Jump to content

DYNAUDIO SISTEM


Dr Blues

Preporučeni Komentari

Ja sam rekao da ja po meni bolji prostiji sistem. Covece ako hoces pravi i sa 10 jedinica kutiju i to naravno moze. Niko nije rekao da to nije moguce! Inace ja sam te Dynaudio pravio jos pre 10 godina i to u raznim kombinacijama. Ako mene pitas sve jedinice bacis osim D54 koji stavis u Tractrix hornu pa onda trazis visoko efiksane komponente za ostatak ali to je za drugu temu. Cuces i druga misljenja. Sto se mene tice over and out u ovoj temi. Inace svako ovde daje dobronamerni savet ali sa svoje tacke gledista i iskustva. Zelim ti puno srece u izradi dobre skretnice pre svega.

Hvala najlepše. Ja sam napokon shvatio nakon poseda desetina i desetina zvučnih kutija da je Dynaudio za mene zaista vrh!!!!! Ali zaista. Dobrim uparivanjem pojačala, kablova i dobro izrađene skretnice može se dobiti zvuk od 10.000 evra i više - u to sam siguran, jer sam slušao i sisteme od 40-50 hiljada evra i zaista ne opravdavaju toliku razliku u ceni shodno kvalitetu kojeg daju.No, o ukusima se ne treba raspravljati i iskreno po prvi put slušam više sebe-svoj sluh i ono što meni prija, nego sve komentare zbog kojih sam ranije menjao mnogo sistema i gubio novac kojeg nisam ni imao.Shvatio sam da sistem pravim za sebe, tj. najbitnije je da se meni dopada, pa tek onda svima ostalima...to do nedavno nisam znao, već sam prodavao čim mi neko kaže kritiku......što ne znači da dobronamerne, iskrene i iskustvene sugestije neću uzeti za ozbiljno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 127
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Eh, što ste zapeli za taj Dynaudio, kao da je kraj sveta. Za sve je kriv SAM, koji je dugo godina pravio reklamu, a tada i nije bilo toliko firmi za jedinice kao danas.Tada su Dynaudio jedinice i koštale samo tako, jer konkurencija nije bila tolika, a standard je bio dobar. Sličan kvalitet jedinica se danas ipak nešto manje plaća. Sve u svemu, ipak je važnija generalna i sveobuhvatna zamisao projekta, a onda se za tako nešto odaberu odgovarajuće jedinice. Naravno, potrebna je i kvalitetna realizacija takvog projekta.Ovo je bila opšta konstatacija. što se tiče konkretnog slučaja, lično bih izabrao varijantu rada 4-sistemaca sa pomenutim jedinicama. Jedino što ima posla i muke samo tako i za nekoga ko je jako dobar u tome, a kamoli za nekoga sa malo iskustva. Moja je preporuka da se radi zajedno sa nekim ko se u to dobro razume (možda sa Dinićem). Sve mimo toga će koštati mnogo više vremena i novca sa velikom verovatnoćom slabog rezultata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

``````````````````Ja mislim da je najbolje da se ti lepo vratis na JBL L 90, nije Dyna... za tebe, previse si se upleo , ko pile u kucinu

Zaista lepa narodna doskočica!

Eh, što ste zapeli za taj Dynaudio, kao da je kraj sveta. Za sve je kriv SAM, koji je dugo godina pravio reklamu, a tada i nije bilo toliko firmi za jedinice kao danas.Tada su Dynaudio jedinice i koštale samo tako, jer konkurencija nije bila tolika, a standard je bio dobar. Sličan kvalitet jedinica se danas ipak nešto manje plaća. Sve u svemu, ipak je važnija generalna i sveobuhvatna zamisao projekta, a onda se za tako nešto odaberu odgovarajuće jedinice. Naravno, potrebna je i kvalitetna realizacija takvog projekta.Ovo je bila opšta konstatacija. što se tiče konkretnog slučaja, lično bih izabrao varijantu rada 4-sistemaca sa pomenutim jedinicama. Jedino što ima posla i muke samo tako i za nekoga ko je jako dobar u tome, a kamoli za nekoga sa malo iskustva. Moja je preporuka da se radi zajedno sa nekim ko se u to dobro razume (možda sa Dinićem). Sve mimo toga će koštati mnogo više vremena i novca sa velikom verovatnoćom slabog rezultata.

Svaka čast prijatelju! Ja kutije sigurno neću raditi sam. Radiće je vrsna stolarska radionica uz blagoslov stručnih "audio lica".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako su i stolari i "audio lica" dobri u svom poslu, biće to odličan zvučnik. :oke:

Zašto da ne?Prvo što će sam kabinet biti masivniji i kvalitetniji i od najboljeg originalnog Dynaudio kabineta (jer su inače poznati da su im jedinice odlične, a da kutije ne prate taj kavlitet), pa naravno i sve ostalog.Samo trebam obratiti pažnju na litraže za 15W75 i 30W54 i ono najvažnije - skretnice, koje će mi raditi pravi mag za Dynaudio, koji je radio sa tim drajverima još kada su se pojavili...itd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto da ne?Prvo što će sam kabinet biti masivniji i kvalitetniji i od najboljeg originalnog Dynaudio kabineta (jer su inače poznati da su im jedinice odlične, a da kutije ne prate taj kavlitet), pa naravno i sve ostalog.

