Jump to content

Trazim zvucne kutije


crni.

Preporučeni Komentari

poslao mi čovek redovnom autobuskom linijom banja luka-beogradvozač mi dao kutije, ja njemu pare+malo časti i razišli sekutije su bile odlično upakovane, u posebnoj kesi su bili papiri i spajkovi i tako...tek kad sam došao kući video sam šta sam kupiojbg, rizikovao sam, ali mora čovek malo i da veruje u ljudskost

Добро си прошао :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

mozda ali samo u teoriji, praksa zvuci drugacije... covek je isao ciljno na sajam da slusa zvucnike, nista nije sviralo bolje, eventualno jednako dobroi jos nesto da kazem sto mnogi ne shvataju/razumeju/pojme, jer ne moze da se izmeri: kad klepas kutije sa ljubavlju, one ce mnogo bolje da zvuce nego one iz fabrike, to je tajna koju ljudi treba da shvate, a uopste nije tajna :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvari stoje ovakoja sam bio spreman da za zvucnike dam 1000e, ali eto , prosao sam i sa 650 sto zanci da su mi ostale pare i za neke druge stvari.drugo, i za 650e moze se napraviti kutija mnogo bolja od ovog dalija, to mi govori razum i ponesto znanja iz teorije, ali u praksi, ja ne znam da pravim zvucnike i ne znam nikoga ko to zna.o da, puno je onih koji ce mi pred noge baciti svo znanje ovog sveta o konstrukciji i akustici i ne znam cega sve jos, ali NEMA NIKOGA KO BI SE LATIO POSLA i preuzeo odgovornost.ima naravno, dejan dobrin, ali sam malo sit njegovog zvuka do 1000e, za bolje (skuplje) nemam parazatim, tu je nenad napijalo. za ono sto mi nudi do 1000e je otprilike ono sto sam vec imao. kad se uljuci nesto ozbiljnije (riboni) skupo, skupo, skupo...i tako, ovde sam postavio temu sa nadom neko ce se javiti, ali niko ni da gukne...uzmi ovo, nemoj ono, ali niko da kaze: za 1000e napravicu ti nesto da ce sve da oduva sa lica zemlje, javi mi se na pp. jok...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crniUbiće te žena,... :punish:....sada si joj zvučnikom zaklonio fikus u desnom uglu.... :acute:

Ма ћути, ко зна шта је ту раније стајало?

stvari stoje ovakoo da, puno je onih koji ce mi pred noge baciti svo znanje ovog sveta o konstrukciji i akustici i ne znam cega sve jos, ali NEMA NIKOGA KO BI SE LATIO POSLA i preuzeo odgovornost.ima naravno, dejan dobrin, ali sam malo sit njegovog zvuka do 1000e, za bolje (skuplje) nemam parazatim, tu je nenad napijalo. za ono sto mi nudi do 1000e je otprilike ono sto sam vec imao. kad se uljuci nesto ozbiljnije (riboni) skupo, skupo, skupo...i tako, ovde sam postavio temu sa nadom neko ce se javiti, ali niko ni da gukne...uzmi ovo, nemoj ono, ali niko da kaze: za 1000e napravicu ti nesto da ce sve da oduva sa lica zemlje, javi mi se na pp. jok...

А шта би са чувеним земунским магом?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam baš siguran,... :angry27:....kojim se to ženam više dopadaju zvučnici od cveća. :scratch_head:

hehe, mojoj zenii za cvece sam ja zasluzan...mazim ga, pazim ga, presadjujem, tusiram, hranim, pustam mu dobru muziku. zato je toliko i napredovalo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad malo o zvukuu odnosu na premium monitore, bolji visoki, losiji srednji i losiji bas.znaci idealno bi bilo da dejanovi monitori imaju ovakve visoke i sa tim bi moglo dugo da se zividalje, dali ima bolju stereo sliku, ali je kod dayensa bliza pozornicadali je detaljniji i svetliji i kod novije produkcije je superioran, ali one starije stvari mnogo bolje svira dayenssve u svemu, nije bolji od dayensa, sto sam i ocekivao, s obzirom na cenu i klasu, ali sam dobio drugaciji zvuk, a to sam i zeleo, jer sam bio svestan koliko se moze uciniti sa budzetom s kojim sam raspolagaojedno iznenadjenje, brankov lampizirani filips apsolutno blistai na kraju, posto znam kako dali moze zvucati sa drugim pojacalima, narocito lampasima, ima dosta prostora za igranje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad malo o zvuku

u odnosu na premium monitore, bolji visoki, losiji srednji i losiji bas.

Grešiš crni, odnosno prerano izvlačiš takve zaključke. To jesu dva različita zvučna karaktera, ali da bi čuo kako zaista sviraju Dali kutije, moraćeš

malo da se pomučiš oko optimizacije sistema. To što je odgovaralo malim Dajens kutijama, vrlo verovatno uopšte ne odgovara ovim podnostojećim

zvučnicima. Za početak ti valja da se malo poigraš sa kablovima, pozicioniranjem,... jer si promenom komponente stvorio sasvim nove okolnosti

u kojima sistem radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grešiš crni, odnosno prerano izvlačiš takve zaključke. To jesu dva različita zvučna karaktera, ali da bi čuo kako zaista sviraju Dali kutije, moraćešmalo da se pomučiš oko optimizacije sistema. To što je odgovaralo malim Dajens kutijama, vrlo verovatno uopšte ne odgovara ovim podnostojećimzvučnicima. Za početak ti valja da se malo poigraš sa kablovima, pozicioniranjem,... jer si promenom komponente stvorio sasvim nove okolnostiu kojima sistem radi.

moguce, moguce, videcemoima i toga da ih prethodni vlasnik nije duze slusao, pa im treba malo razgibavanja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...