Jump to content

Postovanje svima! Da li ovaj gramofon vredi ove novce???


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Drago mi je da ti je bio koristan moj prethodni post. :)

 

Nekoliko pitanja/dilema :

- 500 eura za ceo gramofonski setup ( gram. baza, gram. rucica, zvucnica ) ili  .... ?

- DD ili belt ?

- novo, polovno ili diy ?

 

Eto, ovako za pocetak .....

Da,za ceo setup(baza,rucica i zvucnica)

Moze i dd i belt,ma moze i idler :-)

Zanima me polovno ili diy (novo za te pare tesko da moze da se nadje a da valja)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Idemo dalje.

Sta biste mogli da mi preporucite u toj klasi cene (oko 500 eur?)

To bi mi bio prvi gramofon (poveo bi nekog iskusnijeg u slucaju kupovine) i sta bi mi

bilo bolje-da se jos strpim i skupim jos novca za nesto ozbiljnije ili je ovaj budzet ok?

 

 

 

Taj gram nije za pocetnika,jer bi zahtevao najverovatnije neke dodatne aktivnosti pod uslovom da je sve tehnicki ispravno.Prvo provera rucke,pa baze.Ta rucka nije bila jeftina bas u svoje vreme,za neki Kuzma Stabi 1-2 verovatno vise odgovara,njena tezina je veca no klasicne rucke koje su se koristile pretezno sa 126-com (SME,Grace,Mayware,jeftinije Linn,Rega recimo),dolazi najverovatnije do pretpterecenja opruge koje nose plivajucu sasiju,gram nema odgovarajuci swing sasije,opterecenost opruga nije pravilno,dolazi do deformacije vesanja/opruga.Zamena rucke na neku drugu je moguca,nije to neko sveto pismo,al povlaci jednu prodaju,nabavku nekke druge,koja se po filozofiji vise uklapa u gore pomenutu pricu,ali ovo opet zahteva dodatno vreme,energiju,a mozda i novac.

 

Samo jos tolko od mene,da je gramofonisanje cudan sport,da li ce trenutno raspolozivi budzet omoguciti nabavku neke vrtilice ili ne.ili ce trebati 1-2000eura novo/polovno vec je  i pitanje preferenci i mnogo cega drugog jos,i nije sigurno,da u svakom slucaju bude covek sa vise utrosenih para u ovom segmentu  sretniji i zadovoljniji.Ja sam se igrao sa nekim spravama iz ovog zanra gde je bilo vec sve idilicno,cena polovno/novo izmedju 1-2000 eura,pa sam se ipak vratio na 126-cu,i slusam ploce i dalje,mozda cak i intenzivnije nego ranije,i nesto mi se ne manja bas na nista,i nisam se iskasapio ziletom...

 

Sretno B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na zalost, za cenu od oko 500 eura sa zvucnicom ces dobiti nekoliko klasa losiju gramofonsku bazu i rucicu u kompletu ili pojedinacno.

Krajnje dobronameran savet - gramofonska baza i gram. rucica se kupuju na "duze staze", te samim tim treba dati i adekvatan novac.

Da sam na tvom mestu planirao bih celu ovu sumu dati za bazu i rucicu ( za pocetak se moze kupiti neka MM entry lvl zvucnica, pa kasnije ici na one skuplje ).

Sa druge strane, takodje veoma bitna, moze se reci i krucijalna karika je zvucnica.

Na zalost, ona je potrosna roba, pa ce se menjati ( cela ili samo igla kod MM ).

Potsetio bih te na tvoj post br. #109.

Strpi se jos malo za to nesto "ozbiljnije".

 

Da ne izgleda ceo ovaj moj post "filozofski", evo i konkretnih stvari :

1. ne vidim vise onu diy gramofonsku bazu od kolege @neskor-a, kao sto ti i sam rece : " ... ma moze i idler ". :)

Sjajno uradjeno, finisirano, poznajuci Neskove ranije radove, ozbiljna preporuka ( e sad', ako nije prodato ) ?

2. nikada nisam voleo teme i postove o uredjajima sa KP, ali imam par predloga, pa mozemo o tome diskutovani putem pm

3. pristalica sam BD, tako da je to moja preporuka

4. kao prvu zvucnicu bih uzeo, da sam na tvom mestu, neku od MM

 

Btw, nisi napisao koji imas phono ili ako nemas trenutno, da li imas nesto u planu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . . eura,pa sam se ipak vratio na 126-cu,i slusam ploce . . .

Da se razumemo.

Thorens TD 126 je "pakleno" dobra gramofonska baza, ako se nadje u ispravnom stanju.

Prodavala se u Beogradu u "Kontaktor"-u krajem 70-tih godina XX veka.

Thorens TP rucica, koja je isla uz ovu bazu, za neke vece "apetite" je zamenjivana sa SME, Grace, Formula 4 etc.

Moj "komad" na zalost je bio defektan, a pod velikim znakom pitanja su i ovih nekoliko koji "kolaju" na KP.

