Jump to content

DYNAUDIO SISTEM


Dr Blues

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 127
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Meni u principu treba samo da uradim dobro kutiju za 15w75, jer za 30w54 već imam odvojenu kutiju tj. urađenu, a za visoki i srednji sve je jedno u šta ću ih gurnuti.

Video sam da su 30w54 u kutiji od 120 L. I pominjao sam merenje T/S parametara bass jedinica da bi se tačnije utvrdilo u koji tip kutije da ide (bass-reflex, kompresija,...) i koje veličine da bude kutija izabranog tipa. Kako god okreneš, meni 120 L deluje baš veliko. Pri tome treba preko parametara i još nekih faktora utvrditi realnu efikasnost bass jedinice u kutiji na području koje će pokrivati. U praksi to bude dosta manje nego što se ljudi nadaju, pa ispadne belaj na kraju sa basom koji je na nižem SPL-u nego ostatak opsega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa vidi - kad neko stalno kontra-afirmativno pise ......... ljudima dosadipa skacu kad taj neko samo i zine :sarcastic_hand:

Malo li je bilo afirmativnog, ali to ste izgleda sve preskočili, ili je mnogima bilo predugačko i prekomplikovano za čitanje...Ako bi mogao gotov projekat, i to u sličicama, kao strip... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video sam da su 30w54 u kutiji od 120 L. I pominjao sam merenje T/S parametara bass jedinica da bi se tačnije utvrdilo u koji tip kutije da ide (bass-reflex, kompresija,...) i koje veličine da bude kutija izabranog tipa. Kako god okreneš, meni 120 L deluje baš veliko. Pri tome treba preko parametara i još nekih faktora utvrditi realnu efikasnost bass jedinice u kutiji na području koje će pokrivati. U praksi to bude dosta manje nego što se ljudi nadaju, pa ispadne belaj na kraju sa basom koji je na nižem SPL-u nego ostatak opsega.

evo linka i za 30w54:http://www.gattiweb..../30w54_data.pdf

pa vidi - kad neko stalno kontra-afirmativno pise ......... ljudima dosadipa skacu kad taj neko samo i zine :sarcastic_hand:

Svako dobro vam želim i zaista vam hvala na sugestijama :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jel si pravio neku racunicu koliko bi to sve realno na kraju price trebalo da kosta i ako ti nije problem da napises koliko su bili pojedinacno samo driveriCisto da vidimo neku racunicu ako bi se jos neko upustao u takvu avanturu da zna sta ga cekaSvaka cast na izboru drivera, jeste da je malo teze za teranje ali kad Dynaudia ispostujes tvojoj sreci nece biti kraja, slatke su to muke :oke::guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jel si pravio neku racunicu koliko bi to sve realno na kraju price trebalo da kosta i ako ti nije problem da napises koliko su bili pojedinacno samo driveriCisto da vidimo neku racunicu ako bi se jos neko upustao u takvu avanturu da zna sta ga ceka Svaka cast na izboru drivera, jeste da je malo teze za teranje ali kad Dynaudia ispostujes tvojoj sreci nece biti kraja, slatke su to muke :oke::guitarplayer:

Drajveri su me koštali blizu 1000 evra zajedno sa kutijom od 30w54, koju ću ostaviti i samo na nju ću nadograditi ostatak sistema. Prijatelj će prema mom nacrtu raditi kabinete za ostale drajvere od "made in japan-a" debljine 2,8cm (a možda i deblje!).Visina kabineta za ostala 3 drajvera će biti do najviše 60cm (što će zajedno sa donjim kabinetom biti visina celog zvučnika nekih 123cm)- e koliko će me koštati sam materijal za ta dva kabineta i farbanje u komori, to za sad ne znam i još ću morati častiti prijatelja za rad. Mislim da ću se uklopiti do 1500 evra.Znamo svi koliko bi koštala originalna 4sistemska Dynaudio kutija sa tolikim basom.Nemojmo još zaboraviti da Dynaudio ne pravi baš neke kvalitetne kabinete i finiše,dok mi, ukoliko to želimo (i možemo zbog novca), možemo napraviti mnogo, mnogo...bolje zvučne kutije. Kada sam prijatelju rekao da bih želeo kao finiš klavir lak, rekao mi je da će me samo ta boja više koštati od cele izrade kutija! Tako da sam tu ideju na kraju batalio. Na kraju bi to trebalo ovako da izgleda, npr:

post-1025-0-83460600-1325028632_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci uz puno srece i pomoc prijatelja cirka 1500e, za ostale smrtnike i 2000e, to je upravo ono o cemu sam ja pricao a neki su se zanosili da moze zaaa malo para da se se napravi vrhunska zv... kutija Ne daj Boze da si kupovao glanc nove drivere cifra ide jos goreNpr trenutno na Audio Markt-u ima da se kupi Contour 3.0 iz 98 god...za 900e + prenos 300e (KOSTALA 8000 DM ) bukvalno kao nova , znaju svi kako je ocenjena ta kutija o 3.3 koje ja imam i da ne pricam , to su upravo i bili glavni razlozi zasto sam se odlucio da kupim fabrickog Dyna... a malo je falilo da krenem u DIYPravim malo samo neka poredjenja koja mogu mnogim kolegama biti od koristi, nista lose nisam mislio, cak naprotiv - jako podrzavam ovakve projekte ali crta mora da se podvuce pogotovo kad su finansije u pitanju :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imenjače molim te pomozi.Evo fotke sa mojim kabinetom i njegovim dimnzijama sa 30w54. U pitanju je kompresiona kutija da li su ok dinemzije?

