Jump to content

Zalivanje transformatora


ebe

Preporučeni Komentari

trafo u mikrotalasnu? jes to probao?(mrzi me da tražim smajlija al dupli buehehe)

Nisam al s ovim što zuji oćušto fali :wink2:ovi stručnjaci što ih motaju vele da izdržava 150 stepeni temeraturu i da ne zuji što je loše napravljen nego gremlini uđu u njega kroz mrežuako nemaš mikrotalasnu sa toplomjerom :rofl: nabaviš i metneš 10 stepeni ispod da ni gori i završen posaoGujo moram se zajebavati kad me spopadne mukaMoto sam trafo za pojačalo od jebenih 10 rms snage umjesto na jezgru od 200VA na jezgru od 300VA kao da ima rezervu snage.Ovo od 300VA košta po zvaničnom cjenovniku 33eura a napalćeno mi je 45e kao više žice je pošloZa 45 eura po zvaničnom cjenovniku mogao sam da motam na jezgru od 400VA i da bude teško 4 kgovo od 300VA koje košta po zvaničnom cjenovniku 33eura teško je 2,5 kgovo što sam moto sa više žice trebalo bi da je po kila teže a garantujem da nema ni 2 kilae ajde mi sad objasni o čemu se tu radi?tačno ću ga metnem u mikrotalasnu ako i pored ovog DC Bloka prozuji :rofl: :rofl: :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro je , samo kod takije stvari treba napomenuti da se zajebavas , da se ne bi neki mladac zaletio i uradio slicno

A što neka ga metne da ga neće što oštetit :jump:Ka što vidiš i onako boba ne valjaju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi, trafu u mikrotalasnoj neće bude mnogo štete, al će mikrotalasnoj i tvom buđelaru bude šteta.

Koja šteta čovječe sitnica, ima da me nečija zajebancija ako budem nanovo radio trafo košta 90 evrićaal ovi put će da ide na vagu :jump:ima da bude u gram :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako ti rekoh, sve su komponente jako tečne, očvršćuju u zavisnosti od katalizatora , obično dovoljno da se fino nanese (četkicom špatulom ili slično, šta ti zgodno)a potom nalije ostatak, postepeno da ne povlači mehuriće. kako ti rekoh, stvar je malko razmišljanja i predviđanja kako bi trebalo ikoliko.naprimer, moji torusi uopšte nemaju foliju-nit mi treba niti imam potrebe za vakumom. takođe ih ne zalivam skroz već samo rupu i nekih 50 posto prečnika-dole je deblje, sa gornje strane tek da prebaci visinu. gumeni čep služi za montažu pored funkcije smirenja muzike (mada ni suvi trafoi ne pevaju al je montaža ovako lakša).krajnja tvrdoća..šta znam, podseća me na odbojnik za vrata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto se meni pokazalo dobro kod DIY trafoa i kao odlican elektricni izolator i kao odlican mehanicki ucvrscivac jeste najobicniji prozirni silikon iz tuba , dok je svez lako se razmaze izmedju slojeva namotaja zice ,a kad se osusi onda dodje ko guma, nije agresivan ni malo nego nasuprot bas stiti ceo sklop trafoa od vlage i proboja , relativno dobro prenosi toplotu i ujedno je dobro i trpi , jedino sto pri radu sa njim bas mnogo neprijatno mirise na sirce !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa vidiš, taj iz tube "sa aromom sirćeta" je acetatni koji da bi zgusnuo, baš traži vlagu iz vazduha. time znači što je deblji sloj teže očvršćuje.to što se dobro pokazao je samo zahvaljujući dobrom laku žice. gustina mu je prevelika tako da mora da se maže a opet ne uradi posao skroz. kod zalivanja kao i kod lemljenja, traži se isti efekat a to je da se površina "kvasi". dvokomponentne mase (znači ne govorimo o laku čija je primena uvek tanak sloj) trebaju da budu dovoljno tečneda prodru gde treba a kad krene otvrdnjavanje, da to ne zavisi od debljine. što se tiče torusa,kada se pogleda traka kojom je umotan, po obodu ista ima preklop izmeđunamotaja 30-50 posto a tamo je veći obim. u rupi je to preklapanje daleko veće tako da je prodor mase za zalivanje (ako traka nije na bazi kepera tj porozna) stvarno slabo .smola je obično gustine meda i kao takva ume da nervira jer ume npr da procuri ispod trafoa. onda je jedno od rešenja, zamesti malu količinu kojom se namaže rupa i nalije prvi sloj a trafo polegne na prsten od npr sunđera/gume za prozor. ta mala količina neće da curi dalje a kada krene da se zgušnjava (npr pola sata) nalije se polako drugi miks. svakako da je zalivanje trafoa u za to namenskoj posudi najjednostavnije rešenje ali često nije najbolje ukoliko se smesi ne dodaju punioci koji dobro vode temperaturu (kvarc, kaolin itd). ovako ako se zalije rupa a ostavi ostatak go, hlađenje je pristojno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма јеси100%. Када будеш у Београду сврати до Аде Циганлије. Постоји фирма Минел која премотава трансформаторе мада већих габарита па питај како то они раде или остави трансформатор да ти они ураде.