Nikako ne izbaciti ovaj gramofonski komplet iz uzeg izbora - naprotiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na zalost, za cenu od oko 500 eura sa zvucnicom ces dobiti nekoliko klasa losiju gramofonsku bazu i rucicu u kompletu ili pojedinacno.

Krajnje dobronameran savet - gramofonska baza i gram. rucica se kupuju na "duze staze", te samim tim treba dati i adekvatan novac.

Da sam na tvom mestu planirao bih celu ovu sumu dati za bazu i rucicu ( za pocetak se moze kupiti neka MM entry lvl zvucnica, pa kasnije ici na one skuplje ).

Sa druge strane, takodje veoma bitna, moze se reci i krucijalna karika je zvucnica.

Na zalost, ona je potrosna roba, pa ce se menjati ( cela ili samo igla kod MM ).

Potsetio bih te na tvoj post br. #109.

Strpi se jos malo za to nesto "ozbiljnije".

 

Da ne izgleda ceo ovaj moj post "filozofski", evo i konkretnih stvari :

1. ne vidim vise onu diy gramofonsku bazu od kolege @neskor-a, kao sto ti i sam rece : " ... ma moze i idler ". :)

Sjajno uradjeno, finisirano, poznajuci Neskove ranije radove, ozbiljna preporuka ( e sad', ako nije prodato ) ?

2. nikada nisam voleo teme i postove o uredjajima sa KP, ali imam par predloga, pa mozemo o tome diskutovani putem pm

3. pristalica sam BD, tako da je to moja preporuka

4. kao prvu zvucnicu bih uzeo, da sam na tvom mestu, neku od MM

 

Btw, nisi napisao koji imas phono ili ako nemas trenutno, da li imas nesto u planu ?

meni se ovaj čini ok za ove pare ali nikako da odem da ga poslušam

daleko je ispod 500e, a bukvalno je plagnplej. nije hiend, ali sigurno nije ni kanta

https://www.kupujemprodajem.com/Marantz-TT4200-Pro-Ject-phono-preamp-17397923-oglas.htm?filter_id=132

šta misliš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 
 

 

Na zalost, za cenu od oko 500 eura sa zvucnicom ces dobiti nekoliko klasa losiju gramofonsku bazu i rucicu u kompletu ili pojedinacno.

Krajnje dobronameran savet - gramofonska baza i gram. rucica se kupuju na "duze staze", te samim tim treba dati i adekvatan novac.

Da sam na tvom mestu planirao bih celu ovu sumu dati za bazu i rucicu ( za pocetak se moze kupiti neka MM entry lvl zvucnica, pa kasnije ici na one skuplje ).

Sa druge strane, takodje veoma bitna, moze se reci i krucijalna karika je zvucnica.

Na zalost, ona je potrosna roba, pa ce se menjati ( cela ili samo igla kod MM ).

Potsetio bih te na tvoj post br. #109.

Strpi se jos malo za to nesto "ozbiljnije".

 

Da ne izgleda ceo ovaj moj post "filozofski", evo i konkretnih stvari :

1. ne vidim vise onu diy gramofonsku bazu od kolege @neskor-a, kao sto ti i sam rece : " ... ma moze i idler ". :)

Sjajno uradjeno, finisirano, poznajuci Neskove ranije radove, ozbiljna preporuka ( e sad', ako nije prodato ) ?

2. nikada nisam voleo teme i postove o uredjajima sa KP, ali imam par predloga, pa mozemo o tome diskutovani putem pm

3. pristalica sam BD, tako da je to moja preporuka

4. kao prvu zvucnicu bih uzeo, da sam na tvom mestu, neku od MM

 

Btw, nisi napisao koji imas phono ili ako nemas trenutno, da li imas nesto u planu ?

Hvala jos jednom.

Nazalost nemam ni phono,tako da cu definitivno jos da se strpim (povecam  budzet) i onda da krenem u potragu.

Ako u medjuvremenu izleti dobra kombinacija baze i rucice-zainteresovan sam.

 

Kod Neskora sam bio kad je prodavao Thorens 125,sme 3009 i ne znam tacno koja zvucnica (koliko se secam neka Audio technica - osnovni model) i bas zbog zvucnice mi je tad gramofon zvucao daleko inferiornije od DAC-a (ozbiljan dac mislim da je sa SABRE konvertorima ) i to me je odvratilo od kupovine.Znam da bi  taj gramofon radio mnogo bolje sa nekom ozbiljnijom zvucnicom ali nisam se usudio da rizikujem pa da se posle razocaram ako mi ne legne zvuk.Tad sam se odusevio sa Neskorovim Tannoy-ima (monitor gold) pa sam eto u medjuvremenu i ja zavrsio na Ardenima...

 

Posaljite slobodno predloge na PP.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .  Thorens 125,sme 3009 i ne znam tacno koja zvucnica (koliko se secam neka Audio technica - osnovni model) i. . .

Pratio sam dugo tu "kombinaciju" i sam se nosio mislju da je uzmem za gram. setup br. 2.