Ne zovem se Jovan. :)Ozbiljan razvoj projekta zvučnika je ipak komplikovaniji nego što je samo davanje dimenzija kutija. Jedino da ti sve odradim, po redu, od početka do kraja.Za širinu kutije nisam (još) siguran, jer to treba uskladiti sa reznom frekvencijom prema mid-basu 15w75. širina kutije određuje i na kojoj frekvenciji ćemo imati tzv. baffle step efekat. Sve to treba kombinovati sa akustičkim merenjima, da bi se ozbiljno odradio posao. Ovako, pa otrpilike, pa na uvo, pa bez merenja. to je igračka_plačka...nažalost mnogi tako radi, pa na kraju ispadne kako ispdne, što će reći daleko od dobrog...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini guverneru...iskreno danas sam prvi put u životu na nekom forumu. Tebi u svakom slučaju hvala.

Znaci .................

U potpunosti si u pravu prijatelju, jer lepo rezonuješ stvari.Jedini moj razlog zašto sam krenuo u sve ovo je to što želim Dynaudio sa 30cm basom. Ja sam pre ovih kutija imao JBL L90, sada imam i neke vintage top model Sansui Sp-5000A čiji je bas preko 40cm...itd. Znači za mene nije zvučnik (uz svo poštovanje novih tehnologija) - bez velike bas jedinice. Danas se takvi zvučnici sve manje prave, tako da sam se odlučio za ovu avanturu. Ja volim kada mi stomak zaigra i utroba, kada udari bass! Ne volim efekte basa, već volim izvorni - veliki bas. Po najviše volim kada neko hvali sisteme kako mala bas jedinica ima "GOLEM BAS" - ima ali nije prirodan, pravi. Ja na svojim kutijama, kada udari bas papučica na bubanj, imam osećaj kao da sam u nekom klubu na živoj svirci, a kako danas nazivaju te male bas jedinice: "imaju utegnut bas" - ja sam seljak i volim da je bas baš BAS.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imati GOLEM a definisan BASS u sistemu nije ni malo lako dobiti. Golem bas puno puta proguta ono najlepse u zv ... slici a to je sredina, ja sam odavno korigovao neke svoje zablude. Boki je cuo kod mene kako 4 Dyna... 20 - ice 20w100 odradjuju posao u 70-80 m2, neka samo zamisli sta bi bilo u malo manjoj sobi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imati GOLEM a definisan BASS u sistemu nije ni malo lako dobiti. Golem bas puno puta proguta ono najlepse u zv ... slici a to je sredina, ja sam odavno korigovao neke svoje zablude. Boki je cuo kod mene kako 4 Dyna... 20 - ice 20w100 odradjuju posao u 70-80 m2, neka samo zamisli sta bi bilo u malo manjoj sobi

Naravno, ali u mojoj priči će D260 i D54, pa malo i 15W75 izbalansirati taj odnos (između velikog basa i ostatka drajvera). :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепа сума, а чиме планираш да тераш те кутије када-ако завршиш?

Eeee to je sledeća briga. Za ovo ću nekako skrpiti novca,a za pojačalo?!?! Neizvesno. Ali moram ovako, jer bukvalno gradim sistem prema zvučnicima. Za zvučnike tačno znam šta mi treba. Pojačalo neko snagaško od 120-200W sa kombinacijom nekog lampaškog preampa.

Verujte imao sam jednom prilikom Luxman L530 (15W u A klasi, koji se sad prodaje na KP) i npr. AMC CVT3030-(sa lampama čistih 50W u A klasi) - oba ova pojačala su imala odličnu sinergiju sa mojim bivšim Dynaudio kutijama (koje su tada imale slične drajvere 30W54, D54,D28 i D21).

Znam npr. da bi odlično moj nov sistem radio i sa McIntosh-om i sl, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice to SIGURNO OK , samo odradi do bola kutiju sa svim onim sto to cini da ne bude po onoj narodnoj - zlatom pisem a govnom se potpisem -Inace D 260 je jako rezolutan driver, broj dva visokotonac u paleti Dynau....odmah iza Esotara t 330 eh da si jos njega uzeo :respect: jel mozda taj tvoj novi Esotec D 260 ? mislim da je taj u mojoj kutiji ako se ne varam :wavecry:BTW 12O-200 w je malo , pre ce trebati cvrstih 200 - 300 w sve ostalo je iluzija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eeee to je sledeća briga. Za ovo ću nekako skrpiti novca,a za pojačalo?!?! Neizvesno. Ali moram ovako, jer bukvalno gradim sistem prema zvučnicima. Za zvučnike tačno znam šta mi treba. Pojačao neko snagaško od 120-200W sa kombinacijom nekog lampaškog preampa.

То си требао одма да набавиш.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice to SIGURNO OK , samo odradi do bola kutiju sa svim onim sto to cini da ne bude po onoj narodnoj - zlatom pisem a govnom se potpisemInace D 260 je jako rezolutan driver, broj dva visokotonac u paleti Dynau....odmah iza Esotara t 330 eh da si jos njega uzeo :respect: jel mozda taj tvoj novi Esotec D 260 ? mislim da je taj u mojoj kutiji ako se ne varam :wavecry:BTW 12O-200 w je malo , pre ce trebati cvrstih 200 - 300 w sve ostalo je iluzija

Da, moj je D260 esotec, takođe je i 15w75 esotec, a što se tiče njegovog skupljeg brata 330 - verujte po forumima na netu i kritikama, više d260 opravdava odnos cena-kvalitet. Samo da je malo jeftiniji onda bih i delio vaše mišljene: "eh da si jos njega uzeo :respect:".

То си требао одма да набавиш.

šta mi vredi da odmah nabavim, kad nisam ni 50% kompletne kutije uradio?!A i novac "nije" problem. Veliki bi to za mene bio zalogaj da nabavljam i pojačalo u isto vreme, kada gradim, bar za mene, ovaj skupi sistem zvučnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...