mi je Magurin Donut. Vanvremenske stvari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako stoje stvari, Zvu, da ja imam smisla i razumevanje mehanike, a za elektroniku sam duduk. Gramofon, sa izuzetkom malo nekih delova za regulaciju motora jeste čista mehanička naprava i mogu da razumem svaki, pa i najmanji deo za čega služi i kako treba ili ne treba i šta se dobija ili gubi ako nešto uradiš ovako ili onako... Lepo meni žena rekla da sam vanvremensko biće: rodio sam se ili sto godina prerano, ili sto godina prekasno... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam pre neki dan kupio thorens 165 koji je bio na oglasu za cenu u ovom rangu o kome se prica, to je varijacija tih 160/65/66 modela, old school belt drive koji ima manu da ima plasticnu subsasiju. ali posto je gramofon dosao u ruke vestog stolara koji izmedju ostalog radi kabinete za teresonic drajvere, i dobrog audiofila koji ima par usiju i jos po nesto izmedju njih, sprava je sa par jednostavnih poteza (dampiranje kutije, ukrucenje subsasije, zamena ozicenja) dovedena u odlicno zvucno i estetsko stanje, sa izuzetkom poklopca koji je izgreban (btw sta se tu moze uraditi i gde?). slusao sam ga na testu sa goldring MM glavom od 100e sa nekim 70s boogie-bluesom i zvucalo je do jaja, kompletan being there ugodjaj i daleko rezolutniji i energicniji zvuk nego sto ga pamtim iz davnina kada sam zbog tuposti i mutnosti thorensa uvek preferirao nesto drugo.da ne mislite da sam poludeo i pored 3 gramofona u kuci uneo i cetvrti, uredjaj je bio za drugara tj njegov 50-ti rodjendan.a ovo samo pisem zato sto je taj isto kao i 166 od istog majstora nedeljama stajao na oglasu a prodavca niko nije zvao. tako da uredjaja ima, samo nema volje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom da si u drugoj temi pokazao interesovanje i za kupovinu novog gramofona klase cena od oko 300€, a da ni sam nisi siguran šta bi od polovnih modela uzimao, kao i da čini mi se naginješ izboru koji nije po mom ukusu, skrećem pažnju na ovaj oglas aktuelan par dana: http://www.kupujempr...lter_id=5771340Za dosta manje para možeš da saznaš kako izgleda, tj. zvuči gramofon te klase.Pri tom ne ulazim u polemiku da li bolje zvuči Project sa ovom, ili onom zvučnicom od slične Rege, ili ovog Thorensa, a neznam ni ko bi to baš mogao da ti kaže, obzirom da su varijacije u modelima slične cenovne kategorije gotovo bezbrojne.Ne vidim koji je Ortofon u pitanju. Može da bude 3, 5, ili čak i 10, a ovaj poslednji bi bio sasvim dobar za početak. Razlika u ceni ova tri Ortofon modela je 10-15€, a vredi dati tih dodatnih 15 za Ortofon 10.Odavde gledano, zamenio bih odmah filcani mat (o njima zaista nemam dobro mišljenje) i drugo nema šta da se dira, osim da se jednom nađe zvučnica iz ekonomske klase po tvom ukusu.

stvar je u tome sto ovom preprodavcu lazi verujem koliko i baronu minhauzenutako da cu kupovinu gramofona obaviti ili u one hifi-ju (sta god neko mislio o regi) ili kod igora (tt recycled), ali tek posto zavrsim sa kupovinom....-sx4 :baklja::pivo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam pre neki dan kupio thorens 165 koji je bio na oglasu za cenu u ovom rangu o kome se prica, to je varijacija tih 160/65/66 modela, old school belt drive koji ima manu da ima plasticnu subsasiju. ali posto je gramofon dosao u ruke vestog stolara koji izmedju ostalog radi kabinete za teresonic drajvere, i dobrog audiofila koji ima par usiju i jos po nesto izmedju njih, sprava je sa par jednostavnih poteza (dampiranje kutije, ukrucenje subsasije, zamena ozicenja) dovedena u odlicno zvucno i estetsko stanje, sa izuzetkom poklopca koji je izgreban (btw sta se tu moze uraditi i gde?). slusao sam ga na testu sa goldring MM glavom od 100e sa nekim 70s boogie-bluesom i zvucalo je do jaja, kompletan being there ugodjaj i daleko rezolutniji i energicniji zvuk nego sto ga pamtim iz davnina kada sam zbog tuposti i mutnosti thorensa uvek preferirao nesto drugo.da ne mislite da sam poludeo i pored 3 gramofona u kuci uneo i cetvrti, uredjaj je bio za drugara tj njegov 50-ti rodjendan.a ovo samo pisem zato sto je taj isto kao i 166 od istog majstora nedeljama stajao na oglasu a prodavca niko nije zvao. tako da uredjaja ima, samo nema volje.

a ga ti kolega bogohuliškakav thorens kakve trice rega rp1 je best baj i dobijjjoooo nagrada

stvar je u tome sto ovom preprodavcu lazi verujem koliko i baronu minhauzenutako da cu kupovinu gramofona obaviti ili u one hifi-ju (sta god neko mislio o regi) ili kod igora (tt recycled), ali tek posto zavrsim sa kupovinom....-sx4 :baklja::pivo:

šta imaš kome da vjeruješ, ako ne znaš ništa oko grma povedeš nekoga ko zna i kupiš ako je okčita li ti što napisah za regu rp1? :pivo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam ti je druže koga da vodam okolo i da pored sebe bedačim i njega jureći kontejner gramofone...zato i kažem da idem na sigurno: prodavnica ili igor u zavisnosti sa koliko para budem raspolagaoja o regi ne mislim tako loše, ali bi najviše voleo da završim posao kod igora jer mi se jako sviđa njegov pogled na stvari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam ti je druže koga da vodam okolo i da pored sebe bedačim i njega jureći kontejner gramofone...zato i kažem da idem na sigurno: prodavnica ili igor u zavisnosti sa koliko para budem raspolagao

ja o regi ne mislim tako loše, ali bi najviše voleo da završim posao kod igora jer mi se jako sviđa njegov pogled na stvari

Ma, tako i treba: u prodavnicu i šlus.Ali, ako već pazariš Regu, vidi da ti uvezu ovu:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...