Cak sam i pustio "aber" preko dragog kolege, ali je bilo kasno, tj. "otislo". :)

 

Zakljucak : pogresio si sto to nisi uzeo, kao i ja sto nisam brze odreagovao. :(

Btw, ta zvucnica je zaista bila inferiorna za taj setup.

Eto i novog hint-a ( logicno se nametnuo ) - Thorens TD 125.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prodato pre neki dan ;)

Steta :( ...

Da li si bazicnog Lenca 75 sam sredjivao ili si ga dao nekom majstoru da sve zavrsi?

Ima jedan trenutno na KP pa me zanima koliko bi izaslo sredjivanje (moze i na PP)

To sve pod uslovom da ja taj na KP u ok stanju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sredjivanje nije tesko ako samo ispratis uputstva sa Lencoheavean-a.

To je najmanji problem, ali onda sledi malo veci, pravljenje plintha, rucka...

Kod mene je to bilo jos komplikovanije jer sam isao na PTP 5 verziju sa upustanjem i dodatnim custom delom za spoljasnje menjanje brzine.

Na kraju kada sam stavio sve na papir to je ispalo nesto preko 400 EUR, bez rucke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .   Na kraju kada sam stavio sve na papir to je ispalo nesto preko x x x EUR, bez rucke.

Jeste, ali izgleda kao "milon dolara", sto bi rekli u slang-u. :)

 

Bez da ja tebi da pravim "pozu" ( znamo se, i ne treba ), sve sto si do sada uradio je za primer.

Zasto tako govorim ?

Kratka digresija - slusao sam tvoje DQWT, video ih, i mogu samo reci - respect !  :worship:

Ja ti nisam bio kupac za taj PTP, a ni za DQWT, .., ali se videlo "iz aviona" da si to sve uradio do 00.

 

Neka moderacija slobodno odreaguje, ako misli da je ovo neka reklama, ali def. to nije.

Tako je, kako je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Doktore  :hi:

Ja nisam ovo pravio prvenstveno radio prodaje (kao i sve do sada).

Ja inace volim da napravim nesto, malo se izigram pa na sledeci projekat ;)

Naravno da bih mogao uopste da nastavim sledeci projekat moram da prodam prethodni i tako u krug.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Ja nisam ovo pravio prvenstveno radio prodaje (kao i sve do sada).

. . .

To je meni poodavno jasno. :)

Zato sam morao ovde to da pomenem.

Treba da se zna.

Tvoj etuzijazam je nesto sto se ne srece svaki dan.

Od mene imas punu podsku za sve sto budes smislio, mislio, i nameravao da radis.

Budi slobodan da mi se javis, ako nesto mogu ja da pomognem.

:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Zakljucak : pogresio si sto to nisi uzeo, 

Btw, ta zvucnica je zaista bila inferiorna za taj setup.

Eto i novog hint-a ( logicno se nametnuo ) - Thorens TD 125.

Jeste,sa ove vremenske distance gledajuci,pogresio sam svakako...

Pogotovo sto je covek sa foruma a ne neki preprodavac sa KP.

Ali,kako vec rekoh,kao totalni pocetnik sa gramofonima nisam se usudio da rizikujem pa da nagadjam kakav ce biti konacan rezultat sa boljom zvucnicom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih dodao opasku (nevezano za Davorov upit) da sam se dugo godina držao belt drive gramofona k'o pijan plota, ubeđen da DD naprosto ne može da bude konkurentan performansama. Prošlo mi kroz ruku nekoliko komada pojeftinih što je samo učvrstilo takav stav, ali me je veoma prijatno iznenadilo koliko dobar potencijal imaju neki malo bolji DD gramofoni koji se danas mogu kupiti za ne mnogo novca. Ja ih imam nekoliko (ovim putem nipošto ne sugerišem da se bilo ko sada fokusira na to) i moram da priznam da više nisam toliko zadrt po tom pitanju.

Ono što je poenta je da se uz malo truda i dodatnog ulaganja i od belt drive i od DD gramofona koji možda nisu vrh vrhova, izvući sasvim dobar i povoljan rezultat... Ako je dobra osnova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi nesto tipa Dual 1019 ili 1029, stavi Denon 103 i vozi dok ne skupis dovoljno para za ozbiljniji gramofon.

Kao na primer:

Garard 401 + Denon rucka od 12" ( ili Jelco 750L) + Denon 103R

 

Hvala na savetu Neskore,

 

Kakva su tvoja iskustva sa tim Dualim-a?

Da li se pojavljuju  na nasim oglasima ili se moraju juriti napolju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetu Neskore,

 

Kakva su tvoja iskustva sa tim Dualim-a?

Da li se pojavljuju  na nasim oglasima ili se moraju juriti napolju?

Ima ih cesto na KP, reda cena 50 - 100 EUR

Po meni moj Dual idleras je bolje zvucao nego Thorens TD125, mozda zvuci kao jeres, ali meni se tako cinilo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...