Jump to content

Wild burro TQWT


Pchelac

Preporučeni Komentari

Elem, skoro završeno... ostaće nekoliko meseci brez spoljnog finiša dok vidimo kakvi su, dok se reši bsc filter... dok vidim da li mi se sve to dovoljno svidja. Ondak ću ili da ih spolja obložim nekom lepom šperkom , ili testera u ruke i pravim od ove gradje dodatnu policu u radionici i idem na bas helper. Ovo je zamišljeno kao ohrabrenje početnicima ( ko što sam ja) i u tom smislu imam 2 saveta. Prvo, proveriti na licu mesta da li su vam tačno isekli ploče, inače vam sledi došmirglavanje, i drugo, nemojte ni za živu glavu čitati o drugim, interesantnijim, potencijalno boljim, usputpominjanimsvastikamakrcatim projektima, pre nego što završite svoj...Ja se 2 godine premišljam šta ću i kako ću, ali je na kraju pobedila prvobitna ideja :fullrange driver + se lampaš . Ovo su simulacije koje je odradio Mighty ZZZ , još u temi WildburroOnken, zašta poooosebno zahvaljujem (nove šoljaje uskoro)...

post-46-0-10780500-1328289582_thumb.jpg

post-46-0-57505200-1328289615_thumb.jpg

post-46-0-42516000-1328289680_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Počeo sam i da sklapam kutije, koristeći tehniku šrafovi - umesto-stolarskih-stega,zalepio sam sve stranice osim jedne bočne i dna (na kome je port), to će ostati demontažno dok odradim damping kutije (pamučni filc 10mm na zidove + prirodna vuna, imam kilo...). Ako rešim da ih zadržim , izlepiću spolja šperku od 10mm, estetike radi, i radi dampinga same iverice...Kad sve bude gotovo, naravno, povadiću sve šrafove i zameniti ih drvenim tiplovima.

post-46-0-25114000-1328290472_thumb.jpg

post-46-0-88321500-1328290488_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još slikica, ... montaža drajvera pomoću nasadnih matica (one sa šiljcima) i šrafovima sa imbus glavom. Prvo sam obeležio i izbušio rupe, postavio matice i pritezao šraf dok oni šiljci ne počnu da ulaze u drvo, onda odvio i izvukao šraf i ukucao maticu do kraja čekićem. Unutrašnje ivice rupe za drajver sam oborio i zaoblio turpijom i šmirglom.

post-46-0-56561300-1328291019_thumb.jpg

post-46-0-53184400-1328291036_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo ga opravi... :) fini rucni rad... A jesi li postavio drivere u kabinete i pustio to malo da radi?.Poslusaj Milovana1963 sto se tice prirodne vune... Tu jednostavno nema pomociA i drugi su koeficijenti viskoznosti ili tako neka konstanta, za prirodnu vunu pa ce biti i razlicita masa.Ovde je koriscena poliesterska vuna koja je fino raschupana za damping.Ima je u prodavnicama i nije skupa.I jos jedna mini tehnicka nota, namazi malo montaz gita ili nesto slicno na kandze da ih srafovi ne bi izbiliunutar kutije?.cheers :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

It's alive! Raaaadiiii! :baklja: Nisam mogao da dočekam kupvinu one sintetičke vune, pa sam nagurao unutra nesto tankog sundjera i po jedno jastuče u izlazni deo, onako ukoso, da ne blokora skroz izlaz i ostavio sam po jednu bočnu stranicu samo prišrafljenu, da mogu (uskoro) da ubacim raščupanu vunu, kako traba... Ali - radi! Moje magarence peva, i ovako bez usviravanja (nja,nja..) nema agresivnosti, sve mi je OK , bi ga, odavde može samo nabolje... Oću da kažem, i sa bezveznim dampingom kutije, i sa ovim krš-kablovima ovo lepo svira, visoki su sasvim ok, i - ta-dadada-daaaa - ima basa kolko oćeš i bez ikakvog bsc filtera . Trebalo bi imati na umu da ja muziku slušam tiše nego većina ljudi kod kojih sam bio i slušao koješta. Neki malo detaljniji utisci - kad završim sa sklapanjem. Najvažnije da ne moram da se patim sa kojekakvim filtrima za obaranje srednjih i visokih, dakle , kolega Vladac - basa više nego dovoljno (da bog poživi MJKa, TQWT, vredne drugare sa foruma, svastike...), a i priključujem se klubu Gagi+Zvule - ni meni ne treba visokotonac! :wink2::respect::drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he... Bilo je vreme odaaaavno... al šta je tu je, idemo dalje. Ja sam prijatno iznenadjen, naročito basom. Posle probanja sirote BetsyK kod Vladca u basreflex kutiji od 60tak literi sam bio razočaran, mora onaj filter, bez njega basa- ni! Al ne lezi vraže - TQWT - sila koja se pojavljuje iznenada (izNenada,tj mene) i rešava stvar! , U nekim pesmama ga ima i više nego kod Heybrooka. Kao što rekoh, odavde ide samo nabolje, - odgovarajuće vuna , kablovi,oblaganje kutija spolja šperkom od bar 8 mm, vajfi se primila na tu ideju...E, da , probaću i sa višljim nogicama, ove su 10cm. Verovatno se pročisti bas... ZZZ, uspeo sam da izbijem jednu od matica kad sam montirao prvi put drajvere, i zalio sam ih montage gitom, sad nema da mrdnu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he... Bilo je vreme odaaaavno... al šta je tu je, idemo dalje. Ja sam prijatno iznenadjen, naročito basom. Posle probanja sirote BetsyK kod Vladca u basreflex kutiji od 60tak literi sam bio razočaran, mora onaj filter, bez njega basa- ni! Al ne lezi vraže - TQWT - sila koja se pojavljuje iznenada (izNenada,tj mene) i rešava stvar! , U nekim pesmama ga ima i više nego kod Heybrooka. Kao što rekoh, odavde ide samo nabolje, - odgovarajuće vuna , kablovi,oblaganje kutija spolja šperkom od bar 8 mm, vajfi se primila na tu ideju...E, da , probaću i sa višljim nogicama, ove su 10cm. Verovatno se pročisti bas...ZZZ, uspeo sam da izbijem jednu od matica kad sam montirao prvi put drajvere, i zalio sam ih montage gitom, sad nema da mrdnu.