Pre par godina je postojala ta firma( Minel Dinamo), sada su ih preselili u Barajevo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam al s ovim što zuji oćušto fali :wink2:ovi stručnjaci što ih motaju vele da izdržava 150 stepeni temeraturu i da ne zuji što je loše napravljen nego gremlini uđu u njega kroz mrežuako nemaš mikrotalasnu sa toplomjerom :rofl: nabaviš i metneš 10 stepeni ispod da ni gori i završen posaoGujo moram se zajebavati kad me spopadne mukaMoto sam trafo za pojačalo od jebenih 10 rms snage umjesto na jezgru od 200VA na jezgru od 300VA kao da ima rezervu snage.Ovo od 300VA košta po zvaničnom cjenovniku 33eura a napalćeno mi je 45e kao više žice je pošloZa 45 eura po zvaničnom cjenovniku mogao sam da motam na jezgru od 400VA i da bude teško 4 kgovo od 300VA koje košta po zvaničnom cjenovniku 33eura teško je 2,5 kgovo što sam moto sa više žice trebalo bi da je po kila teže a garantujem da nema ni 2 kilae ajde mi sad objasni o čemu se tu radi?tačno ću ga metnem u mikrotalasnu ako i pored ovog DC Bloka prozuji :rofl: :rofl: :rofl:

Nisam al s ovim što zuji oćušto fali :wink2:ovi stručnjaci što ih motaju vele da izdržava 150 stepeni temeraturu i da ne zuji što je loše napravljen nego gremlini uđu u njega kroz mrežuako nemaš mikrotalasnu sa toplomjerom :rofl: nabaviš i metneš 10 stepeni ispod da ni gori i završen posaoGujo moram se zajebavati kad me spopadne mukaMoto sam trafo za pojačalo od jebenih 10 rms snage umjesto na jezgru od 200VA na jezgru od 300VA kao da ima rezervu snage.Ovo od 300VA košta po zvaničnom cjenovniku 33eura a napalćeno mi je 45e kao više žice je pošloZa 45 eura po zvaničnom cjenovniku mogao sam da motam na jezgru od 400VA i da bude teško 4 kgovo od 300VA koje košta po zvaničnom cjenovniku 33eura teško je 2,5 kgovo što sam moto sa više žice trebalo bi da je po kila teže a garantujem da nema ni 2 kilae ajde mi sad objasni o čemu se tu radi?tačno ću ga metnem u mikrotalasnu ako i pored ovog DC Bloka prozuji :rofl: :rofl: :rofl:

Koliko je (beše) plaćen taj transformer i da li je bilo mogućnosti da se nešto doplati da bi se dobio malo izdržljiviji i bolji?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zivorade ne čepaj na mukusve ti piše fino :wink2:

Ko'ko (već) puta? Pošaljite ga na zamenu i to je to... Verujem da će proizvođač pristati i da snosi troškove transport-a. Naravno, ako se ispostavi da je njegova greška... Dok to ne pokušate neće biti napretka...Daleko od toda da „čepam na muku“. Jednostavno, vidim da se (zaista) mučite i da Vas to žulja. Dok ne sklonite to što Vas žulja nema napretka...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po pitanju zalivanja torusa ( gde postoji folijska izolacija izmedju primara i sekundara i predstavlja glavni problem za rabotu ) - ima nas narod lepih izreka koje bi se mogle primeniti na ovu problematiku , ali se sve svodi na to da je slaba vajda ako se nema vakuum komora na raspolaganjua i onda je slaba vajda ako je jezgro ( kod torusa ) loseg kvaliteta( zalivanje centra torusa je striktno montazno pitanje , cisto da se napomene )manite se ******* rabote ...... - prijateljski savet od nekoga ko je platio skolu .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko'ko (već) puta? Pošaljite ga na zamenu i to je to... Verujem da će proizvođač pristati i da snosi troškove transport-a. Naravno, ako se ispostavi da je njegova greška... Dok to ne pokušate neće biti napretka...Daleko od toda da „čepam na muku“. Jednostavno, vidim da se (zaista) mučite i da Vas to žulja. Dok ne sklonite to što Vas žulja nema napretka...

ti bogami ka da sam ja na Čuburi pa mi ga je poslat dva minutaa troškove transporta će oduševljeno prihvatit :Dizzy:

po pitanju zalivanja torusa ( gde postoji folijska izolacija izmedju primara i sekundara i predstavlja glavni problem za rabotu ) - ima nas narod lepih izreka koje bi se mogle primeniti na ovu problematiku , ali se sve svodi na to da je slaba vajda ako se nema vakuum komora na raspolaganjua i onda je slaba vajda ako je jezgro ( kod torusa ) loseg kvaliteta( zalivanje centra torusa je striktno montazno pitanje , cisto da se napomene )manite se ******* rabote ...... - prijateljski savet od nekoga ko je platio skolu .......

od sad samo čopersko napajanje hebeš trafoe to je prevaziđeno :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti bogami ka da sam ja na Čuburi pa mi ga je poslat dva minutaa troškove transporta će oduševljeno prihvatit :Dizzy:

Dok se ne proba može puno vode Moračom proć' al' trafo neće prestat' zujat'...(Nisam ni ja na Čuburi... Eh, da sam tamo, posla' bi ga mene i ja bi Ti to sredio...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...