To sto si napisao u vezi kabineta za ORIG... Dynau.... kutije je cista glupos ali te ne krivim jer vidim da nisi upucen. Od contour serije krecu 2 cm debeli zidovi od medijapana sa posebnim ucvrscenjima kriticnih coskova kutije plus ojacani prednji paneli gde su driveri i jos 86 vrsta kontrole kvaliteta unutar same fabrike. Ti si to negde cuo da Dyna... nema dobre kabinete pa ko velis ajde da napisem - to ozbiljan audiofil kojem ti stremis jer treba da pravis ozbiljnu zv. kutiju ne radi http://www.dynaudio.com/eng/archive/lines/contour/contour3_0.php
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ti kao obican vozac ne znas iz profi sveta ne mozes ni zamislis i, nije bitno da li ti, ja ili bilo ko vec ne treba tako ostro osudjivati neciju neinformisanost.To je za mene uvek bila veca glupost.Koliko god sada da znas, da se posvetis jos vise znaces taman toliko da shvatis da si u stvari manje znao, zato ne vidim prostora za osude tog tipa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

................... ne treba tako ostro osudjivati neciju neinformisanost.

To je za mene uvek bila veca glupost............

To bi, u suštini, bilo to :oke:

@all

Zamolio bih učesnike da se tema nastavi bez kvalifikacija, etiketa i pronicanja u tuđe , intelektualne i kognitivne sposobnosti. Najlepše zahvaljujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako su i stolari i "audio lica" dobri u svom poslu, biće to odličan zvučnik. :oke:

Obavestavaj nas (moze i dokumentovano) kako napreduju radovi ;)

Evo druže,od prilike će ovako izgledati kabineti samo će biti u crnoj piano lak boji (sa moja 4 Dynaudio drajvera):

To sto si napisao u vezi kabineta za ORIG... Dynau.... kutije je cista glupos ali te ne krivim jer vidim da nisi upucen. Od contour serije krecu 2 cm debeli zidovi od medijapana sa posebnim ucvrscenjima kriticnih coskova kutije plus ojacani prednji paneli gde su driveri i jos 86 vrsta kontrole kvaliteta unutar same fabrike. Ti si to negde cuo da Dyna... nema dobre kabinete pa ko velis ajde da napisem - to ozbiljan audiofil kojem ti stremis jer treba da pravis ozbiljnu zv. kutiju ne radi http://www.dynaudio..../contour3_0.php

ok ja ću koristiti masiv od 50mm.

Koliko ti kao obican vozac ne znas iz profi sveta ne mozes ni zamislis i, nije bitno da li ti, ja ili bilo ko vec ne treba tako ostro osudjivati neciju neinformisanost.To je za mene uvek bila veca glupost.Koliko god sada da znas, da se posvetis jos vise znaces taman toliko da shvatis da si u stvari manje znao, zato ne vidim prostora za osude tog tipa.

Najlepše hvala. Na žalost potovani sagovornik ne zna da sam ja imao 5-6 raznih originalnih Dynaudio kutija i nisam bio zadovoljan njihovom bar spoljnom izradom. No, to je priča bez kraja...

post-1025-0-61028100-1325162013_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То значи да си овладао градивом.

Ne znači da sam ovladao, jer pametan čovek nešto novo može svakog dana da nauči, ali za mojih 40godina znam sasvim dovoljno, jer ne stremim sveznanju, jer smatram da svaki čovek ne bi trebao biti "majstor" za sve i svašta, već da bude maher u onom poslu koji mu donosi prihode i od čega živi, a dobar poznavalac za sve ostale stvari-hobije itd...u toku sam upisa na doktorske studije i u PR i maketingu mislim da sam dobar, sve ostalo u životu, sem moje porodice, je samo hobi...posebno je apsurdno raspravljati o ukusima u svetu audija i šta je za svakog od nas ponaosob dobar zvuk (to je igra bez granica). Za mene je dobar zvuk isključivo onaj koji se meni dopadne. Za nekog kome zvuk vredi 5000 evra-meni možda ne vredi ni za 500 i obrnuto, to je subjektivna stvar - to je čista utopija ubeđivati svet oko sebe da nešto što se jednom uvu dopada (zato što je to možda neki poznat brend) treba da skače od sreće ceo svet.Pravi audofil je zamene čovek koji iznad svega uživa u širokom spektru onoga što mu svet audija pruža, a samo znanje se stiče tokom tog puta. Ne opterećujem se poznavanjem uređaja kao da sam vrhunski inženjer, jer to neću ni biti, niti je to moja profesija.Za audio uživaoca je potrebno samo tražiti ono najbolje što vam lično prija i odgovara i o ukusima "savršenog zvuka" je izlišno pričati - jer on jednostavno ne postoji.I za najskuplje komponente na svetu naći će se uvek bar jedna loša kritika, makar i za najmanju sitnicu ..?Ovako će izgledati od prilike moje nove ktuje sa Dynaudio drajverima, s tim što će biti crne klavir lak boje:

post-1025-0-40050800-1325166545_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...