Веровали или не, ја сам најбоље резултате добио користећи синтелонов етисон , онај за стазе. Исекао сам ширину тунела и онда на ухо , убацивао и вадио комаде, секао, додавао, па вадио... Користио сам исте три песме, три сасвим различита жанра. На крају, поправка са врећицама са песком, које стварно утегну звук. Најважнија ствар , али за БЛХ конструкцију - дампирати површину иза ФР звучника. Ја сам ово радио неколико дана, изнова проверавао, јер се ухо навикне на звук веома брзо, али је крајњи резултат невероватан - као други, класу боњи пар кутија.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fala, fala... za sada sam zalepio po jednu tanku ploču (10 x200x200mm) nekog gumatog sundjera na zadnji zid kutije, naspram drajvera, onako labavo lepljeno, a što se tiče ispune prvo ću da probam onako po projektu, sa sintetičkom vunom, kako je i radjena simulacija,... Pa sledi šperka spolja. Nego, jel ima neko predlog za zaštitnu masku-mrežicu? U Playeru imaju samo od 10" naviše, a i ružna mi je nekako. ITC ima neke maske za 8" ,u katalogu, ali bez slike. Bio sam u ZemunPolju kod Rajana, imaju aluminijumske mrežice razne, ali nemam baš ideju kako da napravim masku od toga a da lepo izgleda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Nego, jel ima neko predlog za zaštitnu masku-mrežicu? ...

Pa nesh' valjda da ti zvucnik lici na svadbarski razglas sas meNtalnu mrezicu :rofl:Ja koliko znam tebi i lepsoj polovini keramika nije uopste strana. Osmisli unikatne ramove za ispecia sa unutrasnje strane razvuci sto deblje zeMske carape/hulahopke dralon, grilon ili kako vec bese naziv najgusceg materijala.Ako je tesko izvodljivo da u procesu pecenja keramika/glina ostane ravna, onda predlog klasicni ram CNC-ovan iz MDF-a (tanjeg)i carapa razvucena sa spoljne strane. Sto se kacenja tice, imamo firmu koja proizvodi dugmaste neo magnete * pa mozesda pripremis rupice na vreme.* Trenutno imaju samo veleprodaju al' imamo mi guju od nabavke, a cene nisu k'o na limundo :D:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vi'š, i nije loša ideja, može to od keramike.i super je ideja za magnete, ali čarapa!? Mora nešto lepše...Ali prsten od keramike... odlična ideja, moći ću da pričam kako neverovatno poboljšavaju zvuk, bla bla, a tek glazura i ornamenti na njima !? :unbelieveble::guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U mojoj ideji cak nisam video prsten vec neku pravougaonu formu sa otvorom koja se skladno uklapa u dimenzije prednje ploce. Ipak ti priupitaj zenche za debele carapone, to je fino, rastegljivo a moze biti interesantne boje. A trebalo bi da ima i akustickog platna za nabaviti. Elementa mozda?I naravno da ram ima ornamenata, boje, glazure. Svega.Meni svaki dan uveseljava poklon, radjen bash za mene.Malo ga je drugar flomasterom izmenio al' nekako mi se ne da ga menjam, i to je unikatno :)post-9-0-45016600-1333220680_thumb.jpg :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svidjaju se šipkice i meni i igrom slučaja imam Al šipkice od 6mm u kući , samo sam hteo da ih okrenem horizontalno , da mi magarence ne bi bilo u zatvoru... al sam shvatio da u kući imam i 8godišnjeg nindža fudbalera...koji voli da pravi žurke i poziva i ostatak bande, pa bi Betsy ostala vrlo brzo bez konus-visokotonca... koji meni ne treba, znam, ali ipak...Morao bih dda stavim gomilu šipkica, i da prvo smislim način za montage istih... Al vidim već su ljudi smislili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...